Potrzebujemy punktu

• autor: stalbrzeg, 2011-06-10 20:45

Start Namysłów jest o krok od powrotu do III ligi, jednak aby to sobie zapewnić już po meczu w Brzegu, musi wygrać. Stali z kolei potrzebny jest jeden punkt, by zapewnić sobie utrzymanie w IV lidze. Warto przypomnieć, że dwa lata temu Start właśnie po meczu ze Stalą w Namysłowie zapewnił sobie awans do III ligi.

Wtedy był remis 0:0. W namysłowskim zespole występuje dwóch byłych graczy Stali – Łukasz Bonar i Łukasz Szpak, życzymy im oczywiście awansu, ale w następnej kolejce, a na świętowanie w Brzegu będą mieli jeszcze czas, bowiem 15 czerwca zagrają tu w finale Pucharu Polski na szczeblu wojewódzkim.

Od 1994 roku nasi piłkarze tylko raz wygrali ze Startem, a miało to miejsce jesienią 1995 roku. Wtedy BTP wygrało 3:2. W tym sezonie obie drużyny juz dwa razy się ze sobą spotykały. Jesienią w lidze Start wygrał u siebie 2:1, a w maju tego roku, również na własnym stadionie, zwyciężył 1:0 w ćwierćfinale Pucharu Polski.

Najciekawszym meczem przedostatniej kolejki może być spotkanie Rolnika Wierzbica Górna z Polonią Głubczyce. Oba zespoły mają jeszcze teoretyczne szanse na awans, ale jeżeli TOR Dobrzeń Wielki co najmniej zremisuje, a Start Namysłów wygra, to szanse tych drużyn zostaną zniweczone. Ciekawie może być też w Łubnianach, gdzie Śląsk, który ma jeszcze teoretyczne szanse na utrzymanie będzie grał z Polonią Nysa, jednym z zespołów który chce odeprzeć pościg Śląska.

Stal Brzeg – Start Namysłów
XXIX kolejka IV ligi – 11.06.2011 (sobota); godzina 17.00
Stadion Miejski; Brzeg, ul. Sportowa 1

Sędzia: Wojciech Włodarczyk (KS Opole)
Obserwator: -

Kadra Startu Namysłów

Bramkarze:
Kamil Kosut, Paweł Kuleszka, Marcin Smoleń
Obrońcy: Kamil Błach, Piotr Gołebiowski, Jacek Juchniewicz, Tomasz Kozan, Bartłomiej Maciejewski, Damian Maryniak, Łukasz Pabiniak, Sławomir Paszkowski, Kamil Wolny, Szymon Wolski, Rafał Żołnowski
Pomocnicy: Łukasz Biczysko, Kamil Biliński, Łukasz Bonar, Bartosz Dempniak, Jakub Kubaczyński, Łukasz Szpak, Wojciech Wilczyński, Damian Zalwert
Napastnicy: Patryk Pabiniak, Zbigniew Pabiniak, Mariusz Raszewski, Rafał Samborski, Rafał Simlat
Trener: Bogdan Kowalczyk

Pięć ostatnich meczów ligowych Startu

Piast Budowlani Strzelce Opolskie - Start Namysłów 2:3
Start Namysłów - Polonia Nysa 6:0
LKS Ligota Turawska - Start Namysłów 3:3
Start Namysłów - GKS Grodków 3:1
TOR Dobrzeń Wielki - Start Namysłów 1:1

Start Namysłów w tym i trzech poprzednich sezonach

2010/11 (IV liga) – 2. miejsce - 28 meczów; 60 pkt.; 18 zw. - 6 rem. - 4 por.; bramki 68:23
2009/10 (III liga) - 15. miejsce - 28 meczów; 14 pkt.; 3 zw. - 5 rem. - 20 por.; bramki 25:61
2008/09 (IV liga) – 2. miejsce – 30 meczów; 60 pkt.; 18 zw. - 6 rem. – 6 por.; bramki 55:28
2007/08 (IV liga) – 11. miejsce – 30 meczów; 33 pkt.; 10 zw. – 3 rem. – 17 por.; bramki 43:60

Tak Stal grała ze Startem w tym sezonie

11.11.2010
Start Namysłów – Czajda Stal Brzeg 2:1 (1:0)
1:0 – Patryk Pabiniak (17); 2:0 – Mariusz Raszewski (87); 2:1 – Bartosz Woźniak (90)
Start: Paweł Kuleszka – Piotr Gołebiowski, Tomasz Kozan, Rafał Żołnowski, Bartłomiej Maciejewski, Wojciech Wilczyński (64, Szymon Wolski), Łukasz Szpak, Łukasz Bonar (88, Kamil Wolny), Rafał Samborski (59, Mariusz Raszewski), Rafał Simlat (76, Damian Zalwert), Patryk Pabiniak. Trener Bogdan Kowalczyk.
Stal: Marek Szymocha – Piotr Jóżefkiewicz, Rafał Ożóg (29, Piotr Grzyb), Jarosław Hałas, Łukasz Strząbała, Tomasz Kamiński, Tomasz Mencel, Bartosz Kruk (75, Damian Dziura), Tomasz Szczupakowski, Bartosz Woźniak, Marcin Banowicz (46, Jarosław Hraca). Trener Janusz Dziura.
Sędziował Dariusz Kuczer (Opole). Żółte kartki: Piotr Józefkiewicz, Piotr Grzyb. czerwone kartki: Piotr Gołębiowski (80. min., niesportowe zachowanie) – Piotr Józefkiewicz (77. min, niesportowe zachowanie). Widzów 200.

18.05.2011 – Puchar Polski
Start Namysłów - Stal Brzeg 1:0 (1:0)
1:0 Mariusz Raszewski – 38.
Start: Paweł Kuleszka - Jakub Kubaczyński, Tomasz Kozan, Rafał Żołnowski, Bartłomiej Maciejewski, Rafał  Simlat (73. Jacek Juchniewicz), Łukasz Szpak, Łukasz Bonar (85. Bartłomiej Adrian) – Mariusz Raszewski (82. Damian Maryniak), Patryk Pabiniak, Rafał Samborski (70. Przemysław Ciąglewicz). Trener Bogdan Kowalczyk.
Stal:  Marek Świder (82. Paweł Pindera) – Łukasz Strząbała, Kamil Mazurkiewicz, Rafał Ożóg, Jarosław Hałas, Andrzej Wolański, Krzysztof Tarnowski, Damian Dziura (65. Adam Jakubowski), Bartosz Woźniak, Tomasz Szczupakowski (46. Bartosz Kruk), Mateusz Krzywda. Trener Bartosz Kowalski.
Sędziował Rafał Mazański (Nysa). Żółte kartki: Rafał Samborski, Tomasz Kozan – Jarosław Hałas, Rafał Ożóg, Bartosz Kruk. Czerwona kartka: Patryk Pabiniak (32. – faul). Widzów 150.

Tak Stal grała ze Startem w poprzednim sezonie

W poprzednim sezonie oba zespoły ze sobą nie grały.

Bilans meczów ligowych i pucharowych między oboma zespołami (od 1994 roku)

2010/11
IV liga: Start Namysłów – Czajda Stal Brzeg 2:1 (bramka dla Stali: Bartosz Woźniak)
Puchar Polski: Start Namysłów – Stal Brzeg 1:0

2008/09
IV liga: BTP Piast Brzeg – Start Namysłów 0:1
IV liga: Start Namysłów – Stal Brzeg 0:0

2001/02
Liga Okręgowa: Start Namysłów – BTP Brzeg 4:1 (Zbigniew Marzec)
Liga Okręgowa: BTP Brzeg – Start Namysłów 0:2

1995/96
Liga Okręgowa: BTP Brzeg – Varta II/Start Namysłów 3:2 (Krzysztof Tesarowicz, Witold Rawski, Mariusz Marciniak)
Wynik tego meczu anulowano bowiem zespół z Namysłowa wycofał się z rozgrywek.

Liga + Puchar
razem: 7 meczów; 1 zwycięstwo Stali; 1 remis; 5 zwycięstw Startu; bramki 5:12
Stal jako gospodarze: 3 mecze; 1 zwycięstwo Stali; 2 zwycięstwa Startu; bramki 3:5
Stal jako goście: 4 mecze; 1 remis; 3 zwycięstwa Startu; bramki 2:7