Wygrać i spać spokojnie

• autor: stalbrzeg, 2011-06-03 17:19

Po ostatnim zwycięstwie ze Swornicą Czarnowąsy piłkarze Stali Brzeg mają już 5 punktów przewagi nad strefą spadkową. Aby jednak spokojnie spać, dobrze by było pokonać w najbliższą sobotę Spartę Paczków, wtedy utrzymanie w IV lidze może już być zapewnione.

Nasz najbliższy rywal zajmuje obecnie 7. miejsce w tabeli i degradacja mu już nie grozi, podobnie z resztą jak walka o awans. W ostatnich trzech meczach paczkowianie nie zaznali smaku zwycięstwa, dwa razy przegrywając i notując jeden remis.

W rundzie jesiennej Sparta, grająca jako gospodarz w Kamienicy Nyskiej, pokonała nasz zespół 2:1. Jedynego gola dla Stali zdobył wówczas Rafał Ożóg. Warto jednak wspomnieć, że w dotychczasowych czterech meczach BTP ze Spartą, nasz zespół grając jako gospodarz pozostaje niepokonany. Dotąd zanotowano dwa zwycięstwa brzeżan i dwa remisy.

Trener Bartosz Kowalski w meczu ze Spartą nie powinien mieć już tak dużych kłopotów kadrowych jak w dwóch ostatnich meczach, ale kłopoty bogactwa z pewnością mu nie grożą.

W XXVIII kolejce kilka spotkań zapowiada się interesująco, szczególnie w perspektywie walki o awans i o utrzymanie. W Głubczycach Polonia podejmie Swornicę Czarnowąsy. Oba zespoły mają jeszcze teoretyczne szanse na awans, ale aby je przedłużyć obie drużyny potrzebują zwycięstwa. Ligowy byt będzie stawką dwóch gier, LKS Ligota Turawska podejmie Śląsk Łubniany, a Polonia Nysa zagra ze Startem Dobrodzień. Ciekawie powinno być również w derbach powiatu brzeskiego. W Wojsławiu GKS Grodków zagra z Olimpią Lewin Brzeski

Stal Brzeg – Sparta Paczków
XXVIII kolejka IV ligi – 4.06.2011 (sobota); godzina 16.00
Stadion Miejski; Brzeg, ul. Sportowa 1

Sędzia: Wiktor Włodarczyk (KS Opole)
Obserwator: -

Kadra Sparty Paczków

Bramkarze:
Bartłomiej Gawdonowicz, Damian Kuźmiński, Piotr Wandzel
Obrońcy: Wojciech Bierut, Daniel Bogdanowicz, Mateusz Dudek, Jacek Harmata, Adrian Jędrocha, Grzegorz Klag, Mateusz Śleziak
Pomocnicy: Mateusz Grygiel, Krzysztof Hetnar, Michał Jasiok, Radosław Kazieko, Szymon Markowski, Krzysztof Niziołek, Tomasz Robak
Napastnicy: Dawid Bednarz, Arkadiusz Fluder, Tomasz Kalfas, Łukasz Krótkiewicz, Mateusz Michałowicz
Trener: Marcin Krótkiewicz

Pięć ostatnich meczów ligowych Sparty

Sparta Paczków - TOR Dobrzeń Wielki 0:2
Sparta Paczków - Piast Budowlani Strzelce Opolskie 1:2
Polonia Nysa - Sparta Paczków 1:1
Sparta Paczków - LKS Ligota Turawska 5:1
GKS Grodków - Sparta Paczków 1:4

Sparta Paczków w tym i trzech poprzednich sezonach

2010/11 (IV liga) – 7. miejsce - 27 meczów; 39 pkt.; 12 zw. - 3 rem. - 12 por.; bramki 42:44
2009/10 (IV liga) - 4. miejsce - 30 meczów; 53 pkt.; 16 zw. - 5 rem. - 9 por.; bramki 51:39
2008/09 (IV liga) – 11. miejsce – 30 meczów; 38 pkt.; 11 zw. - 5 rem. – 14 por.; bramki 42:54
2007/08 (Liga Okręgowa) – 4. miejsce – 30 meczów; 49 pkt.; 14 zw. – 7 rem. – 9 por.; bramki 60:49

Tak Stal grała ze Spartą w rundzie jesiennej

6.11.2010
Sparta Paczków – Czajda Stal Brzeg 2:1 (1:0)
1:0 – Łukasz Krótkiewicz (6, karny); 1:1 – Rafał Ożóg (55); 2:1 – Tomasz Robak (61)
Sparta: Bartłomiej Gawdonowicz – Michał Białoskórski (46, Mateusz Wójcik), Daniel Bogdanowicz, Konrad Jędrocha, Mateusz Michałowicz, Krzysztof Niziołek, Szymon Markowski, Tomasz Robak, Daniel Pietrzak (88, Jarosław Śleziak), Łukasz Krótkiewicz (85, Mateusz Grygiel), Dawid Bednarz. Trener Marcin Krótkiewicz.
Stal: Marek Szymocha – Piotr Józefkiewicz, Rafał Ożóg (80, Adam Jakubowski), Łukasz Strząbała, Jarosław Hałas, Tomasz Kamiński, Tomasz Mencel, Tomasz Szczupakowski, Bartosz Kruk, Bartosz Woźniak, Marcin Banowicz (60, Damian Dziura). Trener Janusz Dziura.
Sędziował Piotr Kapica (Strzelce Opolskie). Żółte kartki: Michał Białoskórski, Mateusz Wójcik, Łukasz Krótkiewicz – Tomasz Mencel, Tomasz Kamiński. Widzów 140.

Tak Stal grała ze Spartą w poprzednim sezonie

12.09.2009
Sparta Paczków - Czajda Stal Brzeg 0:2 (0:1)
0:1 - Jarosław Hraca (22); 0:2 - Bartosz Kruk (74)
Stal: Marek Świder – Piotr Grzyb, Jarosław Hałas, Łukasz Strząbała, Krzysztof Tarnowski, Tomasz Kamiński (75, Damian Dziura), Mariusz Świtoń, Kamil Mazurkiewicz, Bartosz Kruk, Jarosław Hraca (64, Marcin Banowicz), Bartosz Woźniak (46, Tomasz Szczupakowski); trener Janusz Dziura.

24.04.2010
Czajda Stal Brzeg – Sparta Paczków 1:1 (0:0)
1:0 – Kamil Mazurkiewicz (60); 1:1 (69)
Stal: Marek Świder – Tomasz Kamiński, Piotr Józefkiewicz, Kamil Mazurkiewicz, Krzysztof Tarnowski, Wojciech Tatara, Damian Dziura (59, Marcin Banowicz), Mariusz Świtoń, Bartosz Kruk (76, Mateusz Raczkowski), Tomasz Szczupakowski (80, Mateusz Krzywda), Bartosz Woźniak (59, Jarosław Hraca); trener Janusz Dziura.

Bilans meczów ligowych i pucharowych między oboma zespołami (od 1994 roku)

2010/11
IV liga: Sparta Paczków – Czajda Stal Brzeg 2:1 (bramka dla Stali: Rafał Ożóg)

2009/10