Po XXVI kolejce w tabeli opolskiej IV ligi nie zaszły byt duże zmiany, a powodem tego był fakt, że aż piec spotkań kończyło się remisami. Wygrały tylko zespoły Swornicy Czarnowąsy, Pogoni Prudnik i Startu Dobrodzień, który pokona 1:0 GKS Grodków, dla którego to może oznaczać spadek.
XXVI kolejka
Stal Brzeg - Polonia Głubczyce 1:1 (0:1)
0:1 Mateusz Kozłowski - 6., 1:1 Tomasz Szczupakowski - 48.
Piast Strzelce Opolskie - Swornica Czarnowący 3:4 (1:2)
0:1 Piotr Jeleniewski - 3., 1:1 Piotr Kurc - 21., 1:2 Adam Steczek - 34. (karny), 1:3 Kamil Kowalczyk - 53., 1:4 Krzysztof Błahuta - 73., 2:4 Piotr Kurc - 75., 3:4 Tomasz Miklasz - 83.
Polonia Nysa - Sparta Paczków 1:1 (0:0)
0:1 Łukasz Krótkiewicz - 50., 1:1 Piotr Bargiel - 66.
LKS Ligota Turawska - Start Namysłów 3:3 (2:0)
1:0 Bartosz Kowalczyk - 4., 2:0 Bartosz Kowalczyk - 22., 2:1 Roman Blozik - 50. (samobójcza), 3:1 Bartosz Kowalczyk - 66., 3:2 Rafał Samborski - 81., 3:3 Tomasz Kozan - 90.
Pogoń Prudnik - Silesius Kotórz Mały 4:0 (1:0)
1:0 Marcin Rudzki- 22. (karny), 2:0 Kamil Masternak - 53., 3:0 Marcin Rudzki - 56., 4:0 Kamil Perewizny - 82.
TOR Dobrzeń Wielki - Śląsk Łubniany 2:2 (2:0)
1:0 Piotr Sobotta - 4., 2:0 Damian Flis - 18., 2:1 Radosław Szypuła - 31., 2:2 Tomasz Kaleta - 90.
GKS Grodków - Start Dobrodzień 0:1 (0:0)
0:1 Łukasz Romanowski - 88.
Rolnik Wierzbica Górna - Olimpia Lewin Brzeski 1:1 (1:0)
1:0 Paweł Dachowski - 11., 1:1 Mateusz Solan - 54.
Najlepsi strzelcy
22 - Patryk Pabiniak (Namysłów)
18 - Wiesław Frydryk (Głubczyce), Marcin Rudzki (Pogoń), Piotr Sobotta (TOR)
16 - Paweł Bacajewski (Ligota Turawska)
15 – Łukasz Krótkiewicz (Sparta)
14 - Kamil Kowalczyk (Swornica), Rafał Samborski (Namysłów)
13 - Paweł Lepak (Nysa)
...
8 - (...) Bartosz Woźniak (Stal)
7 – (...) Tomasz Szczupakowski (Stal)
6 – (…) Jarosław Hraca (Stal)
4 – (...) Łukasz Szpak (Namysłów)
2 – (…) Paweł Boczarski (Rolnik), Tomasz Kamiński, Przemysław Szczupakowski (Stal)
1 – (…) Marek Zagórski (GKS), Piotr Józefkiewicz, Bartosz Kruk, Damian Michalak, Rafał Ożóg, Łukasz Strząbała, Mariusz Świtoń, Wojciech Tatara (Stal)
„11” kolejki według stalbrzeg.pl
Marcin Szczepański (Olimpia, 1) – Tomasz Kaleta (Sląsk, 4), Sławomir Słowik (Nysa, 2), Tomasz Kozan (Namysłów, 2), Piotr Jeleniewski (Swornica, 2), Bartosz Kowalczyk (Ligota Turawska, 3), Michał Jasiok (Sparta, 1), Paweł Boczarski (Rolnik, 2), Łukasz Romanowski (Dobrodzień, 2), Piotr Kurc (Piast, 1), Przemysław Rudolf (Pogoń, 1)
(wybór do „11” kolejki jest subiektywną oceną autora i jest jedynie formą zabawy)
Najczęściej w „11” kolejki
7 - Wiesław Frydryk (Głubczyce), Mariusz Wiciak (Głubczyce)
6 - Piotr Gołębiowski (Namysłów), Bartłomiej Jacek (Swornica), Patryk Pabiniak (Namysłów), Rafał Samborski (Namysłów), Piotr Sobotta (TOR), Artur Tomaszewski (Olimpia)
5 - Adrian Koziołek (Rolnik), Adam Malik (TOR), Piotr Panek (Silesius), Adam Steczek (Swornica), Łukasz Szpak (Namysłów)
4 - Paweł Dachowski (Rolnik), Tomasz Kaleta (Silesius/Śląsk), Paweł Kuleszka (Namysłów), Krystian Kuśmiruk (GKS), Maciej Moczko (Olimpia)
3 - (...) Tomasz Kamiński (Stal)
2 - (...) Paweł Boczarski (Rolnik), Jarosław Hałas (Stal), Jarosław Hraca (Stal), Marek Szymocha (Stal)
1 - (...) Łukasz Bonar (Namysłów), Kamil Mazurkiewicz (Stal), Tomasz Mencel (Stal), Łukasz Strząbała (Stal), Przemysław Szczupakowski (Stal), Tomasz Szczupakowski (Stal), Mariusz Świtoń (Stal), Bartosz Woźniak (Stal)