dzisiaj: 123, wczoraj: 177
ogółem: 5 201 576

Dużo bramek i wygrana

• autor: stalbrzeg, 2011-05-16 12:55

Aż 8 bramek można było obejrzeć na meczu I ligi juniorów pomiędzy Stalą Brzeg, a Pogonią Prudnik. A co najważniejsze dla miejscowych, więcej goli zdobyli piłkarze z Brzegu, którzy zdobyli kolejne cenne trzy punkty. Najskuteczniejszym zawodnikiem Stali był tym razem Bartosz Nesterów – 2 bramki.

Podopieczni Zbigniewa Marca od początku meczu narzucili rywalom swój styl gry i mimo braku trzech podstawowych graczy (Damian Michalak, Przemysław Szczupakowski i Patryk Schwarz) mieli wyraźną przewagę. Już w 8. minucie Bartosz Nesterów, po zgraniu piłki przez Bartłomieja Jermaka, ładnym strzałem z woleja pokonał bramkarza gości. Cztery minuty później było już 2:0, a tym razem do bramki trafił Marcin Zajączkowski.

Tym razem jednak to goście zdołali szybko odpowiedzieć i to, ku zaskoczeniu wszystkich, dwukrotnie. Najpierw w 14. minucie strzelili na 2:1, a w 23. na 2:2. Obie bramki wieńczyły kontrataki zespołu z Prudnika. Brzeżanie również mieli kilka okazji do zdobycia kolejnych bramek, ale brakowało im skuteczności. Najlepszej szansy nie wykorzystał Mateusz Fabiszewski, który w 38. minucie nie wykorzystał rzutu karnego podyktowanego za faul na Bartłomieju Jermaku. Najskuteczniejszy gracz Stali strzelił obok bramki.

Od początku drugiej połowy brzeski zespół mocno ruszył na rywali i w 67. minucie przyniosło to efekt. Mateusz Fabiszewski zrehabilitował sie za wcześniejsze niepowodzenie i Stal prowadziła 3:2. Pięć minut później było już 4:2, a tym razem na listę strzelców wpisał się Bartłomiej Jermak. Po kolejnych dwóch minutach padła piąta bramka dla Stali i sprawa zwycięstwa brzeskiej drużyn została przesądzona. Piątego gola zdobył ten, który zaczął strzelanie, czyli Bartosz Nesterów, który otrzymał podanie od Marcina Zajączkowskiego wykonującego rzut wolny. Goście zdołali jeszcze raz pokonać Mateusza Wolańskiego, ale nie odebrało to brzeżanom trzech punktów.

Stal Brzeg – Pogoń Prudnik 5:3 (2:2)
1:0 Bartosz Nesterów – 8.; 2:0 Marcin Zajączkowski – 12.; 2:1 – 14.; 2:2 – 23.; 3:2 Mateusz Fabiszewski 67.; 4:2 Bartłomiej Jermak – 72; 5:2 Bartosz Nesterów – 74.; 5:3 – 85.
Stal: Mateusz Wolański – Dominik Sierakowski, Dawid Kotecki, Maciej Wróż, Bartosz Nesterów, Szymon Bogdan, Marcin Zajączkowski, Wiktor Bardega, Maciej Guzak, Bartłomiej Jermak, Mateusz Fabiszewski. Trener Zbigniew Marzec.