dzisiaj: 302, wczoraj: 50
ogółem: 5 194 018

Nie poszli za ciosem

• autor: stalbrzeg, 2011-05-16 11:35

Nie udało się naszym piłkarzom pójść za ciosem po zwycięstwie nad Polonią Nysa. Do Brzegu przyjechał sąsiadujący ze Stalą w tabeli Piast Strzelce Opolskie i mimo iż brzeski zespół miał przewagę, to goście byli znacznie skuteczniejsi i wygrali 5:2. Dla Stali dwa razy trafił Bartosz Woźniak.

Brzeżanie mogli się czuć mocno podbudowani po wysokiej wygranej 4:0 z Polonią Nysa w poprzedniej kolejce, ale bardzo szybko ich skrzydła zostały podcięte. Już w 6. minucie Marka Świdra pokonał Przemysław Korchut. Stal zamiast prowadzić przegrywała, ale ruszyła do ataku, by odrobić stratę. Gospodarze co jakiś czas mieli dogodne okazje do zdobycia bramki, ale tego dnia byli wyjątkowo nieskuteczni. w tym elemencie rywale zdecydowanie ich przewyższali, bowiem nie mieli wielu okazji do zdobywania bramek, ale jak taka już się zdarzył, to przeważnie kończyło się to bramką dla nich.

W 27. minucie Dawid Zoglowek po raz drugi trafił do brzeskiej bramki, a kilkadziesiąt sekund po rozpoczęciu drugiej połowy Dominik Becella podwyższył prowadzenie Piasta na 3:0. Taka strata wydawała się już mało realna do odrobienia, ale gol Bartosza Woźniaka w 65. minucie jeszcze tchnął odrobinę nadziei w brzeski zespół. Ta szybko jednak została ostudzona czwartą bramką, którą dla gości zdobył Przemysław Korchut.

Ten sam zawodnik zdobył dla gości piątego gola, a na zakończenie swoje drugie trafienie zaliczył jeszcze Bartosz Woźniak, który tylko ustalił końcowy wynik na 2:5.

Stal Brzeg - Piast Budowlani Strzelce Opolskie 2:5 (0:2)
0:1 Przemysław Korchut - 6., 0:2 Dawid Zoglowek - 27., 0:3 Dominik Becella - 46., 1:3 Bartosz Woźniak - 65., 1:4 Przemysław Korchut - 71., 1:5 Przemysław Kor¬chut - 77., 2:5 Bartosz Woźniak - 90.
Stal: Marek Świder – Jarosław Hałas (73. Rafał Ożóg), Piotr Józefkiewicz, Kamil Mazurkiewicz, Łukasz Strząbała, Bartosz Woźniak, Damian Michalak, Tomasz Mencel (88. Damian Dziura), Bartosz Kruk, Przemysław Szczupakowski (80. Wojciech Tatara), Tomasz Szczupakowski (88. Mateusz Krzywda). Trener Bartosz Kowalski.
Piast: Łukasz Łazarek – Eugeniusz Sobolewski (77. Adam Jaremko), Maciej Sacha, Kacper Kozołup, Artur Kukuczka (80. Marcin Jys), Michał Duk (65. Adam Locher), Dominik Becella, Kamil Jakubczak, Dawid Zoglowek, Piotr Kurc (70. Tomasz Miklasz), Przemysław Korchut. Trener Grzegorz Świerczek.
Sędziował Daniel Panek (Olesno). Zółte kartki: Jarosław Hałas, Piotr Józefkiewicz, Piotr Józefkiewicz – Tomasz Miklasz, Przemysław Korchut, Michał Duk. Czarona kartka: Piotr Józefkiewicz (85. minuta - druga żółta kartka)Mecz bez udziału publiczności.