ogółem: 5 201 680

Trampkarze wystąpili w Berlinie

• autor: stalbrzeg, 2011-05-11 13:18

W sobotę, 7 maja, nasi trampkarze przebywali w Berlinie na zaproszenie tamtejszej szkółki piłkarskiej i klubu LFC Berlin. Szkółka ta jest największą szkołą piłkarską w Niemczech. Wraz z drużyną U-15 w wyjeździe uczestniczyli działacze klubu z Panią Barbarą Iwanowiec - Zastępcą Burmistrza Brzegu na czele.

Punktem kulminacyjnym wizyty był mecz towarzyski pomiędzy drużynami trampkarzy obu klubów. Celem szkoleniowym było zapoznanie się z poziomem gry solidnego niemieckiego zespołu na tle naszych zawodników. Z informacji jakie uzyskaliśmy trampkarze LFC zajęli trzecie miejsce w rozgrywkach halowych piłki nożnej w Niemczech, tak więc drużyna reprezentuje bardzo wysoki poziom.

Mecz rozpoczął się w samo południe. Przy bezchmurnym niebie i sporej grupie kibiców. Stalowcy rozegrali bardzo dobre zawody. Pierwsza połowa z niewielką przewagą gospodarzy rozgrywana była w szybkim tempie i obfitowała w dużą ilość ciekawych akcji podbramkowych po obu stronach. Z upływem czasu mecz coraz bardziej się wyrównywał. Niestety w ostatniej minucie pierwszej połowy gospodarze przeprowadzili szybką akcję lewą stroną z dośrodkowaniem na piętnasty metr. Precyzyjny strzał przy prawym słupku i bardzo dobrze spisujący się do tej pory Loczek nie miał najmniejszych szans na skuteczną interwencję.

Druga połowa wyglądała jeszcze lepiej jeśli chodzi o grę brzeżan. Mimo kilku wymuszonych kontuzjami roszad, goście bardzo dobrze grali, zwłaszcza w środku boiska. Niestety w ostatnich piętnastu minutach nasza eksperymentalna obrona nie powstrzymała dwóch skutecznych kontr i mecz zakończył się wynikiem 3: 0 dla gospodarzy.

Mimo przegranej nie mamy się czego wstydzić. Od obserwatorów meczu drużyna z Brzegu zebrała wiele pochwał. Po zakończonym spotkaniu zawodnicy obu drużyn wymienili się pamiątkami. Wszyscy brzescy piłkarze otrzymali w prezencie torby na sprzęt sportowy firmy Patric w kolorach klubowych Stali Brzeg.

Ciekawym pomysłem praktykowanym w młodzieżowej piłce nożnej w Niemczech jest rozgrywanie meczy sparingowych bez sędziego. Tylko jeden z trenerów drużyny gospodarzy miał na wszelki wypadek gwizdek. Ma to wpajać młodym piłkarzom ideę fair play. I tu zaskoczenie - tak czysto i uczciwie grających drużyn nikt z obecnych na meczu wcześniej nie oglądał, a gwizdek był użyty tylko kilka razy.

Pani Burmistrz w trakcie przerwy spotkała się z zastępcą burmistrza dzielnicy, w której znajduje się klub LFC , od której otrzymała propozycję partnerskiej współpracy z Brzegiem w zakresie sportowej wymiany młodzieży.

Wszyscy uczestnicy wyjazdu byli pod ogromnym wrażeniem gościnności Berlińczyków i bardzo dobrego przygotowania wizyty. O godzinie 14.00 cała delegacja oglądała mecz drużyn seniorskich LFC Berlin i Fuchse Reinickendorf. Już traducyjnie, co wcześniej zostało to zauważone przez gospodarzy, przynieśliśmy Berlińczykom szczęście, którzy w tym bardzo ważnym meczu wygrali 4:1.

Szczególne podziękowania składamy Rajmundowi Jeschonkowi oraz Normanowi Arnoldowi za przygotowanie wizyty oraz obdarowanie naszych zawodników cennymi prezentami.