Raport IV-ligowy (15) – Jesień dla TOR-u

• autor: stalbrzeg, 2010-11-17 10:05

Jednak TOR Dobrzeń Wielki, a nie Start Namysłów, wywalczył tytuł mistrza jesieni w opolskiej IV lidze. TOR w ostatnim meczu tej rundy pokonał na wyjeździe Rolnika Wierzbica Górna 1:0, a dotychczasowy lider – Start Namysłów uległa na własnym boisku Swornicy Czarnowąsy 0:2.

To były najciekawiej zapowiadające się mecze XV kolejki i mało kto się spodziewał, że oba zakończą się zwycięstwami gości. Najwięcej bramek padło jednak w Lewinie Brzeski, gdzie doszło tez do największej niespodzianki. Świetnie ostatnio grająca Olimpia została rozbita przez Polonię Nysa. Goście zwyciężyli aż 5:2. To w ogóle była zła kolejka dla gospodarzy, na osiem meczów tylko jedno spotkanie zakończyło się zwycięstwem miejscowych, Pogoń Prudnik pokonała 1:0 GKS Grodków.

XV kolejka

Start Dobrodzień – Czajda Stal Brzeg 2:2
(bramki: Miłosz Kwolek, Dawid Jarząbek – Jarosław Hraca, Bartosz Woźniak).

Start Namysłów – Swornica Czarnowąsy 0:2 (Adam Steczek, Paweł Grabowiecki).
W meczu czołowych drużyn IV ligi długo nie padały bramki. Dopiero poważny błąd bramkarza Startu otworzył to konto. Goście, krótko po pierwszej bramce zdobyli drugą i wygrali 2:0.

Śląsk Łubniany – Piast Budowlani Strzelce Opolskie 0:1 (Przemysław Korchut).
Obu zespołom bardzo potrzebne były punkty, ale bramki długo nie padały. W drugiej połowie miejscowi najpierw stracili zawodnika po czerwonej kartce, a niedługo potem stracili gola na wagę przegrania meczu.

Olimpia Lewin Brzeski – Polonia Nysa 2:5 (Kamil Tramsz, Marek Gronostajski – Paweł Lepak 2, Kamil Kotrys 2, Mateusz Gąsiorek).
Faworytem meczu była Olimpia, ale nieoczekiwanie dostała lanie od nysan. Duet napatników Polonii: Kamil Kotry i Paweł Lepak zdobył cztery bramki i zapewnił swojej drużynie efektowne zwycięstwo.

Silesius Kotórz Mały – LKS Ligota Turawska 1:1 (Piotr Noga – Adam Kutynia).
Wynik meczu rozstrzygnął się już w pierwszej połowie. Najpierw gospodarze zdobyli prowadzenia, a chwilę później padło wyrównanie. Później mimo wielu okazji wynik juz się nie zmienił.

Pogoń Prudnik – GKS Grodków 1:0 (Marcin Kłosowski).
Do bramki dla Pogoni było dużo walki i kilka sytuacji gospodarzy. Po trafieniu Marcina Kłosowskiego do odrabiania strat ruszyli grodkowianie. Kilka ich ataków mogło przynieśc powodzenie, ale wynik już się nie zmienił.

Sparta Paczków – Polonia Głubczyce 0:0.
Ten mecz nie musiał się zakończyć bezbramkowym remisem. Oba zespoły miały multum okazji, by pokonać bramkarza zespołu przeciwnego. Nikt jednak nie potrafił ich wykorzystać i zakończyło się na 0:0.

Rolnik Wierzbica Górna – TOR Dobrzeń Wielki 0:1 (Piotr Sobotta).
Piotr Sobotta, jeden z najlepszych i najskuteczniejszych graczy rundy jesiennej w IV lidze, zdobył gola na wagę tytułu mistrza jesieni dla TOR-u Dobrzeń Wielki. Mistrz pokonał nie byle jakiego rywala, bo najlepszego z beniaminków.

Najlepsi strzelcy
13 - Patryk Pabiniak (Namysłów)
12 - Kamil Kowalczyk (Swornica)
11 - Wiesław Frydryk (Głubczyce) Piotr Sobotta (TOR)