dzisiaj: 7, wczoraj: 89
ogółem: 5 201 115

Wpadka na pożegnanie

• autor: stalbrzeg, 2010-11-15 19:05

Juniorzy Stali Brzeg zakończyli rundę jesienną niespodziewanie wysoką porażką 3:6 w Zdzieszowicach i nie obronili pozycji lidera Opolskiej Ligi Juniorów. Podopieczni Zbigniewa Marca w poprzednich 14 meczach stracili tylko 10 bramek, a w jedynym meczu z Koksownikiem aż 6.

Mecz rozpoczął się z 40-minutowym opóźnieniem, bowiem na boisku w Zdzieszowicach stawili się jedynie zawodnicy Stali i sędziowie, a zabrakło piłkarzy... Koksownika, którzy pomylili termin spotkania. Sędziowie zgodzili się na przesunięcie godziny rozpoczęcia meczu, a trener zespołu gospodarzy szybko zebrał zespół. – Całe zamieszanie związane z rozpoczęciem meczu negatywnie wpłynęło na mój zespół – tłumaczył Zbigniew Marzec, trener Stali; mimo to początek meczu mieliśmy udany.

W 16. minucie podanie Przemysława Szczupakowskiego zakończyło się bramką Mateusza Fabiszewskiego. Gospodarze jednak bardzo szybko odpowiedzieli, bo już dwie minuty później zdobyli wyrównującego gola. Po kolejnych dwóch minutach było 2:1 dla Stali. Po faulu na Przemysławie Szczupakowskim sędzia podyktował rzut karny, a na bramkę zamienił go Marcin Zajączkowski. Takim wynikiem zakończyła się pierwsza połowa, ale mimo prowadzenia trener Zbigniew Marzec miał powody do zmartwień, bowiem kontuzji doznali bramkarz Mateusz Wolański oraz Marcin Moroziński i w przerwie musieli zostać zmienieni.

Krótko po przerwie Koksownik wyrównał na 2:2, a kilka minut później wyszedł na prowadzenie 3:2. Stal zdołała jeszcze wyrównać, w 68. minucie Marcin Zajączkowski był faulowany w polu karnym i sam wymierzył sprawiedliwość, skutecznie egzekwując „jedenastkę”. To jednak było wszystko ze strony Stali, w ostatnim kwadransie rażące błędy obrony pozwoliły rywalom zdobyć trzy bramki i mecz zakończył się ich zwycięstwem 6:3. Stal zakończyła wyjazdową rundę jesienną jak wicelider.

Koksownik Zdzieszowice – Stal Brzeg 6:3 (1:2)
0:1 – Mateusz Fabiszewski (16); 1:1 (18); 1:2 – Marcin Zajączkowski (20, karny); 2:2 (47); 3:2 (58); 3:3 – Marcin Zajączkowski (68, karny); 4:3 (75); 5:3 (83); 6:3 (88)
Stal: Mateusz Wolański (46, Paweł Pidera) – Marcin Moroziński (46, Szymon Bogdan), Dawid Kotecki, Dominik Sierakowski, Bartosz Nesterów, Maciej Guzak (70, Aksel Świątkiewicz), Marcin Zajączkowski, Damian Michalak, Maciej Mirowski (75, Bartłomiej Jermak), Przemysław Szczupakowski, Mateusz Fabiszewski. Trener Zbigniew Marzec.