dzisiaj: 336, wczoraj: 50
ogółem: 5 194 052

Zakończyli bez zwycięstwa

• autor: stalbrzeg, 2010-11-15 13:57

W ostatniej minucie meczu w Dobrodzieniu Bartosz Woźniak uratował dla Stali punkt za remis 2:2. Wcześniej dla brzeskiego zespołu trafił Jarosław Hraca. W związku z tym nie udało się zakończyć serii gier bez zwycięstwa, która urosła do 12 meczów. Szansa na przełamanie będzie dopiero wiosną na nowym stadionie.

Do składu Stali w ostatnim meczu rundy jesiennej wrócili Wojciech Tatara i kapitan Mariusz Świtoń. Obaj gracze przez większość rundy leczyli kontuzję i ich brak był bardzo odczuwalny. Powrót obu zawodników jednak nie zbiegł się z poprawą sytuacji Stali.

Podopieczni Janusza Dziury jako pierwsi trafili w tym meczu do bramki rywala, w 19. minucie po podaniu właśnie Wojciecha Tatary gola zdobył Jarosław Hraca, który w tej rundzie był najskuteczniejszym zawodnikiem brzeskiego zespołu, ale ostatniego gola zdobył w III kolejce w Kotórzu Małym.

Stal nie cieszyła się długo z prowadzeniem, bo dwie minuty później Miłosz Kwolek doprowadził do wyrównania. Remis 1:1 utrzymał się do końca pierwszej połowy, a po przerwie nadal trwała walka z nielicznymi sytuacjami bramkowymi. Mecz ożywił się po drugiej bramce dla gospodarzy. Tym razem Wojciecha Dudzika, który w tym meczu wystąpił w bramce Stali, pokonał Dawid Jarząbek. To miało miejsce w 73. minucie, więc pozostało jeszcze dużo czasu na zmianę wyniku.

Zmiana nastąpiła dopiero w doliczonym czasie gry i podobnie jak w Namysłowie, ostatnie słowo należało do Bartosza Woźniaka, który uratował dla Stali punkt. Bartosz Woźniak rok temu zdobył ostatniego gola dla Stali w rundzie jesiennej, żegnając w ten sposób stary stadion w Brzegu. Tym razem swoim golem pożegnał serię 15 gier na wyjeździe.

Start Dobrodzień – Czajda Stal Brzeg 2:2 (1:1)
0:1 – Jarosław Hraca (19); 1:1 – Miłosz Kwolek (21); 2:1 – Dawid Jarząbek (73); 2:2 – Bartosz Woźniak (90)
Start: Piotr Cłapa – Mateusz Gajda, Sylwester Sykulski, Damian Szczygieł, Bartosz Chojnacki, Tomasz Białas (70, Maciej Olearczuk), Dawid Jarząbek, Rafał Polak, Łukasz Romanowski (85, Damian Serwusiok), Miłosz Kwolek (72, Jarosław Stupiński), Daniel Wolny. Trener: Andrzej Noga.
Stal: Wojciech Dudzik – Bartosz Kruk, Łukasz Strząbała, Tomasz Kamiński, Jarosław Hałas, Wojciech Tatara (79, Adam Jakubowski), Mariusz Świtoń (46, Piotr Grzyb), Tomasz Mencel, Tomasz Szczupakowski (79, Damian Dziura), Jarosław Hraca, Bartosz Woźniak. Trener Janusz Dziura.
Sędziował Przemysław Dudek (Opole). Żółte kartki: Damian Szczygieł, Dawid Jarząbek, Maciej Olearczuk, Jarosław Stupiński. Widzów 130.