statystyki szczegółowe

Aktualności

Urodzinowy hat trick Zająca

• autor: stalbrzeg, 2010-11-08 11:13

Marcin Zajączkowski kilka dni przed meczem obchodził 18. urodziny. W Głubczycach zrobił sobie miły prezent, zdobywając trzy bramki. Kolejne trzy dołożył Mateusz Fabiszewski, jedną – Bartłomiej Jermak i Stal pokonała Polonię 7:0, co pozwoliło jej utrzymać się w fotelu lidera.

Brzescy juniorzy od samego początku narzucili swój styl gry i w 12. minucie uzyskali prowadzenie. Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego Macieja Mirowskiego, Dominik Sierakowski odda strzał głową, a piłkę zmierzającą do bramki wybił obrońca. Zawodnik Polonii uczynił to jednak ręką, za co został wyrzucony z boiska, a tal otrzymała do wykonania rzut karny. „Jedenastkę” na bramkę zamienił Marcin Zajączkowski. 10 minut później po dośrodkowaniu Macieja Mirowskiego Mateusz Fabiszewski podwyższył na 2:0.

Przed przerwą padły jeszcze trzy bramki. Najpierw Bartłomiej Jermak wykorzystał podanie Mateusza Fabiszewskiego, następnie Marcin Zajączkowski ponownie skutecznie wykonał rzut karny podyktowany za faul na nim samym i wreszcie ten sam zawodnik oddał piękny strzał z 20 metrów podwyższając wynik na 5:0.

W drugiej połowie podopieczni Zbigniewa Marca jeszcze dwa razy wpisywali się na listę strzelców i oba trafienia były autorstwa Mateusza Fabiszewskiego. Stal wygrała ostatecznie 7:0.

Polonia Głubczyce – Stal Brzeg 0:7 (0:5)
0:1 – Marcin Zajączkowski (12, karny), 0:2 – Mateusz Fabiszewski (22); 0:3 – Bartłomiej Jermak (38); 0:4 – Marcin Zajączkowski (41, karny); 0:5 – Marcin Zajączkowski (45); 0:6 – Mateusz Fabiszewski (60); 0:7 – Mateusz Fabiszewski (75)
Stal: Paweł Pindera – Marcin Moroziński (65, Szymon Bogdan), Dawid Kotecki, Dominik Sierakowski, Bartosz Nesterów, Wiktor Bardega, Marcin Zajączkowski, Damian Michalak, Maciej Mirowski, Bartłomiej Jermak (46, Maciej Guzak), Mateusz Fabiszewski. Trener Zbigniew Marzec.