dzisiaj: 293, wczoraj: 385
ogółem: 5 194 394

Raport IV-ligowy (11) – TOR znów prowadzi

• autor: stalbrzeg, 2010-10-27 08:57

TOR Dobrzeń Wielki wrócił na fotel lidera, zespół ten wygrał 3:0 w Łubnianach i przy remisie Startu Namysłów zajął jego miejsca na czele tabeli. Start podejmował u siebie beniaminka z Ligoty Turawskiej i niespodziewanie zaledwie zremisował 1:1, przegrywając nawet 0:1.

W jednym z ciekawszych spotkań Olimpia Lewin Brzeski podejmowała rewelacyjnego nowicjusza w IV lidze – Rolnika Wierzbica Górna. Gospodarze, którym ostatnio wiedzie się całkiem dobrze, wygrali 1:0. Tym razem obyło sie bez popisów snajperskich, najskuteczniejszym graczem kolejki był pomocnik Swornicy Czarnowąsy – Adam Steczek, który zdobył dwie bramki.

XI kolejka

Polonia Głubczyce – Czajda Stal Brzeg 2:0
(Mariusz Wiciak, Paweł Ślepecki).

Śląsk Łubniany – TOR Dobrzeń Wielki 0:3 (Sławomir Sieńczewski, Piotr Sobotta, Grzegorz Rupental).
Grały dwa zespoły z przeciwnych biegunów tabeli, więc faworyt mógł być tylko jeden. Śląsk nie potrafił sprawić niespodzianki, TOR już przed przerwą prowadził 2:0, a w drugiej połowie dołożył jeszcze jedno trafienie.

Start Namysłów – LKS Ligota Turawska 1:1 (Patryk Pabiniak – Mateusz Sykulski).
Przed tym meczem Start był liderem i aby zachować to miano musiał wygrać. Wydawało się, że nie powinno być z tym problemu, tymczasem od 49. minuty prowadzili goście. Start zdołał wyrównać, ale dopiero po rzucie karnym.

Swornica Czranowąsy – Piast Budowlani Strzelce Opolskie 3:2 (Adam Steczek 2, Bartłomiej Semik – Dominik Becella, Wojciech Zaborowski).
Po godzinie gry Swornica spokojnie prowadziła 3:0 i taki wynik utrzymał się aż do 87. minuty. Później jednak goście zdobyli dwie bramki i w końcówce wygrana gospodarzy zawisła na włosku.

Sparta Paczków – Polonia Nysa 1:0 (Łukasz Krótkiewicz).
Wszystko co najważniejsze w tym meczu wydarzyło się w ostatnich dziesięciu minutach. Najpierw Sparta zdobyła gola, a po chwili jeden zawodnik tego zespołu i dwóch Polonii ujrzało czerwone kartki.

Start Dobrodzień – GKS Grodków 2:0 (Rafał Polak, Damian Serwusiok).
Goście skupili się w tym meczu na obronie i jak się później okazało bezskutecznie. Start atakował i zdobył dwa gole na wagę trzech punktów, najpierw z rzutu karnego, a następnie po strzale z dystansu.

Olimpia Lewin Brzeski – Rolnik Wierzbica Górna 1:0 (Artur Tomaszewski).
Rolnik przed tym meczem miał za sobą serię 10 meczów bez porażki. Olimpia jednak przerwała tę wspaniałą passę. Katem beniaminka okazał się Artur Tomaszewski, który zdobył gola na początku drugiej połowy.

Silesius Kotórz Mały – Pogoń Prudnik 0:1 (Marcin Rudzki).
Mecz bez wielkich emocji i bez wartych odnotowania wydarzeń na boisku. Obu zespołom były potrzebne punkty i komplet trafił do Prudnika, który zdobył gola w 68. minucie spotkania.