Emigranci – Bramki Krzywdy, Raczyńskiego i punkty Kubiaka Tym razem na listę strzelców spośród naszych piłkarzy wpisali się tylko – Mateusz Krzywda, który zdobył bramkę dla Victorii Dobrzyń w Lidze Okręgowej oraz Tomasz Raczyński, który w I lidze futsalu dwukrotnie trafił dla Stangum Walweno. Pozostali zawodnicy nie byli tak skuteczni.
Do tych dwóch graczy można jeszcze ewentualnie doliczyć Tomasza Kubiaka, który w koszykarskich derbach Opolszczyzny zdobył dwa punkty. Jego AZS PO Opole pokonał w Prudniku jego byłą drużynę – Pogoń i utrzymał się na pozycji lidera II ligi.
Do tej pory w piłkarskich ligach od II do Klasy A oraz w ligach kobiet, futsalu i koszykówki mężczyzn zagrało już 56 zawodników i zawodniczek z Brzegu lub wychowanków Stali Brzeg, którzy obecnie reprezentują barwy innych klubów.
RAPORT
III liga
Energetyk ROW Rybnik – Victoria Chróścice 2:0 (Paweł Boczarski grał 90 minut). Victoria 15. po VIII kolejce.
IV liga
Rolnik Wierzbica Górna – Start Namysłów 2:2 (Łukasz Bonar grał 90 minut – asysta i żółta kartka; Bartosz Sierakowski grał od 85. minuty). Start 2. po VIII kolejce.
Liga Okręgowa
Victoria Dobrzyń – Orzeł Źlinice 2:3 (Mateusz Krzywda grał od 46. minuty – bramka; Przemysław Kwiatkowski grał od 80. minuty). Victoria 12. po VIII kolejce.
Czarni Jelcz-Laskowice – Foto-Higiena Gać 0:0 (Stefan Karnatowski grał 90 minut – żółta kartka). Foto-Higiena 3. po IX kolejce.
Klasa A
Pogoń Łosiów – LKS Rybna 1:4 (Marcin Raczkowski grał 90 minut; Patryk Bojko grał 90 minut; Rafał Bogdanik grał 90 minut; Jacek Tyszkiewicz grał 90 minut; Marcin Kucharski grał 90 minut – 2 asysty i żółta kartka; Łukasz Żędzianowski grał 90 minut). Rybna 2. po VIII kolejce.
Victoria Kościerzyce – Małapanew Ozimek 0:2 (Piotr Ścibor grał 90 minut; Andrzej Wróbel grał 90 minut; Mateusz Raczkowski grał 90 minut; Mateusz Gruszka grał 90 minut; Andrzej Wolański grał do 46. minuty; Maciej Sierakowski grał do 70. minuty; Grzegorz Kościuk grał do 70. minuty; Marek Skibiński grał od 70. minuty; Michał Pyrkowski grał od 70. minuty). Victoria 15. po VIII kolejce.
Burza Lipki – Strażak Lipniki 0:0 (Paweł Waligóra grał 90 minut, Tomasz Michalak grał 90 minut; Kamil Klimek grał do 55. minuty; Daniel Wasilewski grał od 65. minuty). Burza 5. po VIII kolejce.
Orzeł Olszanka – LZS Buków 1:3 (Marcin Lasota grał 90 minut; Jakub Tokarczyk grał 90 minut – żółta kartka; Piotr Lewicki grał do 55. minuty – 2 zółte kartki i czerwona kartka). Orzeł 10. po VIII kolejce.
II liga kobiet
Wisła Skoczów – Rolnik II Głogówek 2:6 (Natalia Jędrzejko grała 90 minut; Marlena Trepka grała od 46. minuty – 2 asysty). Rolnik II 4. po VI kolejce.
I liga futsalu
Marex Chorzów – Stagnum Wawelno 2:8 (grali Tomasz Rabanda, Janusz Fabijaniak – asysta, Tomasz Raczyński – 2 bramki). Stagnum 3. po III kolejce.
II liga koszykarzy
Pogoń Prudnik – AZS PO Opole 76:84 (Tomasz Kubiak – 2 punkty, 3 zbórki, 1 asysta). AZS PO 1. po II kolejce.
UZUPEŁNIENIE
Rolnik II Głogówek – Rekord Bielsko-Biała 2:2 (Małgorzata Bieńkowska grała od 65. minuty; Natalia Jędrzejko grała 90 minut; Marlena Trepka grała do 80. minuty; Magda Piwińska grała od 80. minuty). Rolnik II 4. po V kolejce.
PODSUMOWANIE STATYSTYCZNE
Marcin Nowacki (Wisła Płock, II liga) – 8 meczy – 2 bramki – 1 asysta; 0 żółtych kartek – 0 czerwonych kartek
Tomasz Jaworski (Oderka Opole, III) – 7-0-1; 1-0
Paweł Boczarski (Victoria Chróścice, III) – 8-0-0; 2-0
Wiktor Janik (Rajfel Krasiejów, III) – 2-0-0; 0-0
Łukasz Szpak (Start Namysłów, IV) – 7-0-1; 4-0
Bartosz Sierakowski (Start Namysłów, IV) – 5-0-0; 1-0
Łukasz Bonar (Start Namysłów, IV) – 8-0-2; 1-0
Paweł Kwiatkowski (Victoria Dobrzyń, LO) - 6-2-1; 0-0
Mateusz Krzywda (Victoria Dobrzyń, LO) – 6-2-0; 0-0
Przemysław Kwiatkowski (Victoria Dobrzyń, LO) – 5-0-0; 0-0
Rafał Latus (Victoria Dobrzyń, LO) – 2-0-0; 0-0
Stefan Karnatowski (Foto-Higiena Gać, LO) – 9-1-1; 2-0
Andrzej Wróbel (Victoria Kościerzyce, A) – 6-0-0; 0-0
Mateusz Gruszka (Victoria Kościerzyce, A) – 6-0-1; 1-0
Piotr Młotkowski (Victoria Kościerzyce, A) – 4-0-0; 0-0
Marek Skibiński (Victoria Kościerzyce, A) – 4-1-0; 1-1
Maciej Sierakowski (Victoria Kościerzyce, A) – 6-2-2; 1-0
Mateusz Raczkowski (Victoria Kościerzyce, A) – 5-0-0; 1-0
Grzegorz Kościuk (Victoria Kościerzyce, A) – 6-6-1; 2-0
Piotr Ścibor (Victoria Kościerzyce, A) – 3-0-0; 0-0
Andrzej Wolański (Victoria Kościerzyce, A) – 5-0-0; 0-0
Michał Pyrkowski (Victoria Kościerzyce, A) – 4-1-0; 2-0
Robert Kurtyka (Victoria Kościerzyce, A) – 1-0-0; 0-0
Marcin Raczkowski (LKS Rybna; A) – 7-0-0; 0-0
Paweł Raczkowski (LKS Rybna; A) – 1-0-0; 0-0
Zenon Białek (LKS Rybna; A) – 7-2-0; 1-0
Patryk Bojko (LKS Rybna; A) – 6-2-0; 1-0
Rafał Bogdanik (LKS Rybna; A) – 7-0-0; 0-0
Jacek Tyszkiewicz (LKS Rybna; A) – 7-0-6; 3-1
Marcin Kucharski (LKS Rybna; A) – 8-3-5; 2-0
Łukasz Żędzianowski (LKS Rybna; A) – 8-1-2; 1-0
Kamil Smuga (Burza Lipki, A) – 2-0-0; 0-0
Mariusz Zuzek (Burza Lipki, A) – 6-0-0; 0-0
Marek Zagórski (Burza Lipki, A) – 2-0-1; 1-0
Tomasz Michalak (Burza Lipki, A) – 6-1-1; 0-0
Paweł Waligóra (Burza Lipki, A) – 7-0-0; 1-0
Krzysztof Pawlik (Burza Lipki, A) – 1-0-0; 2-1
Kamil Klimek (Burza Lipki, A) – 4-0-1; 0-0
Daniel Wasilewski (Burza Lipki, A) – 4-0-0; 0-0
Marcin Lasota (Orzeł Olszanka; A) – 6-0-0; 0-0
Jakub Tokarczyk (Orzeł Olszanka; A) – 8-1-1; 2-0
Robert Malinowski (Orzeł Olszanka, A) – 2-0-0; 2-1
Piotr Lewicki (Orzeł Olszanka, A); 6-0-0; 3-1
Piotr Mendrykiewicz (Polonia Przylesie; A) – 4-0-0; 2-0
Mateusz Diaków (Pogoń Łosiów, A) – 1-0-0; 0-0
Patrycja Kiefer (Rolnik Głogówek, I) – 3-0-0; 0-0
Patrycja Kiefer (Rolnik II Głogówek, II) – 3-0-0; 0-0
Marlena Trepka (Rolnik II Głogówek, II) – 4-0-2; 0-0
Natalia Jędrzejko (Rolnik II Głogówek, II) – 6-4-1; 0-0
Małgorzata Bieńkowska (Rolnik II Głogówek, II) – 5-0-0; 0-0
Magda Piwińska (Rolnik II Głogówek, II) – 2-0-0; 0-0
Magda Piwińska (Rolnik III Głogówek, III) – 1-0-0; 0-0
Łukasz Błaszczyk (Akademia FC Pniewy, E) – 2-0-0; 0-0
Tomasz Rabanda (Marioss Wawelno, I) – 3-1-1; 0-0
Janusz Fabijaniak (Marioss Wawelno, I) – 3-1-1; 0-0
Tomasz Raczyński (Marioss Wawelno, I) – 3-2-0; 0-0
Marcin Kucharski (AZS PO Opole, II) – 1 mecz – 0 punktów – 0 zbiórek – 0 asyst; średnia punktów 0,0
Tomasz Kubiak (AZS PO Opole, II) – 2 – 2 – 3 – 1; średnia punktów 1,0
UWAGA!
Jeżeli masz informacje o innych brzeżanach grających w innych klubach, napisz (rydz77@interia.pl).