dzisiaj: 319, wczoraj: 177
ogółem: 5 201 772

Raport IV-ligowy (8) – TOR uciekł reszcie stawki

• autor: stalbrzeg, 2010-10-04 21:17

TOR Dobrzeń Wielki wygrał 5:1 ze Spartą Paczków i powiększył przewagę nad resztą stawki. Stało się tak dzięki remisowi w szlagierze kolejki pomiędzy Rolnikiem Wierzbica Górna, a Startem Namysłów. Mecz tych zespołów zakończył się wynikiem 2:2. W tej serii kolejny popis dali snajperzy.

Dwóch zawodników zdobywało w VIII kolejce po trzy bramki. Hat tricka zaliczyli Wiesław Frydryk z Polonii Głubczyce oraz Paweł Lepak, również z Polonii, ale tej nyskiej. Po dwie bramki zdobyli Jarosław Wolański (TOR), który dzięki temu zachował maniono najlepszego strzelca ligi z 10 golami na koncie oraz Sławomir Poprawa (Rolnik) i dla nas najboleśniejsze – Adam Kutynia (Ligota), który dwa razy pokonał naszego Wojciecha Dudzika.

VIII kolejka

LKS Ligota Turawska – Czajda Stal Brzeg 3:0
(Adam Kutynia 2, Paweł Bacajewski).

Pogoń Prudnik – Start Dobrodzień 1:3 (Marcin Rudzki – Damian szczygieł, Daniel Wolny, Rafał Polak).
Gospodarze od 17. minuty prowadzili po bramce z rzutu karnego. Tuż przed przerwą dostali jednak bramkę „do szatni”, co po zmianie stron zakończyło się dla nich utrata kolejnych dwóch goli i zwycięstwem gości.

Polonia Głubczyce – Olimpia Lewin Brzeski 4:2 (Wiesław Frydryk 3, Mateusz Kozłowski – Marek Gronostajski, Mateusz Solan).
Już po 12 minutach Polonia prowadziła 3:0 i właściwie wiadomo było komu zostaną przypisane trzy punkty. Olimpia wprawdzie zdobyła w tym meczu dwie bramki, ale dopiero przy stanie 4:0 i w ostatnich dwóch minutach meczu.

Silesius Kotórz Mały – Śląsk Łubniany 0:0.
Debiutujący w roli trenera Śląska Mariusz Sierpiński rozpoczął od bezbramkowego remisu w Kotórzu Małym. Jego zespół wzbogacił się punkt, ale do poprawy pozycji w tabeli ma jeszcze daleko.

Polonia Nysa – Piast Budowlani Strzelce Opolskie 4:0 (Paweł Lepak 3, Kamil Kotrys).
To był popis jednego aktora – Pawła Lepaka, który właściwie w pojedynkę rozprawił się z gośćmi ze Strzelec Opolskich. Napastnik Polonii zaczął strzelać dopiero po przerwie, ale zdołał zaliczy hat tricka i to klasycznego.

GKS Grodków – Swornica Czarnowąsy 0:4 (Kamil Kowalczyk, Maciej Goncik, Paweł Jędrzejewski, Krzysztof Błahuta).
GKS chciał pójść za ciosem po dwóch zwycięstwach, ale został skarcony przez dobrze grający zespół Swornicy. Gdyby goście mieli lepiej ustawione celowniki, to ich zwycięstwo byłoby dużo bardziej okazałe.

TOR Dobrzeń Wielki – Sparta Paczków 5:1 (Jarosław Wolański 2, Radosław Bella, Grzegorz Reisig, Marek Owsiak – Tomasz Niziołek).
Wszystkie sześć bramek w meczu padło po przerwie, a jako pierwsi niespodziewanie trafili goście. Później jednak wszystko wróciło do normy, TOR zdobył pięć bramek i zakończył efektownym zwycięstwem.

Rolnik Wierzbica Górna – Start Namysłów 2:2 (Sławomir Poprawa 2 – Rafał Samborski, Patryk Pabiniak).
W hicie kolejki był podział punktów i cztery bramki. Rolnik dwa razy wychodził na prowadzenie po bramkach Sławomira Poprawy, a Start za każdym razem wyrównywał, za drugim razem po rzucie karnym.