Ostatnie kolejki ligowe przyniosły cztery bramki naszych piłkarzy w barwach innych klubów. Dwie padły na boiskach trawiastych i dwie w futsalu. Na trawie do bramki trafili Marcin Kucharski i Jakub Tokarczyk, a w hali Tomasz Rabanda i Janusz Fabijaniak.
Dla tych dwóch ostatnich to była inauguracyjna kolejka w I lidze. Marioss Wawelno wygrał swój mecz i zapewne znów będzie się liczył w walce o awans. Oprócz tych dwoch zawodników w Mariossie zadebiutował Tomasz Raczyński, który w poprzednim sezonie przywdziewał koszulkę Orika Brzeg w II lidze.
Jesli chodzi o piłkę trawiastą, to po raz pierwszy w tym sezonie na boisku nie pojawił się Marcin Nowacki. Jego Wisła Płock wygrała 5:2 z OKS 1945 Olsztyn.
RAPORT
III liga
Energetyk ROW Rybnik – Oderka Opole 2:1 (Tomasz Jaworski grał od 85. minuty). Oderka 4. po VI kolejce.
Rajfel Krasiejów – Victoria Chróścice 0:1 (Paweł Boczarski grał 90 minut). Victoria 14. po VI kolejce.
IV liga
Silesius Kotórz Mały – Start Namysłów 0:0 (Łukasz Szpak grał 90 minut – żółta karta; Łukasz Bonar grał do 72. minuty). Start 4. po VI kolejce.
Liga Okręgowa
Victoria Dobrzyń – LZS Proślice 0:1 (Paweł Kwiatkowski grał 90 minut; Mateusz Krzywda grał 90 minut). Victoria 12. Po VI kolejce.
Sokół Wielka Lipa – Foto-Higiena Gać 0:1 (Stefan Karnatowski grał 90 minut – żółta kartka). Foto-Higiena 4. po VI kolejce.
Klasa A
Polonia Prószków – LKS Rybna 2:2 (Paweł Raczkowski grał 90 minut; Łukasz Żędzianowski grał 90 minut; Marcin Kucharski grał 90 minut – bramka i asysta; Zenon Białek grał 90 minut; Patryk Bojko grał 90 minut). LKS 2. po VI kolejce.
Pogoń Łosiów – Victoria Kościerzyce 1:0 (Andrzej Wróbel grał 90 minut; Andrzej Wolański grał 90 minut; Marek Skibiński grał 90 minut). Victoria 13. po VI kolejce.
Burza Lipki – LZS Gryżów 1:1 (Paweł Waligóra grał 90 minut; Mariusz Zuzek grał 90 minut; Kamil Klimek grał od 55. minuty). Burza 8. po VI kolejce.
Orzeł Olszanka – Agfa Prusinowice 1:1 (Marcin Lasota grał 90 minut; Piotr Lewicki grał 90 minut; Jakub Tokarczyk grał 90 minut – bramka). Orzeł 5. po VI kolejce.
II liga kobiet
ULKS Bogdańczowice – Rolnik II Głogówek 2:0 (Patrycja Kiefer grała 90 minut; Natalia Jędrzejko grała 90 minut; Magda Piwińska grała do 70. minuty; Małgorzata Bieńkowska grała do 70. minuty). Rolnik II 2. po III kolejce.
Ekstraklasa futsalu
Akademia FC Pniewy – Kupczyk Kraków 7:3 (grał Łukasz Błaszczyk). Akademia 3. po II kolejce.
I liga futsalu
Babylon Siemianowice Śląskie – Marioss Wawelno 3:5 (grali Tomasz Rabanda – bramka i asysta, Janusz Fabijaniak - bramka, Tomasz Raczyński). Marioss 2. po I kolejce.
UZUPEŁNIENIE
Piotr Mendrykiewicz nie zagrał w meczu Polonii Przylesie z LKS Mańkowice/Piątkowice.
Kamil Klimek grał w Burzy Lipki z Polonią Przylesie od 46. minuty i zaliczył asystę.
PODSUMOWANIE STATYSTYCZNE
Marcin Nowacki (Wisła Płock, II liga) – 8 meczy – 2 bramki – 1 asysta; 0 żółtych kartek – 0 czerwonych kartek
Tomasz Jaworski (Oderka Opole, III) – 6-0-1; 0-0
Paweł Boczarski (Victoria Chróścice, III) – 6-0-0; 1-0
Wiktor Janik (Rajfel Krasiejów, III) – 2-0-0; 0-0
Łukasz Szpak (Start Namysłów, IV) – 6-0-1; 3-0
Bartosz Sierakowski (Start Namysłów, IV) – 4-0-0; 1-0
Łukasz Bonar (Start Namysłów, IV) – 6-0-1; 0-0
Paweł Kwiatkowski (Victoria Dobrzyń, LO) - 5-2-1; 0-0
Mateusz Krzywda (Victoria Dobrzyń, LO) – 5-1-0; 0-0
Przemysław Kwiatkowski (Victoria Dobrzyń, LO) – 4-0-0; 0-0
Rafał Latus (Victoria Dobrzyń, LO) – 2-0-0; 0-0
Stefan Karnatowski (Foto-Higiena Gać, LO) – 7-1-1; 1-0
Andrzej Wróbel (Victoria Kościerzyce, A) – 4-0-0; 0-0
Mateusz Gruszka (Victoria Kościerzyce, A) – 4-0-1; 0-0
Piotr Młotkowski (Victoria Kościerzyce, A) – 4-0-0; 0-0
Marek Skibiński (Victoria Kościerzyce, A) – 3-1-0; 1-1
Maciej Sierakowski (Victoria Kościerzyce, A) – 4-2-2; 1-0
Mateusz Raczkowski (Victoria Kościerzyce, A) – 3-0-0; 1-0
Grzegorz Kościuk (Victoria Kościerzyce, A) – 4-4-1; 1-0
Piotr Ścibor (Victoria Kościerzyce, A) – 1-0-0; 0-0
Andrzej Wolański (Victoria Kościerzyce, A) – 3-0-0; 0-0
Michał Pyrkowski (Victoria Kościerzyce, A) – 2-0-0; 2-0
Robert Kurtyka (Victoria Kościerzyce, A) – 1-0-0; 0-0
Marcin Raczkowski (LKS Rybna; A) – 5-0-0; 0-0
Paweł Raczkowski (LKS Rybna; A) – 1-0-0; 0-0
Zenon Białek (LKS Rybna; A) – 6-2-0; 1-0
Patryk Bojko (LKS Rybna; A) – 5-2-0; 1-0
Rafał Bogdanik (LKS Rybna; A) – 5-0-0; 0-0
Jacek Tyszkiewicz (LKS Rybna; A) – 5-0-6; 2-1
Marcin Kucharski (LKS Rybna; A) – 6-3-3; 1-0
Łukasz Żędzianowski (LKS Rybna; A) – 6-1-2; 1-0
Kamil Smuga (Burza Lipki, A) – 2-0-0; 0-0
Mariusz Zuzek (Burza Lipki, A) – 5-0-0; 0-0
Marek Zagórski (Burza Lipki, A) – 2-0-1; 1-0
Tomasz Michalak (Burza Lipki, A) – 4-1-1; 0-0
Paweł Waligóra (Burza Lipki, A) – 6-0-0; 1-0
Krzysztof Pawlik (Burza Lipki, A) – 1-0-0; 2-1
Kamil Klimek (Burza Lipki, A) – 2-0-1; 0-0
Marcin Lasota (Orzeł Olszanka; A) – 4-0-0; 0-0
Jakub Tokarczyk (Orzeł Olszanka; A) – 6-1-1; 1-0
Robert Malinowski (Orzeł Olszanka, A) – 2-0-0; 2-1
Piotr Lewicki (Orzeł Olszanka, A); 4-0-0; 1-0
Piotr Mendrykiewicz (Polonia Przylesie; A) – 4-0-0; 1-0
Mateusz Diaków (Pogoń Łosiów, A) – 1-0-0; 0-0
Patrycja Kiefer (Rolnik Głogówek, I) – 2-0-0; 0-0
Patrycja Kiefer (Rolnik II Głogówek, II) – 3-0-0; 0-0
Marlena Trepka (Rolnik II Głogówek, II) – 2-0-0; 0-0
Natalia Jędrzejko (Rolnik II Głogówek, II) – 4-4-1; 0-0
Małgorzata Bieńkowska (Rolnik II Głogówek, II) – 4-0-0; 0-0
Magda Piwińska (Rolnik II Głogówek, II) – 1-0-0; 0-0
Magda Piwińska (Rolnik III Głogówek, III) – 1-0-0; 0-0
Łukasz Błaszczyk (Akademia FC Pniewy, E) – 2-0-0; 0-0
Tomasz Rabanda (Marioss Wawelno, I) – 1-1-1; 0-0
Janusz Fabijaniak (Marioss Wawelno, I) – 1-1-0; 0-0
Tomasz Raczyński (Marioss Wawelno, I) – 1-0-0; 0-0
UWAGA!
Jeżeli masz informacje o innych brzeżanach grających w innych klubach, napisz (rydz77@interia.pl).