Jedziemy do lidera po pierwsze zwycięstwo

• autor: stalbrzeg, 2010-09-18 10:33

Po rewelacyjnym beniaminku z Wierzbicy w najbliższy meczu Stal czeka kolejny wymagający rywal. Jest nim TOR Dobrzeń Wielki, spadkowicz z III ligi i aktualny lider IV ligi. Mecz obu zespołów rozpocznie się w sobotę o godzinie 16.00 w Dobrzeniu Wielkim, gdzie liczymy na pierwszą wygraną z TOR-em.

Nasz zespół po świetnym starcie sezonu i trzech zwycięstwach w trzech pierwszych meczach dostał małej zadyszki przegrywając w Prudniku i remisując z Rolnikiem. Oba te wyniki można jednak łatwo wytłumaczyć, bowiem w Prudniku Stal zagrała bardzo osłabiona kadrowo, a Rolnik to beniaminek z aspiracjami na awans. Nasz najbliższy rywal z kolei już przed sezonem zapowiadał, że zamierza szybko wrócić do III ligi i po poprzedniej kolejce usadowił sę już w fotelu lidera, zastępując w nim właśnie Rolnika, którego zrzuciła z niego nasza Stal. TOR w pierwszych pięciu kolejkach tego sezonu zaliczył tylko jedno potknięcie, remisując na wyjeździe z innym beniaminkiem – LKS Ligota Turawska 2:2.

Nasz rywal przez ostatnich 10 lat „miotał się” między III, a IV ligą, do której awansował w 2000 roku, razem z naszym BTP. Nasz zespół wówczas spadł, a TOR został w IV lidze. Od tamtej pory zespół z Dobrzenia Wielkiego trzy razy zdołali awansować do III ligi, dwa pierwsze przypadki kończyły się jednak degradacją już po roku, ale po sezonie 2008/09 udało się już utrzymać, by w końcu spaść kilka miesięcy temu po raz kolejny.

W związku z tym, że TOR przez ostatnich 10 lat grał wyżej, ostatnia konfrontacja naszych zespołów miała miejsce w sezonie 2000/01. Do tego czasu graliśmy z tym zespołem sześciokrotnie i ani razu nie wygraliśmy. W Brzegu zaliczyliśmy dwa remisy i porażkę, a na wyjeździe tylko remis i dwa razy przegrywaliśmy. Warto wspomnieć, że w historii gier z TOR-em od 1994 roku pierwszego gola dla brzeskiego zespołu zdobył Piotr Nawrot – obecny asystent trenera Stali, a ostatniego grający wciąż w Stali Marcin Banowicz. Warto też wspomnieć, że w dotychczasowych sześciu spotkaniach tych zespołów padło sporo bramek, bo aż 26, a najwięcej w ostatnim meczu, kiedy to TOR wygrał u siebie 5:4.

Sytuacja kadrowa Stali ciągle nie jest najlepsza. Tym razem z powodu kontuzji nie zagrają Piotr Grzyb, Wojciech Tatara i Bartosz Woźniak, który już jednak wraca do zdrowia i niedawno wznowił treningi. Nie wystąpi również Krzysztof Tarnowski, który musi pauzować, ponieważ ma na swoim koncie cztery żółte kartki. Nie wiadomo też, czy zagra Jarosław Hałas, który był ostatnio chory, jeżeli jednak wystąpi w tym meczu, to będzie to jego 50. występ ligowy w barwach Stali.

Mecz TOR - Stal to prawdopodobnie najciekawsze wydarzenie VI kolejki, ale równie interesująco powinno być w Lewinie Brzeskim, gdzie Olimpia podejmie Start Dobrodzień oraz w niedzielę w Kluczborku, gdzie Rolnik Wierzbica Górna podejmie Swornicę Czarnowąsy. O pierwsze punkty będzie z koli walczył GKS Grodków, który podejmie Piasta Strzelce Opolskie.

TOR Dobrzeń Wielki - Czajda Stal Brzeg
VI kolejka IV ligi – 18.09.2010 (sobota); godzina 16.00
Dobrzeń Wielki, ul. Sportowa

Sędzia: Adam Czabanowski (KS Nysa)