W miniony weekend odbyła się pierwsza kolejka ekstraklasy futsalowej. Już trzeci sezon maszym przedstawicielem w tej klasie jest Łukasz Błaszczyk (na zdjęciu), bramkarz Akademii FC Pniewy, która w 2009 roku zdobyła Puchar Polski, a w minionym sezonie została mistrzem Polski.
W pierwszej kolejce Akademia przegrała na wyjeździe z Wisłą Kraków 2:3. Na biskach trawiastych naszym piłkarzom szło różnie. Na listy strzelców tym razem wspisywali się Mateusz Krzywda, Stefan Karnatowski, Maciej Sierakowski oraz czwórka z Rybnej – Zenon Białek, Patryk Bojko, Marcin Kucharski i Łukasz Żędziankowski. Dal tej ostatniej drużyny juz 6. asysatę zaliczył Jacek Tyszkiewicz. Swoje kolejne bramki zdobyła również Natalia Jędrzejko, która tym razem dwukrotnie wpisywała się na listę strzelców i w trzech meczach uzbierała już cztery trafienia.
RAPORT
II liga
Olimpia Elbląg - Wisła Płock 0:0 (Marcin Nowacki grał 90 minut). Wisła 6. po VIII kolejce.
III liga
Oderka Opole – Orzeł Babienica/Psary 3:0 (Tomasz Jaworski grał od 71. minuty). Oderka 3. po V kolejce.
Victoria Chróścice – MKS Myszków 1:2 (Paweł Boczarski grał 90 minut – żółta kartka). Victoria 15. po V kolejce.
IV liga
Start Namysłów – Olimpia Lewin Brzeski 3:0 (Łukasz Szpak grał 90 minut; Łukasz Bonar grał do 79. minuty). Start 2. po V kolejce.
Liga Okręgowa
OKS Olesno – Victoria Dobrzyń 0:1 (Mateusz Krzywda grał 90 minut – bramka; Przemysław Kwiatkowski grał od 75. minuty). Victoria 12. po V kolejce.
Foto-Higiena Gać – Orzeł Sadków 1:1 (Stefan Karnatowski grał 90 minut – bramka). Foto-Higiena 5. po VI kolejce.
Klasa A
Victoria Kościerzyce – LZS Kup 1:2 (Andrzej Wróbel grał 90 minut; Mateusz Raczkowski grał do 80. minuty – żółta kartka; Andrzej Wolański grał 90 minut; Mateusz Gruszka grał 90 minut; Piotr Młotkowski grał od 70. minuty; Grzegorz Kościuk grał 90 minut; Maciej Sierakowski grał do 75. minuty – bramka i żółta kartka; Michał Pyrkowski grał od 75. minuty – żółta kartka). Victoria 13. po V kolejce.
LKS Rybna – Jedność Rozmierka 5:0 (Marcin Raczkowski grał 90 minut; Zenon Białek grał 90 minut – bramka i żółta kartka; Patryk Bojko grał 90 minut - bramka; Rafał Bogdanik grał 90 minut; Jacek Tyszkiewicz grał 90 minut – asysta; Marcin Kucharski grał 90 minut - bramka i asysta; Łukasz Żędzianowski grał 90 minut – bramka, asysta i żółta kartka). LKS 1. po V kolejce.
Orzeł Olszanka – LZS Gierałcice 4:0 (Marcin Lasota grał 90 minut, Piotr Lewicki grał 90 minut, Jakub Tokarczyk grał 90 minut). Orzeł 5. po V kolejce.
Polonia Przylesie – LKS Mańkowice/Piątkowice 2:1 (Piotr Mendrykiewicz grał 90 minut). Polonia 11. po V kolejce.
LZS Buków – Burza Lipki 5:0 (Paweł Waligóra grał do 65. minuty; Tomasz Michalak grał 90 minut). Burza 6. po V kolejce
II liga kobiet
Rolnik II Głogówek – Jaskółki Chorzów 6:0 (Natalia Jędrzejko grała 90 minut – 2 bramki; Marlena Trepka grała 90 minut; Małgorzata Bieńkowska grała do 46. minuty). Rolnik II 2. po III kolejce.
III liga kobiet
Unia II Opole – Rolnik III Głogówek 2:4 (Magda Piwińska grała 90 minut). Rolnik III 1. po I kolejce.
Ekstraklasa futsalu
Wisła Krakbet Kraków – Akademia FC Pniewy 3:2 (grał Łukasz Błaszczyk). Akademia 8. po I kolejce.
PODSUMOWANIE STATYSTYCZNE
Marcin Nowacki (Wisła Płock, II liga) – 8 meczy – 2 bramki – 1 asysta; 0 żółtych kartek – 0 czerwonych kartek
Tomasz Jaworski (Oderka Opole, III) – 5-0-1; 0-0
Paweł Boczarski (Victoria Chróścice, III) – 5-0-0; 1-0
Wiktor Janik (Rajfel Krasiejów, III) – 2-0-0; 0-0
Łukasz Szpak (Start Namysłów, IV) – 5-0-1; 2-0
Bartosz Sierakowski (Start Namysłów, IV) – 4-0-0; 1-0
Łukasz Bonar (Start Namysłów, IV) – 5-0-1; 0-0
Paweł Kwiatkowski (Victoria Dobrzyń, LO) - 4-2-1; 0-0
Mateusz Krzywda (Victoria Dobrzyń, LO) – 4-1-0; 0-0
Przemysław Kwiatkowski (Victoria Dobrzyń, LO) – 4-0-0; 0-0
Rafał Latus (Victoria Dobrzyń, LO) – 2-0-0; 0-0
Stefan Karnatowski (Foto-Higiena Gać, LO) – 6-1-1; 0-0
Andrzej Wróbel (Victoria Kościerzyce, A) – 3-0-0; 0-0
Mateusz Gruszka (Victoria Kościerzyce, A) – 4-0-1; 0-0
Piotr Młotkowski (Victoria Kościerzyce, A) – 4-0-0; 0-0
Marek Skibiński (Victoria Kościerzyce, A) – 2-1-0; 1-1
Maciej Sierakowski (Victoria Kościerzyce, A) – 4-2-2; 1-0
Mateusz Raczkowski (Victoria Kościerzyce, A) – 3-0-0; 1-0
Grzegorz Kościuk (Victoria Kościerzyce, A) – 4-4-1; 1-0
Piotr Ścibor (Victoria Kościerzyce, A) – 1-0-0; 0-0
Andrzej Wolański (Victoria Kościerzyce, A) – 2-0-0; 0-0
Michał Pyrkowski (Victoria Kościerzyce, A) – 2-0-0; 2-0
Robert Kurtyka (Victoria Kościerzyce, A) – 1-0-0; 0-0
Marcin Raczkowski (LKS Rybna; A) – 5-0-0; 0-0
Zenon Białek (LKS Rybna; A) – 5-2-0; 1-0
Patryk Bojko (LKS Rybna; A) – 4-2-0; 1-0
Rafał Bogdanik (LKS Rybna; A) – 5-0-0; 0-0
Jacek Tyszkiewicz (LKS Rybna; A) – 5-0-6; 2-1
Marcin Kucharski (LKS Rybna; A) – 5-2-2; 1-0
Łukasz Żędzianowski (LKS Rybna; A) – 5-1-2; 1-0
Kamil Smuga (Burza Lipki, A) – 2-0-0; 0-0
Mariusz Zuzek (Burza Lipki, A) – 4-0-0; 0-0
Marek Zagórski (Burza Lipki, A) – 2-0-1; 1-0
Tomasz Michalak (Burza Lipki, A) – 4-1-1; 0-0
Paweł Waligóra (Burza Lipki, A) – 5-0-0; 1-0
Krzysztof Pawlik (Burza Lipki, A) – 1-0-0; 2-1
Marcin Lasota (Orzeł Olszanka; A) – 3-0-0; 0-0
Jakub Tokarczyk (Orzeł Olszanka; A) – 5-0-1; 1-0
Robert Malinowski (Orzeł Olszanka, A) – 2-0-0; 2-1
Piotr Lewicki (Orzeł Olszanka, A); 3-0-0; 1-0
Piotr Mendrykiewicz (Polonia Przylesie; A) – 5-0-0; 1-0
Mateusz Diaków (Pogoń Łosiów, A) – 1-0-0; 0-0
Patrycja Kiefer (Rolnik Głogówek, I) – 2-0-0; 0-0
Patrycja Kiefer (Rolnik II Głogówek, II) – 2-0-0; 0-0
Marlena Trepka (Rolnik II Głogówek, II) – 2-0-0; 0-0
Natalia Jędrzejko (Rolnik II Głogówek, II) – 3-4-1; 0-0
Małgorzata Bieńkowska (Rolnik II Głogówek, II) – 3-0-0; 0-0
Magda Piwińska (Rolnik II Głogówek, II) – 1-0-0; 0-0
Magda Piwińska (Rolnik III Głogówek, III) – 1-0-0; 0-0
Łukasz Błaszczyk (Akademia FC Pniewy, E) – 1-0-0; 0-0
UWAGA!
Jeżeli masz informacje o innych brzeżanach grających w innych klubach, napisz (rydz77@interia.pl).