Raport IV-ligowy (4) – Rolnik i Stal zatrzymane

• autor: stalbrzeg, 2010-09-10 21:34

Tylko przez trzy kolejki mieliśmy zespoły z kompletem zwycięstw, w czwartek serii spotkań serie dwóch ostatnich zespołów się zakończyły. Rolnik Wierzbica Górna zremisował u siebie z Piastem Strzelce Opolskie, a brzeska Stal przegrała w Prudniku z Pogonią. Nowym liderem został TOR Dobrzeń Wielki

Właśnie te straty punktów przez liderów można uznać za największe niespodzianki IV kolejki. W meczu dwóch zespołów, które nie zdobyły dotąd punktów wyraźnie lepszy był beniaminek z Ligoty. Poza tym na uwagę zasługują snajperskie popisy, które miały miejsce w tej serii. Szczególnie wyczyn Wiesława Frydryka (Polonia Głubczyce) wysuwa się na czoło, bowiem ten zawodnik zdobył w jednym meczu aż cztery bramki. Trzy trafienia zaliczył Paweł Bacajewski (LKS Ligota Turawska), a czterech piłkarzy ustrzeliło dublet.

IV kolejka

Pogoń Prudnik – Czajda Stal Brzeg 2:0
(Łukasz Mazur 2)

TOR Dobrzeń Wielki – Polonia Nysa 5:1 (Piotr Sobotta 2, Bartosz Szułkowski, Przemysłąw Czajkowski, Radosław Bella – Kamil Szewczyk).
Goście po meczu najwięcej pretensji mieli do swojego bramkarza, który zawinił przy dwóch pierwszych bramkach. Później jednak TOR strzelił jeszcze trzy i tak zasłużenie wygrał wysoko z Polonią.

Silesius Kotórz Mały – Swornica Czarnowąsy 0:4 (Kamil Kowalczyk, Bartłomiej Jacek, Krzysztof Błachuta, Paweł Grabowiecki).
Mająca kłopoty na początku sezonu Swornica wreszcie zaskoczyła. W Kotórzu koncertowo zagrała jej obrona, a z przodu nie zawodził atak i skończyło się na 4:0.

GKS Grodków – LKS Ligota Turawska 0:3 (Paweł Bacajewski 3).
W meczu autsajderów pierwsze punkty w tym sezonie zdobyli goście, dla których trafiał tylko jeden zawodnik. Wystarczyło to do efektownego zwycięstwa 3:0.

Polonia Głubczyce – Start Dobrodzień 5:1 (Wiesław Frydryk 4, Przemysław Baranowski – Dawid Jarząbek).
To był koncert jednego aktora – Wiesława Frydryka, zdobywcy czterech bramek. Polonia mogła wygrać jeszcze wyżej, ale w bramce Startu dobrze spisywał się Roman Ochman.

Śląsk Łubniany – Start Namysłów 0:3 (Rafał Samborski 2, Patryk Pabiniak).
Start Namysłów, podobnie jak Swornica po słabszym początku zaczyna się rozkręcać. Ich ofiarą padł Śląsk Łubniany, który nie mógł wiele w tym meczu zrobić.

Olimpia Lewin Brzeski – Sparta Paczków 3:0 (Marek Gronostajski 2, Marek Kita).
Olimpia, tak jak zapowiadano po pierwszych słabszych meczach, łapie formę z meczu na mecz i wciąż zgrywa swój nowy skład. Na mecz ze Spartą to wystarczyło zupełnie i lewi nianie wygrali 3:0.

Rolnik Wierzbica Górna – Piast Budowlani Strzelce Opolskie 1:1 (Adrian Sokołowski – Dominik Becella).
Goście w meczu z liderem nastawili się na obronę i jak się okazało, było to skuteczna broń. Beniaminkowi ze Strzelce udało się zatrzymać rozpędzonego innego nowicjusza z Wierzbicy.

Najlepsi strzelcy
5 – Wiesław Frydryk (Głubczyce), Kamil Kowalczyk (Swornica), Jarosław Wolański (TOR)
4 – Paweł Bacajewski (Ligota Turawska), Marek Gronostajski (Olimpia), Łukasz Mazur (Pogoń)
3 – Daniel Wolny (Dobrodzień), Patryk Pabiniak, Rafał Samborski (Namysłów), Paweł Dachowski (Rolnik), Szymon Markowski (Sparta), Jarosław Hraca (Stal), Paweł Grabowiecki (Swornica), Wojciech Gieża (Śląsk), Piotr Sobotta (TOR)