statystyki szczegółowe

Aktualności

Stal niepokonana, dwa gole Hracy

• autor: stalbrzeg, 2010-08-29 11:43

Piłkarze brzeskiej Stali po trzech kolejkach pozostają niepokonani i to w dwóch znaczeniach. Po pierwsze mają na koncie komplet zwycięstw, a po drugie nie stracili jeszcze bramki. Tym razem pokonali w Kotórzu Małym Silesiusa 2:0 po dwóch bramkach Jarosława Hracy.

Stal wciąż nie może się pozbyć kłopotów związanych z dyspozycyjnością wszystkich graczy. Nadal z powodu kontuzji nie mogli zagrać Bartosz Woźniak i Damian Dziura, a w sobotnim meczu zabrakło ponadto Kamila Mazurkiewicza. W związku z tym konieczne były zmiany w wyjściowym składzie, w którym po raz pierwszy znaleźli się Rafał Ożóg i Bartosz Kruk. Na ławce rezerwowych był za to już Marcin Banowicz, który wyleczył kontuzję i pojawił się na boisku w drugiej połowie.

Początek meczu w Kotórzu Małym przebiegał jednak pod dyktando gospodarzy, którzy, co było widać, chcieli jak najszybciej zdobyć prowadzenie. Taki stan trwał przez 20 minut i w tym czasie Stal dała się zepchnąć do defensywy. Gospodarze w tym czasie mieli kilka okazji, do tego by zdobyć prowadzenie, ale brzeska obrona spisywała się bez zarzutu. W dwóch sytuacjach zawodnicy zespołu miejscowego żywiołowo reklamowali sędziemu, że należy im się rzut karny, najpierw za faul, a następnie za zagranie ręką, ale arbiter ze Strzelec Opolskich był inne zdania.

W 18. minucie kontuzji doznał Wojciech Tatara i musiał go zastąpić Krzysztofa Tarnowski. Dwie minuty później pierwszy groźny strzał na bramkę Silesiusa oddał Tomasz Mencel i od tego momentu gra się wyrównała, a już trzy minuty później Stal prowadziła 1:0. Znów udział w tym miał Tomasz Mencel, który wykonywał rzut rożny, po którym Jarosław Hraca głową skierował piłkę do bramki.

Od tej chwili do końca pierwszej połowy gra toczyła się w szybkim tempie atak za atak, dobrze spisywały się obie formacje obronne, więc kolejnych bramek już nie oglądano. Z e strony brzeskiego zespołu kilka razy próbował szczęścia Piotr Józefkiewicz, który uderzał z dystansu z rzutów wolnych, ale piłka nie trafiała w światło bramki.

Druga połowa zaczęła się znakomicie dla piłkarzy z Brzegu. Już trzy minuty po wznowieniu gry Łukasz Strząbała wykonywał wrzut z autu na wysokości pola karnego. Piłka trafiła wprost pod nogi Jarosława Hracy, który w gąszczu obrońców zdołał ją przyjąć, odwrócić się i posłać piłkę po ziemi tuż obok słupka. Stal prowadziła 2:0 i była już bardzo bliska trzeciego zwycięstwa, należało jedynie obronić ten wynik, ale to nie było łatwe zadanie, bowiem gospodarze rzucili się do odrabiania strat.

Przez jakiś czas gra była jeszcze wyrównana, ale im bliżej było końca meczu, tym częściej gospodarze przebywali w okolicach pola karnego Stali. Nie potrafili sobie jednak poradzić z dobrze zorganizowana obroną brzeskiego zespołu. Kilka razy jednak udało im się ją sforsować i zmusić do interwencji Marka Szymochę, ale ten pozostał niepokonany. Brzeżanie też mieli okazję do podwyższenia rezultatu, ale wynik już nie uległ zmianie. Najlepszą okazję miał Tomasz Szczupakowski, który w 90. minucie po podaniu Tomasza Kamińskiego miał przed sobą tylko bramkarza, ale trafi wprost w niego.

Od W 84. Minuty stal grała w „10” po drugiej żółtej, a w konsekwencji czerwonej kartce dla Łukasza Strząbały.

Stal po raz pierwszy zdobyła więcej niż jedną bramkę na boisku Silesiusa. Wcześniej z resztą udało się to uczynić tylko raz.

Tomasz Szczupakowski w Kotórzu Małym rozegrał jubileuszowy – 50. mecz ligowy w barwach brzeskiej Stali.

Po meczu powiedzieli:

Jarosław Hraca (zawodnik Stali): Oddałem dwa strzały i zdobyłem dwie bramki. Taka skuteczność cieszy, myślę że udało mi się zrehabilitować za to, czego nie wykorzystałem w Lewinie Brzeskim. Dzisiejszy rywal był znacznie bardziej wymagający niż dwa poprzedni, szczególnie ciężko grało się przeciwko wysokim i silnym obrońcom Silesiusa. Na szczęście dwa razy nie przypilnowali mnie dokładnie i zdobyłem dwa gole na wagę zwycięstwa.

Tomasz Kaleta (grający trener Silesiusa): Byliśmy dzisiaj równorzędnym rywalem dla Stali, a wydaje mi się, że chwilami nawet prowadziliśmy grę. Szczególnie w pierwszej połowie mieliśmy przewagę i gdyby nie to, że sędzia popełnił błąd nie dyktując dla nas ewidentnego rzutu karnego, to wynik mógłby być zupełnie inny. A tak, przytrafił się nam błąd przy rzucie rożny, później przy wrzucie z autu i to Stal zdobyła dwie bramki. Jestem jednak zadowolony ze swojej drużyny, bo ambitnie walczyła do końca o korzystny wynik.

Silesius Kotórz Mały – Czajda Stal Brzeg 0:2 (0:1)
0:1 – Jarosław Hraca (23); 0:2 – Jarosław Hraca (48)
Silesius: Piotr Panek – Damian Kot, Tomasz Kaleta, Michał Mazurek, Patryk Bandura, Tomasz Kożuchowski, Łukasz Kotala, Wojciech Szczepaniak (64, Oliwer Studenny), Kamil Wręczycki, Paweł Panek (60, Paweł Bemm), Grzegorz Kielanowski. Trener Tomasz Kaleta.
Stal: Marek Szymocha – Tomasz Kamiński, Rafał Ozóg, Jarosław Hałas, Łukasz Strząbała, Bartosz Kruk (55, Marcin Banowicz), Piotr Józefkiewicz, Tomasz Mencel (89, Piotr Grzyb), Wojciech Tatara (20, Krzysztof Tarnowski), Mariusz Świtoń, Jarosław Hraca (60, Tomasz Szczupakowski). Trener Janusz Dziura.

Sędziował Piotr Kapica (Strzelce Opolskie). Żółte kartki: Tomasz Kożuchowski, Piotr Panek, Patryk Bandura – Jarosław Hraca, Łukasz Strząbała, Łukasz Strząbała. Czerwona kartka: Łukasz Strząbała (84. minuta, za drugą żółtą). Widzów 100.