dzisiaj: 111, wczoraj: 168
ogółem: 5 201 387

Emigranci – Ruszyli następni

• autor: stalbrzeg, 2010-08-18 21:20

Już nie tylko Marcin Nowacki spośród naszych wychowanków gra w tym sezonie. W miniony weekend na boiska wybiegła spora ich grupa, bo aż ponad 20 od II ligi do Klasy A. W Klasie A dwóch z nich zdobywało bramki. Na listę strzelców wpisali się Marek Skibiński (na zdjęciu) i Patryk Bojko.

Nasi zawodnicy grali ze zmiennym szczęściem. Wisła Płock Marcina Nowackiego doznała pierwszej porażki i stracił miejsce na fotelu lidera. W III lidze nie udały się debiuty w nowych zespołach Tomasza Jaworskiego i Pawła Boczarskiego, który z powodu kontuzji na ten debiut czekał aż rok. W IV lidze nasza trójca ze Startu Namysłów odniosła zwycięstwo, a w okręgówkach Victoria Dobrzyń zremisowała, a Foto-Higiena Gać wygrała. Wygrało również KP Brzeg Dolny, ale nie udało nam się ustalić, czy w meczu tego zespół zagrał Mateusz Błaszczyk. Bardzo dobrze było z kolei w Klasie A, gdzie zespoły naszych wychowanków odniosły cztery zwycięstwa i zremisowały jeden mecz.

RAPORT

II liga
Stal Rzeszów – Wisła Płock 4:2
(Marcin Nowacki grał 90 minut). Wisła 4. po III kolejce.

III liga
Oderka Opole – Victoria Częstochowa 0:1
(Tomasz Jaworski grał do 46. minuty). Oderka 12. po I kolejce.
Victoria Chróścice – Rozwój Katowice 0:0 (Paweł Boczarski grał 90 minut). Victoria 8. po I kolejce.

IV liga
Sparta Paczków – Start Namysłów 1:2
(Łukasz Szpak grał 90 minut – żółta kartka; Bartosz Sierakowski grał 90 minut; Łukasz Bonar grał do 84. minuty – asysta). Start jest 5. po I kolejce.

Liga Okręgowa
LZS Grodziec – Victoria Dobrzyń 0:0
(Paweł Kwiatkowski grał 90 minut). Victoria jest 8. Po I kolejce.
Parasol Wrocław – Foto-Higiena Gać 0:2 (Stefan Karnatowski grał do 60. minuty). Foto-Higiena jest 3. po I kolejce.

Klasa A
Victoria Kościerzyce – Gazownik Wawelno 3:2
(Andrzej Wróbel grał 90 minut; Mateusz Gruszka grał do 75. minuty; Piotr Młotkowski grał 90 minut; Marek Skibiński grał 90 minut – gol; Maciej Sierakowski grał do 89. minuty – asysta). Victoria jest 4. po I kolejce.
LKS Rybna – LZS Chrząstowice 2:1 (Marcin Raczkowski grał 90 minut; Zenon Białek grał 90 minut; Patryk Bojko grał 90 minut – gol; Rafał Bogdanik grał 90 minut; Jacek Tyszkiewicz grał 90 minut – 2 asysty; Marcin Kucharski grał 90 minut; Łukasz Żędzianowski grał do 70. minuty). Rybna jest 5. po I kolejce.
LZS Kamienica Nysa – Burza Lipki 2:3 (Kamil Smuga grał 90 minut; Marek Zagórski grał 90 minut; Mariusz Zuzek grał 90 minut). Burza jest 4. po I kolejce.
Orzeł Olszanka – LZS Polski Świętów 4:2 (Marcin Lasota grał 90 minut; Jakub Tokarczyk grał 90 minut – żółta kartka). Orzeł jest 1. po I kolejce.
Polonia Przylesie – Atom Grądy 0:0 (Piotr Mendrykiewicz grał 90 minut). Polonia jest 8. po I kolejce.

PODSUMOWANIE STATYSTYCZNE

Marcin Nowacki (Wisła Płock, II liga) – 3 mecze – 0 bramek – 1 asysta; 0 żółtych kartek – 0 czerwonych kartek

Tomasz Jaworski (Oderka Opole, III) – 1-0-0; 0-0
Paweł Boczarski (Victoria Chróścice, III) – 1-0-0; 0-0

Łukasz Szpak (Start Namysłów, IV) – 1-0-0; 1-0
Bartosz Sierakowski (Start Namysłów, IV) – 1-0-0; 0-0
Łukasz Bonar (Start Namysłów, IV) – 1-0-1; 0-0

Paweł Kwiatkowski (Victoria Dobrzyń, LO) - 1-0-0; 0-0
Stefan Karnatowski (Foto-Higiena Gać, LO) – 1-0-0; 0-0

Andrzej Wróbel (Victoria Kościerzyce, A) – 1-0-0; 0-0