Raport IV-ligowy (1) – Stalówka pierwszym liderem

• autor: stalbrzeg, 2010-08-16 21:42

Podobnie jak rok temu, również po I kolejce tego sezony piłkarze Stali Brzeg zostali liderem rozgrywek. Nasz zespół pokonał w Łubnianach Śląsk 3:0 i było to najwyższe zwycięstwo w tej serii spotkań. Za nami jest Silesius Kotórz Mały i dwóch beniaminków z Prudnika i Wierzbicy Górnej.

I kolejka

Śląsk Łubniany – Czajda Stal Brzeg 0:3
(bramki: Mariusz Świtoń, Jarosław Hraca, Wojciech Tatara)

TOR Dobrzeń Wielki – Polonia Głubczyce 1:0 (Michał Berezowski – samobójcza).
Mimo nienajlepszej postawy, spadkowicz z III ligi zdołał ugrać trzy punkty, ale zawdzięcza to bramce samobójczej bramkarza gości.

GKS Grodków – Rolnik Wierzbica Górna 0:2 (Michał Buła, Paweł Dachowski).
Beniaminek z aspiracjami do kolejnego awansu rozpoczął od zwycięstwa w Grodkowie. Wygrana powinna była być znacznie wyższa, ale zakończyło się na dwóch bramkach.

Piast Budowlani Strzelce Opolskie – Olimpia Lewin Brzeski 1:0 (Michał Nowosielski).
Oba zespoły toczyły wyrównany pojedynek, a o zwycięstwie beniaminka ze Strzelec Opolskich przesądziło zagranie ręką w polu karnym i wykorzystany rzut karny.

Sparta Paczków – Start Namysłów 1:2 (Szymon Markowski – Mariusz Raszewski, Rafał Samborski).
Sparta zagrała w mocno osłabionym składzie i powinna była przegrać znacznie wyżej. Miała jednak w składzie znakomicie spisującego się bramkarza, który uratował ich w wielu beznadziejnych sytuacjach.

Swornica Czarnowąsy – Start Dobrodzień 3:3 (Kamil Kowalczyk, Paweł Grabowiecki, Maciej Goncik – Daniel Wolny 2, Damian Skorupa).
Start prowadził już 3:1, ale nie wykorzystał ogromnej szansy na trzy punkty, Swornica zagrała ambitnie i zdołała wyrównać.

Polonia Nysa – Silesius Kotórz Mały 1:3 (Kamil Kotrys – Paweł Panek 2, Kamil Wręczycki).
Polonia dopiero trzy dni mecz meczem dowiedziała się, że zagra w IV lidze i to miało duży wpływ na postawę zespołu w pierwszym meczu. Goście byli skuteczni i wygrali.

LKS Ligota Turawska – Pogoń Prudnik 0:2 (Łukasz Mazur, Kamil Olejnik).
W meczu beniaminków lepsi goście z Prudnika. Oba zespoły miały szanse na zmianę wyniku, ale nie było ani wyrównania, ani wyższego zwycięstwa Pogoni.

Najlepsi strzelcy
2 – Daniel Wolny (Dobrodzień), Paweł Panek (Silesius)
1 – (…) Jarosław Hraca, Mariusz Świtoń, Wojciech Tatara (Stal)

„11” kolejki według stalbrzeg.pl