Sukcesy Gimnazjum nr 3

• autor: stalbrzeg, 2010-06-15 12:45

Trener naszego klubu – Bartosz Kowalski wraz z uczniami Publicznego Gimnazjum nr 3 w Brzegu wygrał finał wojewódzki Pucharu Coca Coli. Zespół Trójki składał się z obecnych i byłych graczy Stali. Ta sama drużyna zajęła trzecie miejsce w wojewódzkich rozgrywkach szkolnych.

Brzeska szkoła w drodze do wojewódzkiego zwycięstwa w Pucharze Coca Coli odniosła najpierw dwa zwycięstwa grupowe: z PG Polska Cerekiew 2:0 i PG Skoroszyce 4:1, a następnie, już w drugiej fazie rozgrywek uporała się z PG 2 Nysa 5:0 w półfinale i w meczu o pierwsze miejsce wygrała skromnie, bo 1:0 z PG 8 Opole. Trzecie miejsce, premiowane podobnie jak pierwsze dwa awansem, wywalczył zespół z Nysy, który wygrał 3:2 z PG 2 Prudnik. Półfinał krajowy turnieju Coc Coli odbędzie się w środę w Krapkowicach.

PG 3 Brzeg: Mateusz Wolański, Sebastian Machaj, Kamil Surdel, Lucjan Nowak, Robert Zięba, Sebastian Moroziński, Jarosław Łuniewski, Mateusz Kucyniak, Wojciech Krawców, Aksel Świątkiewicz, Szymon Kozłowski, Sebastian Kowalik, Dawid Mularski. Trener Bartosz Kowalski.

Ten sam zespół zajął trzecie miejsce podczas Wojewódzkich Igrzysk Szkolnych, które rozegrano w Turawie. Brzeski zespół osiągnął następujące wyniki: 0:0 z PG Gogolin, 0:1 z PG 2 Olesno, 1:2 z PG Łambinowice i 2:0 z PG Turawa. Mistrzem Opolszczyzny zostało PG 2 Olesno, a drugie miejsce zajęło PG Turawa. Sebastian Moroziński z Brzegu został królem strzelców turnieju z trzema bramkami.

PG 3 Brzeg: Mateusz Wolański, Sebastian Machaj, Kamil Surdel, Lucjan Nowak, Robert Zięba, Sebastian Moroziński, Jarosław Łuniewski, Mateusz Kucyniak, Wojciech Krawców, Aksel Świątkiewicz, Szymon Kozłowski, Sebastian Kowalik, Dawid Mularski, Adam Gutwiński, Adrian Diaków, Przemysław Mykita, Grzegorz Sawicki, Piotr Pilarczyk. Trener Bartosz Kowalski.