Wygrana po bramkach Tomków

• autor: stalbrzeg, 2010-05-15 21:49

Tomasz Szczupakowski i Tomasz Kamiński zdobyli bramki, które dały brzeskiej Stali zwycięstwo 2:0 w wyjazdowym spotkaniu z autsajderem IV ligi - LZS Obrowiec. Stalówka zaprezentowała się znacznie lepiej niż we wtorek w Kotórzu Małym i zasłużenie zainkasowała trzy punkty.

Piłkarze Stali, mimo nienajlepszych ostatnio występów, byli faworytem tego spotkania. Zespół z Obrowca to bowiem „czerwona latarnia” ligi, która wiosną zdobyła zaledwie trzy punkty za zwycięstwo ze Zrywem Wysoka. Należało jednak pamiętać, że w rundzie jesiennej brzeżanie na własnych śmieciach wywalczyli zwycięstwo zaledwie 1:0 po bramce Piotra Grzyba.

Mecz w Obrowcu rozpoczął się jednak po myśli Stalowców, którzy juz w 12. minucie prowadzili 1:0. Po zagraniu prostopadłej piłki przez Jarosława Hracę, Tomasz Szczupakowski pokonał bramkarza gospodarzy i teraz można było spokojnie myśleć o kolejnych trafieniach. Te jednak długo nie padały. Na kolejną bramkę trzeba było czekać do 63. minuty i do rzutu rożnego, który wykonywał Tomasz Mencel. Po jego dośrodkowaniu i strzałach „na raty”, Tomasz Kamiński umieścił piłkę w bramce. Było więc 2:0 i taki wynik utrzymał się do końca meczu.

- Mieliśmy jeszcze wiele innych okazji do zdobycia gola – mówił po meczu Janusz Dziura, szkoleniowiec brzeskiego zespołu; swoich szans nie wykorzystali Mariusz Świtoń, Marcin Banowicz, Tomasz Mencel, Bartosz Kruk, Wojciech Tatara, Krzysztof Tarnowski i Damian Dziura. Na usprawiedliwienie można jedynie powiedzieć, że graliśmy w trudnych warunkach, z kałużami na boisku, w których zatrzymywała się piłka, utrudniając przeprowadzenie akcji. Cieszy mnie jednak zaangażowanie całej drużyny i chęć zwycięstwa, które na pewno podbuduje nas psychicznie przed derbami z Grodkowem.

Gospodarze z Obrowca sporadycznie atakowali bramkę Stali i Marek Świder niemal przez cały mecz był bezrobotny. Najwięcej kłopotów stworzył mu jedynie rzut wolny z 18 metrów, po którym musiał wykazać więcej wysiłku.

LZS Obrowiec – Czajda Stal Brzeg 0:2 (0:1)
0:1 – Tomasz Szczupakowski (12); 0:2 – Tomasz Kamiński (63)
Stal: Marek Świder – Tomasz Kamiński (72, Rafał Ożóg), Piotr Józefkiewicz, Łukasz Strząbała, Krzysztof Tarnowski, Tomasz Mencel, Mariusz Świtoń, Kamil Mazurkiewicz (68, Damian Dziura), Wojciech Tatara (65, Bartosz Kruk), Jarosław Hraca (68, Marcin Banowicz), Tomasz Szczupakowski