IV liga: Stal - Pogoń Prudnik 3:0

• autor: stalbrzeg, 2015-06-21 09:03

W ostatnim meczu sezonu 2014/2015 Saltex IV ligi, Stal  pokonała Pogoń Prudnik 3:0. Bramki w tym spotkaniu zdobyli Mateusz Fabiszewski, Łukasz Szpak oraz Adrian Janeczek. Zwycięstwo to przypieczętowało dobry sezon w wykonaniu „żółto-niebieskich”, w którym zajęliśmy 3 miejsce.

nowa-galeria-6174494.jpg nowa-galeria-6174495.jpg nowa-galeria-6174496.jpg

Spotkanie to zaczęło się od mocnego akcentu, bowiem już w 4 minucie wygrywaliśmy 1:0.  Akcję bramkową zapoczątkował Łukasz Szpak, który zagrał piłkę na prawe skrzydło do Bartosza Kulczyckiego, ten odegrał piłkę na 11 metr. Do piłki dopadł Mateusz Fabiszewski i strzałem pod poprzeczkę nie dał żadnych szans Tomaszowi Rozkoszowi.  Mimo prowadzenia Stal wciąż atakowała. W 7 minucie Mateusz Fabiszewski strzelał z 16 metrów ale niecelnie. Dwie minuty później Łukasz Bonar posłał sprytną piłkę do Mateusza Poważnego ale niestety nie opanował on piłki. W 9 minucie Łukasz Szpak  mierzoną „podcinką” podawał do Mateusza Poważnego ale niestety minimalnie za wysoko i  piłka tylko musnęła głowę naszego pomocnika.  W 11 minucie miała miejsce kolejna groźna akcja naszej drużyny. Piłka krążyła  jak po sznureczku Łukasz Bonar, Patryk Schwarz, Bartosz Kulczycki i Tomasz Raczyński. Strzał tego ostatniego był minimalnie niecelny, ale na uwagę zasługuje szybkość przejścia z obrony do ataku. W 14 minucie Łukasz Szpak ponownie pokazał próbkę swoich możliwości posyłając podanie do Tomasza Raczyńskiego, który jednak nie oponował piłki. I tak minął pierwszy kwadrans tego meczu.  W 16 minucie pierwszą akcję przeprowadzili goście ale całą sytuację wyjaśnił Piotr Józefkiewicz.  W 24 minucie wygrywaliśmy już 2:0. Akcję bramkową rozpoczął Patryk Schwarz, zagrał on  do Mateusza Fabiszewskiego, ten do Łukasza Bonara.  Łukasz Bonar po przebiegnięciu kilku metrów zagrywa do Mateusza Poważnego który przedłużył podanie do Bartosza Kulczyckiego. Po jego dośrodkowaniu mamy rzut rożny. Do piłki podchodzi Łukasz Szpak i „centruje”  w pole karne gdzie strzał głową oddaje Piotr Józefkiewicz. Ten strzał obrońca gości wybija ręką i sędzia nie ma wyjścia i musi wskazać na „wapno”. „11” strzałem  po ziemi w prawy dolny róg na bramkę zamienia Łukasz Szpak. Dwubramkowe prowadzenie sprawiło że nasza drużyna mogła grać to co lubi, czyli mnóstwo podań w środku boiska, po czym podanie na skrzydło i przyspieszenie akcji. W 43 minucie mieliśmy kolejną okazję do zdobycia gola. Łukasz Szpak dośrodkował piłkę na 5 metr, wprost na głowę Mateusza Fabiszewskiego. Mateusza miał trochę czasu aby przymierzyć ale jego strzał trafił wprost w bramkarza gości.

II połowa rozpoczęła się od ataku Pogoni.  W 51 minucie przeprowadzili oni groźną kontrę, po której piłka przeszła około pół metra od słupka bramki strzeżonej przez Marka Szymochę. Po tej akcji obudzili się nasi zawodnicy. W 53 minucie piłkę ze środka boiska,  Tomasz Raczyński posyła na prawo do Bartosza Kulczyckiego, ten odgrywa ja na 16 metr do Łukasza Bonara. Nasz pomocnik za długo zwlekał ze strzałem i został zablokowany przez obrońców Pogoni. 5 minut później piękny strzał z 16 metrów oddał Mateusz Poważny, po którym  bramkarz z wielkim trudem na raty złapał piłkę. Kolejną próbę strzału z dystansu Mateusz podjął w 63 minucie, ale piłka minimalnie przeleciała nad poprzeczką bramki Rozkosza. W 72 minucie po faulu na wychodzącym na czystą pozycję,  Łukaszu Szpaku, zawodnik gości otrzymał czerwoną kartkę.  Kolejna groźna sytuacja pod bramką gości miała miejsce w 77 minucie, kiedy to strzał głową Adriana Janeczka przeleciał obok prawego słupka gości.   ”Ale co się odwlecze to nie uciecze” jak mawia stare polskie przysłowie.  W 83 minucie rajd prawym skrzydłem przeprowadził Adrian Janeczek. Po minięciu obrońcy, „położył” on bramkarza i lekkim lobem umieścił piłkę w bramce gości. W końcówce spotkania mieliśmy jeszcze kilka sytuacji ale bramki już nie padły.

Wygranym spotkaniem z Pogonią Prudnik nasi zwodnicy godnie pożegnali się z sezonem 2014/2015 Saltex IV ligi. Ostatecznie zajęliśmy miejsce na najniższym miejscu podium. W mijającym sezonie nasi  piłkarze, sprawili nam wiele pięknych chwil za co serdecznie dziękujemy. Dziękujemy także trenerowi Sebastianowi Sobczakowi za ciężką pracę i przygotowanie drużyny. Mamy nadzieję że przyszły sezon będzie jeszcze lepszy.

Osobne słowa podziękowania ślemy do naszych kibiców, którzy dopingowali nas w Brzegu jak i na wyjazdach.  Liczymy na równie gorący doping w przyszłym sezonie.

Stal Brzeg – Pogoń Prudnik 3:0

1:0 - Mateusz Fabiszewski, 2:0 - Łukasz Szpak, 3:0 – Adrian Janeczek.

Stal Brzeg:

22 Marek Szymocha – 2 Patryk Schwarz, 3 Piotr Józefkiewicz, 6 Michał Sikorski, 15 Łukasz Strząbała (63’ 17 Mateusz Ptak) – 14 Bartłomiej Kulczycki, 8 Łukasz Szpak, 18 Łukasz Bonar (73’ 16 Arkadiusz Synówka), 7 Tomasz Raczyński (57’ 10 Damian Michalak), 4 Mateusz Poważny – 11 Mateusz Fabiszewski (69’ 9 Adrian Janeczek).

Trener: Sebastian Sobczak

Widzów: 200.

Musisz się zalogować, aby dodawać komentarze.