Zapowiedź: Piast Strzelce Opolskie - Stal

• autor: stalbrzeg, 2015-06-11 19:04

W XXXIII kolejce Saltex IV ligi, Stal Brzeg wybiera się do Strzelec Opolskich na mecz z Piastem. Spotkanie to zostanie rozegrane w sobotę 13.06.2015 o godz. 15:00. Po ubiegłotygodniowym zwycięstwie z OKS Olesno nasi zawodnicy zapewnili sobie co najmniej 3 miejsce, wciąż zachowując szansę na wygranie IV ligi.

Aby przedłużyć nasze nadzieje na awans z meczu w Strzelcach musimy przywieść 3 punkty i liczyć na potknięcie drużyn  LZS Piotrówka oraz Polonii Głubczyce.

Piast Strzelce Opolskie jest jedną z najmłodszych drużyn w Saltex IV lidze, swoje 13 urodziny obchodzili  13 czerwca 2015. Niestety „13”  okazała się pechowa, bowiem drużyna Piasta notuje drugi z rzędu spadek najpierw z III ligi teraz z IV. Obecny trener Marcin Grymel, który objął Piasta po rundzie jesiennej, jest już trzecim szkoleniowcem w tym sezonie. Przed spadkiem nie uchroniła „niebiesko-białych” wielka wymiana zawodników w przerwie między rundami, klub z różnych przyczyn opuściło 14 zawodników na ich miejsce przybyło 9 nowych. Należy jednak podkreślić poprawę gry w rundzie wiosennej, w której to nasi rywale wywalczyli 10 punktów, wygrywając min.  2:1 z TOR Dobrzeń Wielki na swoim boisku oraz 2:0 w Lewinie z Olimpią. W bieżących rozgrywkach Piast zdobył 13 punktów, w tym 6 na własnym stadionie. Na punkty te składają się 2 zwycięstwa oraz 7 remisów.  Najwyższe zwycięstwo (i jak dotąd jedyne)  w Strzelcach Opolskich nasi rywale odnieśli z TOR Dobrzeń Wielki 2:1, natomiast najwyższa  przegrana to 0:7 z PO-RA-WIE Większyce. Stosunek bramek u siebie to 11-42.

W rundzie jesiennej po ciężkim meczu Stal wygrała z Piastem w Brzegu 3:1.

Historia spotkań.

W XX wieku z Piastem graliśmy siedmiokrotnie. Bilans tej rywalizacji jest dla nas niekorzystny, przegraliśmy czterokrotnie oraz trzykrotnie wygraliśmy. W dotychczasowych meczach pomiędzy tymi drużynami nie padł jeszcze wynik remisowy. Najwyższa przegrana miała miejsce w sezonie 2010/2011, w Brzegu przegraliśmy z Piastem 2:5, najwyższą wygraną odnieśliśmy także w Brzegu jesienią bieżącego sezonu 3:1. Stosunek bramek w meczach z Piastem Strzelce Opolskie, 14:16 na korzyść rywali.

Jak już wspomniano „13” nie jest najszczęśliwszą liczbą Piasta. Zważając na datę rozgrywania meczu czyli 13 czerwca oraz pozycję obu ekip w tabeli, zdecydowanym faworytem w tym meczu jest Stal. Jak pokazał jednak jesienny mecz tych zespołów w Brzegu nie będzie to spacerek dla „żółto-niebieskich” i bez walki na pewno go nie wygramy. Na awans wciąż mamy matematyczne szanse, więc do walki, niech  poniosą „żółto-niebieskich” słowa Paulo Coelho „w życiu bowiem istnieją rzeczy, o które warto walczyć do samego końca”.

Relację z tego meczu będzie można śledzić na naszym profilu na portalu Facebook.

Piast Strzelce Opolskie - Stal Brzeg
XXXIII kolejka IV ligi – 13.06.2015 (sobota); godzina 15.00

Musisz się zalogować, aby dodawać komentarze.