Zapowiedź: Olimpia Lewin Brzeski - Stal

• autor: stalbrzeg, 2015-05-11 15:28

Ledwie zdążyliśmy ochłonąć po bardzo emocjonującym meczu ze Startem Namysłów, a już w środę (13.05.2015) kolejne ważne spotkanie. W XXVII kolejce czeka nas wyjazd do Lewina na derbowy mecz z Olimpią. Stal udaje się tam w roli lidera tabeli i zdecydowanego faworyta.

Olimpia Lewin Brzeski w bieżących rozgrywkach zdobyła 37 punktów i zajmuje  10 miejsce. Obecną pozycję nasi rywale zawdzięczają bardzo dobrej rundzie jesiennej, po której z 30 punktami zajmowali wysokie 4 miejsce. Po tamtej rundzie, przez niektórych obserwatorów, Olimpia typowana była jako „czarny koń” w walce o awans.  Wszystko zmieniło się wraz z nadejściem wiosny. W 9 meczach Olimpia zdobyła tylko 7 punktów i z każdym kolejnym meczem zaczęła się osuwać w tabeli.  O ile porażka (2:3) ze Startem Namysłów w I kolejce rundy rewanżowej wstydu nie przynosi, to już przegrana 7:0 w XXIV kolejce w Oleśnie była klęską. W następnym meczu Olimpia doznała kolejnej porażki z Piastem Strzelce Opolskie (0:2), było to pierwsze zwycięstwo drużyny ze Strzelec w tym sezonie.  W sobotę Olimpia przegrała po raz trzeci z rzędu, tym razem w Prudniku 4:2.  Patrząc na stosunek bramek (51-47) widać iż Olimpia preferuje ofensywny styl gry.

Dotychczasowe mecze jakie rozegraliśmy na boisku w Lewinie, pokazują że nie będzie to łatwy mecz. W obecnym tysiącleciu  rozegraliśmy tam 7 meczów - 2 wygraliśmy, 2 zremisowaliśmy i 3 przegraliśmy. Jeśli jednak spojrzymy na  dyspozycję obu drużyn, wydaje się że faworyt jest tylko jeden.  Stal jest liderem, ostatnie dwa mecze wyjazdowe zakończyły się  wygranymi (odpowiednio 3:0 i 4:0 w Kędzierzynie oraz w Mechnicach). Ponadto nasi zawodnicy podrażnieni pechowym remisem ze Startem, jak najszybciej chcą wrócić na zwycięską ścieżkę.

Będzie to także pojedynek najlepszych strzelców obu drużyn, Damiana Paczka (14) oraz Dawida Lipińskiego (13). Skuteczność naszego snajpera w ostatnich meczach jest imponująca, przypominamy że w dwóch ostatnich meczach wyjazdowych Dawid ustrzelił 2 hat tricki.  Pewnym punktem naszej drużyny będzie bramkarz oraz  obrona, która w 3 kolejnych meczach wyjazdowych nie dopuściła do utraty gola.

Mecz zapowiada się bardzo atrakcyjnie.  Nasi zawodnicy przygotowani są na ciężką walkę, która przyniesie im 3 punkty i pozwoli utrzymać pierwszą pozycję w tabeli.

Relacja z tego meczu będzie można śledzić na profilu Stali Brzeg na Facebook.

Olimpia Lewin Brzeski - Stal Brzeg
XXVII kolejka IV ligi – 13.05.2015 (środa); godzina 17.30

autor: Stal1967 2015-05-13 22:12:34

Profil Stal1967 w Futbolowo Dalej niech trener gra jednym napastnikiem to na pewno awansujemy. Panowie czas najwyższy na zmiany bo ta gra to jedno wielkie dno i metr mułu. Stalówka grać,k***a mać!!!