statystyki szczegółowe

Aktualności

IV liga: LZS Piotrówka – Stal 0:3

• autor: stalbrzeg, 2014-09-15 11:01

Po dwóch dobrych meczach, ale bez zwycięstwa, brzeska Stal doczekała się trzech punktów. Zespół Sebastiana Sobczaka po bardzo dobrym występie pokonał na wyjeździe LZS Piotrówka 3:0, a bramki zdobywali Michał Sikorski, Bartłomiej Kulczycki i Dawid Lipiński.

Na boisku spotkały się dwie drużyny z ligowej czołówki i do gry podeszły z respektem dla rywala. Przez pierwsze 20 minut niewiele się działo na boisku i dopiero po tym czasie miała miejsce pierwsza groźna akcja w wykonaniu miejscowych. Po dośrodkowaniu z prawej strony boiska zawodnik z Piotrówki oddał strzał, a Marcin Raczkowski sparował piłkę na rzut rożny. W 25. minucie nastąpiła odpowiedź brzeżan, Łukasz Szpak przejął piłkę na środku boiska, podał do Mateusza Poważnego, ten zagrał ją wzdłuż bramki, ale strzał Łukasza Szpaka zablokował obrońca. Wreszcie w 37. minucie Stal zadała pierwszy celny cios. Tomasz Raczyński zagrał do Bartłomieja Kulczyckiego, ten odegrał do Dawid Lipińskiego, a jego strzał z 11 metrów bramkarz wybił na rzut rożny. Idealnym zagraniem z kornera na głowę Michała Sikorskiego popisał się Łukasz Szpak i po strzale brzeskiego obrońcy Stal objęła prowadzenie i wynikiem 1:0 zakończyła się pierwsza połowa

Gospodarze już na początku drugiej połowy mieli znakomitą okazję do wyrównania. Najpierw jednak strzał z 20 metrów obronił Marcin Raczkowski, ale wybił piłkę przed siebie, na szczęście dla Stalowców dobitka z 5 metrów była niecelna. Nasz zespół w 49. minucie okazał się skuteczniejszy i podwyższył prowadzenie na 2:0. Łukasz Szpak popisał się znakomitym prostopadłym podaniem do Bartłomieja Kulczyckiego, który nie zmarnował sytuacji sam na sam z bramkarzem. To był przełomowy moment meczu, który od tej pory toczył się pod dyktando Stali.

W 53. minucie po pięknym strzale z woleja Mateusza Poważnego piłka wylądowała na poprzeczce, a trzy minuty później dwójkowa akcja Bartłomieja Kulczyckiego i Dawid Lipińskiego zakończyła się trafieniem tego drugiego i trzybramkowym prowadzeniem Stali. Brzeżanie mieli jeszcze kilka okazji do podwyższenia wyniku, w 80. minucie Łukasz Szpak zagrał do Bartłomieja Kulczyckiego, który dośrodkował do Dawid Lipińskiego, ale ten strzelił obok bramki. W 89. minucie znów trafić mógł Dawid Lipiński, ale przegrał pojedynek sam na sam z bramkarzem. Mimo tych zmarnowanych okazji, Stal pokazała się ze znakomitej strony i zasłużenie wygrała 3:0.

LZS Piotrówka – Stal Brzeg 0:3 (0:1)
0:1 Michał Sikorski – 37.; 0:2 Bartłomiej Kulczycki – 49.; 0:3 Dawid Lipiński – 56.
Stal: Marcin Raczkowski – Wojciech Krawców, Michał Sikorski, Łukasz Strząbała, Mateusz Ptak (80. Dawid Domański), Bartłomiej Kulczycki (87. Patryk Schwarz), Tomasz Raczyński (69. Tomasz Mencel), Damian Michalak, Łukasz Szpak, Mateusz Poważny (72. Mateusz Fabiszewski), Dawid Lipiński. Trener Sebastian Sobczak.