statystyki szczegółowe

Aktualności

IV liga: Polonia Głubczyce – Stal 1:0

• autor: stalbrzeg, 2014-09-01 11:03

Mecz na szczycie IV ligi stał na dobrym poziomie, oba zespoły stworzyły niezłe widowisko, Stal zagrała najlepsze w tym sezonie zawody, ale trzy punkty zostały w Głubczycach, a decydujące trafienie padło w doliczonym czasie gry. Z taką gra jednak kolejne punkty są kwestią czasu.

Stal już w pierwszej połowie mogła ułożyć mecz tak, że miejscowi mieliby duży problem z podniesieniem się. Cztery stuprocentowe sytuacje bramkowe, jakie stworzyli sobie brzeżanie, nie zakończyły się jednak powodzeniem i po 45 minutach wynik był bezbramkowy. W 9. minucie Piotr Józefkiewicz zagrał do Bartłomieja Kulczyckiego, ten wrzucił ją na głowę Arkadiusza Synówki, który lobem próbował pokonać bramkarza, ale piłka przeleciała tuż nad bramką. W 24. minucie Sebastian Kowalik po podaniu Damiana Michalaka znalazł się w sytuacji sam na sam z bramkarzem, ale przegrał z nim pojedynek. Pięć minut później w podobnej sytuacji znalazł się Bartłomiej Kulczycki, który znów otrzymał dobre podanie od Piotra Józefkiewicza, ale nie trafił w światło bramki. I wreszcie, w 37. minucie Bartłomiej Kulczycki oddał kolejny strzał, tym razem uderzał głową, piłka odbiła się od słupka, a z linii bramkowej wybił ją obrońca.

W pierwszej połowie Stal zaskoczyła rywali, była zespołem zdecydowanie lepszym, ale brak skuteczności nie pozwolił na postawienie kropki nad „i” i sprawa wyniku wciąż pozostawała otwarta, tym bardziej że po przerwie gra się wyrównała, a Polonia również zaczęła stwarzać groźne sytuacje. Stal jeszcze mogła pokusić się o trafienie, kiedy w 54. minucie po dośrodkowaniu z rzutu rożnego Łukasza Szpaka bramkarz wypuścił piłkę, ale Michał Sikorski z 6 metrów posłał piłkę nad poprzeczką.

Kiedy wydawało się, że mecz zakończy się podziałem punktów, nastąpiło dośrodkowanie z prawej strony i strzał głową Rafała Kiklaisza, piłka trafiła w słupek, po czym znalazła się w brzeskiej bramce. Polonia wygrała 1:0.

Polonia Głubczyce – Stal Brzeg 1:0 (0:0)
1:0 Rafał Kiklaisz – 90.
Stal: Marcin Raczkowski – Tomasz Raczyński, Michał Sikorski, Piotr Józefkiewicz, Mateusz Ptak, Bartłomiej Kulczycki, Tomasz Mencel (58. Mateusz Fabiszewski), Łukasz Szpak, Damian Michalak (90. Łukasz Strząbała), Sebastian Kowalik (63. Adrian Janeczek), Arkadiusz Synówka (70. Dawid Lipiński). Trener Sebastian Sobczak.
Żółte kartki: Mateusz Ptak, Dawid Lipiński, Łukasz Szpak.