dzisiaj: 172, wczoraj: 50
ogółem: 5 193 888

IV liga: Stal – LZS Starowice 2:1

• autor: stalbrzeg, 2014-05-04 12:36

Piłkarze brzeskiej Stali zostali nagrodzeni za grę do końca. Przez 80 minut ich ataki nie przynosiły skutku, ale w końcówce gol samobójczy po akcji Mateusza Fabiszewskiego i jego trafienie dały najpierw wyrównanie, a następnie zapewniły Stalowcom zwycięstwo.

W pierwszej połowie gra obu zespołów mogła się bardziej podobać niż ta w drugiej. Jednak bramki padały dopiero po przerwie. Zanim jednak do tego doszło oba zespoły miały kilka dogodnych okazji do zdobycia pierwszej bramki. W 5. minucie Damian Michalak był bliski pokonania bramkarza gości wprost z rzutu rożnego, ale golkiper ze Starowic z trudem przeniósł piłkę nad poprzeczką. Dwie minuty później Marek Szymocha nieznacznie ubiegł Przemysława Szczupakowskiego, który był bliski sytuacji sam na sam z brzeskim bramkarzem. W 19. minucie akcja dwójkowa Mateusza Fabiszewskiego z Mateuszem Poważnym zakończyła się zablokowaniem strzału tego pierwszego. Chwilę później na indywidualną akcję zdecydował się Tomasz Raczyński, ale zakończył ją niecelnym uderzeniem. W 25. minucie w stuprocentowej sytuacji znaleźli się goście, ale i ich strzał okazał się nieznacznie chybiony. W 30. minucie to znów brzeżanie stanęli przed szansą na prowadzenie, Wojciech Krawców ograł obrońcę, podał do Mateusza Poważnego, ten zagrał na 10. metr, ale obrońca LZS-u zdołał wybić piłkę. Goście jeszcze w 40. minucie byli bliscy pokonania Marka Szymochy, ale ten skutecznie interweniował i mimo tych wielu szans po 45 minutach utrzymał się wynik bezbramkowy.

Druga połowa nie była już tak ciekawym widowiskiem aż do momentu, w którym padła pierwsza bramka, a to nastąpiło w 71. minucie. Kamil Stępień przyjął piłkę w okolicach linii pola karnego i oddał strzał, po którym piłka odbiła się od słupka i wtoczyła się do brzeskiej bramki. Stalowcom nie pozostało już nic innego jak rzucić wszystkie siły do ataku, ale ponad 10 minut nic nie wskazywało na to, że może to przynieść jakikolwiek efekt. Wreszcie, Damian Michalak zagrał do Mateusza Fabiszewskiego, który zdecydował się na „wrzutkę” z lewej strony pola karnego, piłka trafiła w obrońcę ze Starowic i wpadła do bramki. Oba zespoły nie chciały się jednak pogodzić z podziałem punktów i w ostatnich minutach walczyły o końcowy sukces. W 87. minucie po rzucie wolnym gości i rykoszecie, piłka minęła słupek zaledwie o kilka centymetrów. Kolejna sytuacja miała miejsce pod drugą bramką w 90. minucie. Tomasz Raczyński zagrał na lewe skrzydło do Łukasza Strząbały, ten podał na pole karne do Rafała Ożóga, który wycofał piłkę do Mateusza Fabiszewskiego, a ten mocnym strzałem pokonał bramkarza gości i dał Stali zwycięstwo.

Przy okazji zwycięskiej bramki Mateusza Fabiszewskiego warto wspomnieć, że przy stanie 1:0 dla gości, ich bramkarz Jan Jędrychowski grając „na czas” wykonywał „komiczne” pady na piłkę i wkrótce został za to skarcony. Mateusz Fabiszewski, po drugiej bramce dla Stali wykonał „cieszynkę” parodiującą te właśnie zagrania bramkarza, pokazując mu, że na taką zabawę jest czas dopiero po końcowym gwizdku.

Stal w drugiej połowie zagrała słabiej niż w pierwszej, zdobyła dwie bramki oddając jeden celny strzał, ale pokazała jak się walczy do końca i po raz drugi obrobiła straty w meczu z LZS Starowice. Jesienią, jak pamiętamy, przegrywała 0:2, by wygrać 3:2.

Na zakończenie należy jeszcze pochwalić kilkunastoosobową, dobrze zorganizowaną grupę kibiców Stali Brzeg, która przez całe spotkanie głośno wspierała swój zespół.

Stal Brzeg – LZS Starowice 2:1 (0:0)
0:1 Kamil Stępień – 71.; 1:1 Mateusz Fabiszewski – 83.; 2:1 Mateusz Fabiszewski – 90.
Stal: Marek Szymocha – Dawid Domański, Piotr Józefkiewicz, Rafał Ożóg, Łukasz Strząbała, Bartłomiej Kulczycki, Wojciech Krawców (68. Tomasz Rabanda), Tomasz Raczyński, Mateusz Fabiszewski, Damian Michalak, Mateusz Poważny. Trener Sebastian Sobczak.
Żółte kartki: Dawid Domański, Rafał Ożóg, Marek Szymocha.