Seniorzy wracają do gry

• autor: stalbrzeg, 2014-03-18 19:03

Po ponad czteromiesięcznej przerwie opolska IV liga wraca do gry. Brzeska Stal rundę wiosenną zainauguruje na swoim boisku meczem z Orłem Źlinice. Nasz zespół, w którym w przerwie zimowej zaszły kosmetyczne zmiany, będzie walczył o powrót do ligowej ścisłej czołówki.

Nasi piłkarze w rundzie jesiennej przez długi czas utrzymywali się w "czubie" tabeli, ale "zadyszka", którą złapali kilka meczów przed jej zakończeniem, sprawiła że zanotowali spory spadek. Jeszcze jesienią nowym trenerem został Sebastian Sobczak, a w przerwie zimowej zespół zasilili - doświadczony obrońca Jacek Imianowski i napastnik Mateusz Poważny, który podczas sparingów prezentował się z dobrej strony. Być może do zespołu dołączy również Mateusz Libecki, a przy ustalaniu składu powinien być też brany pod uwagę junior Adam Gutwiński. Niestety, nie udało się pozyskać żadnego z trzech byłych graczy (w tym również wychowanków) brzeskiego klubu - Łukasza Szpaka, Łukasza Bonara i Pawła Boczarskiego, bo przyjście choćby jednego z nich byłoby sporym wzmocnieniem. Ze składu ubyli natomiast Mateusz Ptak i Damian Bonar oraz doświadczony i zasłużony dla klubu, ale niewiele grający jesienią Mariusz Świtoń.

W takim składzie Stal rozegrała serię gier kontrolnych, w większości z silnymi rywalami. W meczach tych brzeżanie prezentowali się obiecująco, co pozwala myśleć o dobrych wynikach w meczach o punkty. Jak będzie? Pierwszą z odpowiedzi poznamy już w sobotę.

Kadra Stali Brzeg - wiosna 2014

Bramkarze: Marek Szymocha (ur. 1987), Marcin Raczkowski (84)
Obrońcy: Dawid Domański (92), Dawid Kotecki (93), Rafał Ożóg (91), Piotr Józefkiewicz (90), Łukasz Strząbała (84), Mateusz Libecki (91), Jacek Imianowski (81), Adam Gutwiński (96)
Pomocnicy: Bartosz Nesterów (92), Damian Michalak (92), Tomasz Raczyński (86), Wojciech Krawców (95), Marcin Łobodziec (76), Bartomiej Kulczycki (96)
Napastnicy: Tomasz Rabanda (72), Mateusz Fabiszewski (93), Piotr Pączek (95), Sebastian Kowalik (95), Mateusz Poważny (91)

Trener: Sebastian Sobczak
Kierownik: Piotr Nawrot

Przybyli: Mateusz Poważny (Sokół Wielka Lipa), Mateusz Libecki (GKS Kobierzyce - w trakcie załatwiania), Jacek Imianowski (Schönebecker SC 1861 - Niemcy), Adam Gutwiński (z drużyny juniorów)

Ubyli: Mateusz Ptak (Swornica Czarnowąsy), Mariusz Świtoń (LKS Rybna), Damian Bonar (powrót do Victorii Kościerzyce), Dominik Sierakowski (przerwał treningi w trakcie rundy jesiennej)

autor: dami199414 2014-03-18 20:13:37

Profil dami199414 w Futbolowo W sobote tylko zwycięstwo !