dzisiaj: 248, wczoraj: 50
ogółem: 5 193 964

IV liga: LZS Starowice – Stal 2:3

• autor: stalbrzeg, 2013-09-24 10:17

Piłkarze brzeskiej Stali pokonali w Grodkowie LZS Starowice. Zespół Waldemara Sierakowskiego zainkasował trzy punkty, mimo iż po pierwszej połowie przegrywał 0:2. Po przerwie jednak dwa trafienia Mateusza Fabiszewskiego i jedno Tomasza Rabandy odwróciły losy spotkania.

Pierwsza połowa brzeskim piłkarzom zdecydowanie nie wyszła, mimo iż dłużej utrzymywali sie przy piłce to nie potrafili poważnie zagrozić bramce rywali. Ci z kolei byli w tym czasie skuteczni, w 31. minucie Radosław Dembiński po dośrodkowaniu z prawej strony pokonał Marcina Raczkowskiego, a w 38. minucie Grzegorz Stencel został sfaulowany w polu karnym przez Rafała Ożóga, za co sędzia ukarał Stal rzutem karnym dla gospodarzy. „Jedenastkę” na bramkę zamienił Dawid Haręża. Po 45 minutach LZS prowadził więc 2:0 i sytuacja brzeskiego zespołu nie przedstawiała się najlepiej.

Przerwa w meczu jednak najwyraźniej wstrząsnęła piłkarzami Stali, którzy stopniowo się rozkręcali i od 60. minuty już wyraźnie dominowali na boisku i od zdobycia kontaktowego gola przez Mateusza Fabiszewskiego potrzebowali zaledwie czterech minut, by wstrząsnąć rywalami i odwrócić losy meczu. W 66. minucie Damian Michalak zagrał z lewego skrzydła do Mateusza Fabiszewskiego, a ten strzałem głową pokonał bramkarza. Dwie minuty później ten sam zawodnik wykorzystał dośrodkowanie Mateusza Ptaka, który również zagrywał z lewej strony. Po kolejnych dwóch minutach Stal już prowadziła 3:2, a tym razem podanie Dawida Domańskiego skutecznie wykończył Tomasz Rabanda.

Miejscowi od 77. minuty grali w „10”, po czerwonej kartce dla swojego bramkarza, który sfaulował przed polem karnym będącego w doskonałej sytuacji Bartosza Nesterowa. Kilka minut później Bartosz Nesterów opuścił boisko z kontuzją, która może go wykluczyć z gry nawet do końca rundy jesiennej.

Stal mogła się pokusić jeszcze o kilka bramek, ale zakończyło się na wyniku 3:2. Bardzo dobre okazje do podwyższenia prowadzenia mieli Tomasz Rabanda i Tomasz Raczyński, ale na przeszkodzie stanął im broniący do końca meczu zawodnik z pola w zespole ze Starowic.

LZS Starowice – Stal Brzeg 2:3 (2:0)
1:0 Radosław Dembiński – 31.; 2:0 Dawid Haręża – 38. (karny); 2:1 Mateusz Fabiszewski – 65.; 2:2 Mateusz Fabiszewski – 68.; 2:3 Tomasz Rabanda – 72.
Stal: Marcin Raczkowski – Dawid Domański, Piotr Józefkiewicz, Rafał Ożóg, Mateusz Ptak, Bartłomiej Kulczycki (28. Mateusz Fabiszewski), Tomasz Raczyński, Damian Michalak, Bartosz Nesterów (85. Wojciech Krawców), Damian Bonar (46. Mariusz Świtoń), Tomasz Rabanda. Trener Waldemar Sierakowski.
Żółte kartki: Damian Bonar, Rafał Ożóg.