Grała nasza młodzież

• autor: stalbrzeg, 2013-09-11 10:18

Już kilka tygodni temu ruszyły rozgrywki młodzieżowe, w których biorą udział młodzi piłkarze z naszego klubu. Od tego roku również Stal nawiązała bardziej ścisłą współpracę z UKS Szkolna Akademia Piłkarska, działającą przy Zespole Szkół nr 1 z Oddziałami Sportowymi.

W związku z tą współpracą, w kategoriach trampkarzy i młodzików nasza młodzież występuje w barwach i pod szyldem UKS SAP, natomiast juniorzy, juniorzy młodsi oraz jedna grupa młodzików i młodsze kategorie grają jako Stal.

Po sezonie przerwy do gry wrócili juniorzy starsi, którzy pod wodzą Bartosza Kowalskiego występują w I lidze i ich celem jest awans do Ligi Wojewódzkiej. Juniorów młodszych przejął z kolei Zbigniew Marzec, który wrócił do klubu. Jego zespół, podobnie jak trampkarze, gra w Lidze Wojewódzkiej w swojej kategorii wiekowej.

Juniorzy – I liga

Motor Praszka - Stal Brzeg 5:6
Bramki dla Stali: Piotr Pączek 3, Sebastian Kowalik, Bartłomiej Kulczycki, samobójczy
Stal: Mateusz Pająk - Tomasz Culic, Aleksander Kowalski, Dariusz Foryś, Kacper Szafrański, Adam Gutwiński, Grzegorz Doszna (72. Jarosław Franczyk), Paweł Rawski, Sebastian Kowalik (70. Grzegorz Kowalczyk), Piotr Pączek, Bartłomiej Kulczycki (60. Adrian Białek). Trener Bartosz Kowalski.

Stal Brzeg – Olimpia Lewin Brzeski 2:1
Bramki dla Stali: Sebastian Kowalik, Piotr Pączek
Stal: Patryk Bodnik – Aleksander Kowalski, Dariusz Foryś (46. Bartłomiej Kulczycki), Tomasz Culic, Kacper Szafrański, Adam Gutwiński, Grzegorz Doszna, Paweł Rawski (84. Tomasz Machaj), Jarosław Franczyk (46. Wojciech Krawców), Sebastian Kowalik (86. Patryk Bajor), Piotr Pączek. Trener Bartosz Kowalski.

Juniorzy młodsi – Liga Wojewódzka

Piast Strzelce Opolskie - Stal Brzeg 0:7
Bramki dla Stali: Damian Mozoła 3, Michał Masłowski 2, Adrian Janeczek, Grzegorz Doszna
Stal: Michał Dylewicz – Tomasz Culic, Aleksander Kowalski (41. Emil Eismart), Dariusz Foryś, Bartosz Świechowski, Michał Masłowski, Paweł Rawski (55. Kacper Kędra), Grzegorz Doszna (51. Marcin Mendak), Adrian Janeczek (55. Adam Komborski), Patryk Dykus, Damian Mozoła. Trener Bartosz Kowalski.

Stal Brzeg - MOSiR Opole 0:3
Stal: Michał Dylewicz (68. Mateusz Pająk), Tomasz Culic, Dariusz Foryś, Aleksander Kowalski, Bartosz Świechowski (50. Emil Eismart), Paweł Rawski, Grzegorz Doszna, Michał Masłowski (58. Kacper Kędra), Adrian Janeczek, Patryk Dykus (55. Marcin Mendak), Damian Mozoła (68. Adam Komborski). Trener Bartosz Kowalski.

Start Namysłów – Stal Brzeg 4:1
Bramka dla Stali: Kacper Kędra
Stal: Michał Dylewicz – Bartosz Świechowski , Mateusz Tokarczyk, Maciej Szpulak, Emil Eismart (15. Dawid Dziedzic), Patryk Dykus, Kacper Kędra, Damian Mozoła, Michał Masłowski (80. Adam  Komborski), Marcin Mendak, Dawid Skwarek–Sawka. Trener Zbigniew Marzec.

Stal Brzeg – MKS Kluczbork 2:4
Bramki dla Stali: Kacper Kędra, Dawid Skwarek-Sawka
Stal: Michał Dylewicz (40. Mateusz Pająk) – Mateusz Tokarczyk, Maciej Szpulak, Dariusz Foryś, Piotr Urysz, Kacper Kędra, Patryk Dykus, Damian Mozoła (65. Bartosz Rudyk), Marcin Mendak, Dawid Dziedzic (40. Adam Komborski), Dawid Skwarek-Sawka. Trener Zbigniew Marzec

Trampkarze – Liga Wojewódzka