dzisiaj: 5, wczoraj: 385
ogółem: 5 194 106

Liga Okręgowa: Stal – LKS Rybna 4:2

• autor: stalbrzeg, 2013-06-30 22:05

Piłkarze Stali pożegnali się ze swoim boiskiem w sezonie 2012/13 wygrywając 4:2 z LKS Rybna. Do bramki rywali trafiali Tomasz Rabanda (dwukrotnie), Mateusz Fabiszewski i Bartosz Nesterów. W zespole gości zagrało kilku byłych graczy brzeskiego klubu.

Na boisku w barwach LKS pojawili się między innymi Bartłomiej Jermak, Jacek Tyszkiewicz, Marcin Moroziński, Patryk Schwarz, Grzegorz Chmielewski i Rafał Bogdanik. I to ich zespół już w 30. sekundzie meczu mógł prowadzić, ale jeden z zawodników będąc sam na sam z bramkarzem Stali źle trafił w piłkę. Później Stal opanowała już sytuację i w 6. minucie objęła prowadzenie. W zamieszaniu podbramkowym strzał Tomasza Rabandy najpierw został zablokowany, ale poprawka po podaniu od Piotra Józefkiewicza okazała się skuteczna.

Dwie minuty później Mateusz Fabiszewski miał okazję na podwyższenie prowadzenia, ale gol padł kilkadziesiąt sekund później i to on miał w nim duży udział. Po indywidualnej akcji i minięciu kilku rywali podał do Tomasza Rabandy, który znalazł się w idealnej sytuacji i jej nie zmarnował. Kiedy wydawało się, że kolejne bramki dla Stali są tylko kwestią czasu, goście zdobyli kontaktowego gola z rzutu wolnego.

Do zakończenia pierwszej połowy brzeżanie mieli jeszcze kilka znakomitych okazji do podwyższenia prowadzenia (Tomasz Raczyński, Mateusz Fabiszewski, Bartosz Nesterów i Tomasz Rabanda), ale w decydujących momentach brakowało precyzji. Przyjezdni też mieli kilka okazji, często groźnie kontratakując.

Tuż po wznowieniu gry w drugiej połowie swoje trafienia mogli zaliczyć Wojciech Krawców i Damian Michalak, ale nie trafili do bramki. Prowadzenie 2:1 nie dawało jeszcze gwarancji końcowego sukcesu, ale w 69. minucie można już było odetchnąć z ulgą. Wtedy to Tomasz Rabanda zagrał piłkę do Damiana Michalaka, który wrzucił ją na głowę Mateusza Fabiszewskiego, a ten ulokował ją w bramce.

W 79. minucie Rybna została osłabiona po drugiej żółtej kartce Jacka Tyszkiewicza, a 4 minuty później Bartosz Nesterów po podaniu Tomasza Rabandy podwyższył wynik na 4:1. Dwie minuty później Patryk Schwarz – wychowanek Stali, strzałem zza pola karnego zmienił jeszcze wynik na 4:2, ale to nie zmieniło już faktu, że to zespół z Brzegu zainkasował 3 punkty.

Dzięki tej wygranej Stal utrzymała miano niepokonanej drużyny na swoim boisku w całej rundzie wiosennej.

Stal Brzeg – LKS Rybna 4:2 (2:1)
1:0 Tomasz Rabanda – 6.; 2:0 Tomasz Rabanda – 9.; 2:1 Wojciech Chaszczewski – 14.; 3:1 Mateusz Fabiszewski – 69.; 4:1 Bartosz Nesterów – 83.; 4:2 Patryk Schwarz – 85.
Stal: Marek Szymocha – Dawid Domański (69. Dominik Sierakowski), Piotr Józefkiewicz, Rafał Ożóg, Mateusz Ptak, Mateusz Fabiszewski, Wojciech Krawców (60. Marcin Łobodziec), Tomasz Raczyński, Bartosz Nesterów (84. Adam Jakubowski), Damian Michalak, Tomasz Rabanda (87. Piotr Pączek). Trener Waldemar Sierakowski.
Żółte kartki: Wojciech Krawców, Piotr Józefkiewicz, Tomasz Rabanda.