JM: Stal – Śląsk Wrocław 1:1

• autor: stalbrzeg, 2013-04-28 10:58

Ponad sto osób, które przyszło oglądać mecz było świadkami bardzo emocjonującego widowiska w wykonaniu naszego zespołu juniorów młodszych. Kolejny punkt zdobyty na własnym boisku z tak renomowaną drużyną z pewnością stanowi cenną zdobycz i podniesie wiarę zawodników we własne umiejętności.

Mecz rozpoczął się od wyrównanej walki, w której gospodarze byli silniejsi fizycznie, natomiast goście bardzo dobrze operowali piłką. W 7. minucie nasi obrońcy przeszli samych siebie. Trzech po kolei minęło się z piłką, a Loczek faulował napastnika gości w polu karnym. Jedenastki już Patryk Bodnik nie wybronił i początek meczu dla nas ułożył się nie najlepiej. Przegrywaliśmy 0:1. Gdy Stalowcy zaczęli trochę zbyt ostro grać, sędzia bardzo szybko utemperował ich za dużą agresję dwoma żółtymi kartkami, które w odstępie pięciu minut otrzymali Michał Grochowski i Adam Gutwiński. Zrobiło się dla nas niebezpiecznie, gdyż każdy faul mógł skończyć się utratą zawodnika w środku pola. Do przerwy rezultat nie uległ zmianie, choć jeszcze Tomek Culic po bardzo dobrym dośrodkowaniu  Grzesia Doszny trafił w poprzeczkę, a Olek Kowalski wybił piłkę z linii bramkowej, po jedynej sytuacji strzeleckiej, jaką stworzył sobie Śląsk w pierwszych 40 minutach.

Druga połowa, to coraz uważniejsza gra gospodarzy, choć przyjezdni zaczęli przeważać w środku pola przez co mieli przewagę w posiadaniu piłki. Na nasze szczęście z tej przewagi nic nie wynikało, natomiast my konstruowaliśmy coraz lepsze kontry. Trenerskim nosem wykazał się Pan Kowalski - w 48. minucie na boisko wszedł Łukasz Korzeniowski i w pierwszej piłce, jaką wystawił mu Adrian Janeczek wyszedł sam na sam z bramkarzem pewnie go pokonując. Do końca meczu nie zmienił się obraz gry i mimo jeszcze kilku ciekawych sytuacji z naszej strony mecz zakończył się podziałem punktów.

Stal Brzeg – Śląsk Wrocław 1:1 (0:1)
Bramka dla Stali
: Łukasz Korzeniowski
Stal: Patryk Bodnik -  Robert Strzelczyk, Aleskander Kowalski, Adam Jabłoński, Tomasz Culic (75. Kacper Szafrański), Grzegorz Doszna, Michał Grochowski, Adam Gutwiński, Kacper Dobrowolski (48. Łukasz Korzeniowski), Paweł Rawski (48. Jakub Marecik), Adrian Janeczek (63. Patryk Doliński). Trener Bartosz Kowalski.