dzisiaj: 220, wczoraj: 50
ogółem: 5 193 936

Liga Okręgowa: LZS Proślice – Stal 1:1

• autor: stalbrzeg, 2013-04-22 11:22

Mimo wyraźnej przewagi, piłkarze brzeskiej Stali nie przywieźli kompletu punktów z Proślic, gdzie mierzyli sie z przedostatnią drużyną w tabeli. Wzmocniony przed runda rywal okazał się trudnym przeciwnikiem i skończyło się remisem 1:1. Dla Stali trafił Tomasz Rabanda.

Zespół z Brzegu przeważał przez całe spotkanie i miał więcej okazji do zdobycia bramki. LZS jednak bardzo dobrze sie bronił i od czasu do czasu również zagrażał bramce strzeżonej przez Marka Szymochę. Pierwsza połowa nie przyniosła jednak bramek, te padały po przerwie. Wtedy też znakomitej okazji nie wykorzystał Mateusz Fabiszewski, który przegrał pojedynek z bramkarzem.

W 72. minucie Stal objęła prowadzenie. Najpierw bramkarz gospodarzy obronił strzał wybijając piłkę przed siebie, ale piłka trafiła do Mateusza Fabiszewskiego, po uderzeniu którego lot piłki przeciął Tomasz Rabanda, który zdobył gola. Kilka minut przed końcem meczu bramkarz z Proślic doznał kontuzji, zmiana w bramce sprawiła że sędzia przedłużył mecz o 6 minut i właśnie w 96. minucie padła wyrównująca bramka. Po wrzucie z autu pod brzeską bramką było duże zamieszanie. Marek Szymocha wreszcie złapał piłkę na linii bramkowej, ale sędziowie uznali, że futbolówka przekroczyła jednak linię i uznali gola, po czym zakończyli spotkanie.

LZS Proślice – Stal Brzeg 1:1 (0:0)
0:1 Tomasz Rabanda – 72.; 1:1 Damian Woźny – 90.
Stal: Marek Szymocha – Dawid Domański, Dawid Kotecki, Piotr Józefkiewicz, Mateusz Ptak, Mateusz Fabiszewski (90. Adam Jakubowski), Marcin Łobodziec, Tomasz Raczyński, Bartosz Nesterów, Damian Michalak, Tomasz Rabanda. Trener Waldemar Sierakowski.
Żółta kartka: Piotr Józefkiewicz.