dzisiaj: 129, wczoraj: 177
ogółem: 5 201 582

Sparing: Stal – Skalnik Gracze 4:4

• autor: stalbrzeg, 2013-03-23 20:22

Zamiast inauguracji rundy wiosennej, brzeska Stal zaliczyła kolejny mecz sparingowy. Zespół Waldemara Sierakowskiego zremisował 4:4 ze Skalnikiem Gracze – liderem IV ligi. Bramki dla brzeskiego zespołu zdobywali Rafał Ożóg, Tomasz Rabanda, Piotr Pączek i Wojciech Krawców.

Oba zespoły miały w tym dniu zainaugurować rozgrywki ligowe, w których walczą o ten sam cel - awans. W ostatniej chwili, z powodu złych warunków atmosferycznych pierwsza kolejka rundy wiosennej została odwołana. Spotkanie o punkty zastąpił więc kolejny mecz kontrolny, jednak miał on już trochę poważniejszy wymiar, biorąc pod uwagę teoretycznie zakończony okres przygotowawczy.

Stal przystąpiła do tego meczu bez dwóch podstawowych zawodników, grających na newralgicznych pozycjach - środkowego obrońcy i defensywnego pomocnika. Piotr Józefkiewicz i Tomasz Mencel w ostatnim sparingu doznali groźnie wyglądających kontuzji, u Tomka zachodziło nawet podejrzenie zerwania więzadeł w kolanie.

Początek meczu w wykonaniu brzeskich zawodników był nieco chaotyczny, co wykorzystał przeciwnik, zdobywając gola z rzutu karnego. Damian Domański niepotrzebnie faulował wchodzącego w pole karne napastnika gości i sędzia bez namysłu wskazał na wapno. Prowadzeniem lider IV ligi nie cieszył się długo. Dośrodkowanie Damiana Michalaka ładnym strzałem z woleja wykończył Rafał Ożóg. Chwilę później ten sam zawodnik mógł dać Stalówce prowadzenie, ale piłka po jego strzale głową minimalnie minęła bramkę. Co nie udało się Rafałowi, chwilę później udało się Tomkowi Rabandzie. Asystę przy tym golu zaliczył ponownie Michalak. Na przerwę nasi zawodnicy schodzili z jednobramkowym prowadzeniem.

Od początku drugiej połowy na boisku zobaczyliśmy Dominika Sierakowskiego i Marcina Łobodźca, którzy zastąpili Dawida Koteckiego i Jarosława Aleksandrzaka. Po tej roszadzie partnerem Rafała na środku obrony został Tomek Raczyński. Niestety dwa indywidualne błędy naszych zawodników spowodowały, że Skalnik szybko odrobił straty i wyszedł na prowadzenie. W tym momencie trener Sierakowski zdecydował się na wpuszczenie na boisko brzeskiej młodzieży i jak się okazało było to bardzo dobre posunięcie. Najpierw podanie Krawcowa, wykorzystał Pączek, a chwilę później sam Wojtek wykończył ładna akcję Sierakowskiego. Niestety w ostatniej minucie meczu brzeska defensywa popełniła kolejny błąd i mecz zakończył się remisem.

Stal Brzeg – Skalnik Gracze 4:4 (2:1)

Bramki dla Stali: Rafał Ożóg, Tomasz Rabanda, Piotr Pączek, Wojciech Krawców
Stal: Marcin Raczkowski – Dawid Domański, Rafał Ożóg, Dawid Kotecki, Mateusz Ptak, Mateusz Fabiszewski, Tomasz Raczyński, Jarosław Aleksandrzak, Bartosz Nesterów, Damian Michalak, Tomasz Rabanda oraz Marek Szymocha, Marcin Łobodziec, Dominik Sierakowski, Piotr Pączek, Wojciech Krawców, Adam Jakubowski. Trener Waldemar Sierakowski.