Wygrane juniorów i młodzików

• autor: stalbrzeg, 2009-09-26 14:27
W sobotnie przedpołudnie grali nasi juniorzy i młodzicy. W meczach tych sekcji odnieśliśmy komplet zwycięstw. Juniorzy pokonali 3:2 Zryw Opole, a młodzicy w lidze brzeskiego Podokręgu wygrali 6:2 z Błękitnymi Lubsza i 9:2 z Juniorem Skarbimierz.
Juniorzy Zbigniewa Marca znów nie mieli łatwej przeprawy i choć zasłużenie zainkasowali trzy punkty, to ich zwycięstwo wisiało na włosku. W pierwszej połowie brzeski zespół miał wyraźną przewagę nad opolanami i pewnie prowadził 2:0 po bramkach Damiana Michalak i Przemysława Szczupakowskiego.

W drugiej połowie jednak zamiast zdobywać kolejne bramki, to tracili siły i dopuszczali do głosu gości, którzy byli coraz groźniejsi. W efekcie tego gol z rzutu karnego i chwilę później drugie trafienie, doprowadziły do wyrównania i wydawało się, że trzy punkty przepadły. Na szczęście w zespole Stali był Mateusz Fabiszewski, który najpierw "pozbył" się rywala, który otrzymał czerwona kartkę za kopnięcie go bez piłki, a chwilę później efektownym "szczupakiem" zdobył zwycięskiego gola.

Juniorzy Stali stracili kilka miejsc w tabeli, bowiem z rozgrywek wycofały się rezerwy Oderki Opole, z którymi Stal wygrała 5:2. Wynik tego meczu anulowano, dlatego Stal ma teraz na koncie o trzy punkty mniej.

Młodzicy z kolei rywalizowali w kolejnym turnieju o punkty w lidze Podokręgu. Pierwszy zespół młodzików jednak występuje w Grand Prix Opolszczyzny, a w lidze ponownie zagrały orlęta Roberta Nowakowskiego. Mimo młodszego wieku brzeski zespół odniósł dwa pewne zwycięstwa, pokonując 6:2 Błękitnych Lubsza i 9:2 Juniora Skarbimierz.

Tydzień wcześniej ten sam zespół przegrał w Lewinie Brzeskim z Olimpią 1:18. Okazało się jednak, że w Olimpii wystąpili zawodnicy w wieku trampkarzy, więc wynik tego meczu zweryfikowano jako walkower dla brzeskiej Stali.

Juniorzy
Stal Brzeg - Zryw Opole 3:2 (2:2)
1:0 - Damian Michalak (20); 2:0 - Przemysław Szczupakowski (30); 2:1 (70, karny); 2:2 (75); 3:2 - Mateusz Fabiszewski (85)
Stal: Mateusz Wolański - Rafał Ożóg (65, Piotr Bodura), Andrzej Wolański, Bartosz Nesterów, Szymon Bogdan, Adam Jakubowski, Damian Michalak, Wiktor Bardega (55, Marcin Zajączkowski), Wojciech Ruszkiewicz, Przemysław Szczupakowski, Mateusz Fabiszewski; trener Zbigniew Marzec