dzisiaj: 348, wczoraj: 474
ogółem: 5 202 275

Dziewczyny znów wygrały

• autor: stalbrzeg, 2009-09-07 20:57
W niedzielę  w Jędrzychowicach odbył się mecz Rolnika Brzeg Głogówek przeciwko LZS FC HERT Sławnikowice. Brzeskie piłkarki odniosły w nim drugie zwycięstwo w tym sezonie i umocniły się na pozycji lidera II ligi. Mecz zakończył się wynikiem 7:2 na korzyść zespołu Henryka Józefkiewicza.
Już po pierwszym podaniu „Rolniczki” przejęły inicjatywę. Mimo tego, dzięki szczęściu zawodniczek ze Sławnikowic, już w 3. minucie nasze piłkarki straciły pierwszą bramkę. Kibice z Głogówka i Brzegu , którzy licznie przybyli na spotkanie, na wyrównanie wyniku musieli czekać do 15 minuty, kiedy to Barbara Kołodziejska przelobowała bramkarkę przeciwniczek. Już chwilę później Klaudyna Nawrocka z FC HERT strzeliła drugiego gola, lecz jeszcze do przerwy piłkarki z Brzegu i Głogówka zremisowały, po bramce Reginy Kaczmarczyk.

Druga połowa meczu była dla gości o wiele szczęśliwsza. Na początku Elżbieta Nowicz strzeliła z połowy boiska pięknego gola, czym zmotywowała swoje koleżanki do lepszej gry. Kolejne cztery zdobyła Agata Sobkowicz, który po raz drugi popisała się taka zdobyczą bramkową. Mecz zakończył się wynikiem 7:2.

Następne ligowe spotkanie zostanie rozegrane 12 września (piątek) o 17:00 przeciwko LUKS Ecoren Ziemia Lubińska na stadionie miejskim w Brzegu. ZAPRASZAMY!

Hert Sławnikowice - Rolnik II Brzeg B. Głogówek 2:7 (2:2)
Bramki dla Rolnika:  Agata Sobkowicz (4), Barbara Kołodziejska, Regina Kaczmarczyk, Elżbieta Nowicz
Rolnik II: Paulina Onyszkiewicz (46, Monika Stach) - Patrycja Stochaj, Martyna Fiebich (46, Agata Sobkowicz), Barbara Kołodziejska, Katarzyna Miniewicz (46, Monika Stroka), Marlena Trepka (40, Kinga Brończyk), Elżbieta Nowicz, Monika Sowierszenko (67, Daria Gromotka), Beata Kiersztajn (46, Andżelika Bielska), Magdalena Piwińska (59, Karolina Merchut), Regina Kaczmarczyk; trener Henryk Józefkiewicz

Tekst: Marta Grochowska