dzisiaj: 44, wczoraj: 177
ogółem: 5 201 497

Kolejne dwa zwycięstwa juniorów

• autor: stalbrzeg, 2009-09-06 13:44
Zarówno juniorzy, jak i juniorzy młodsi odnieśli kolejne zwycięstwa ligowe. Juniorzy Zbigniewa Marca pokonali na wyjeździe Skalnika Gracze 5:4, a juniorzy młodsi Mariusza Świtonia zwyciężyli u siebie z Piastem Strzelce Opolskie 3:2.
O oba zwycięstwa nie było łatwo, szczególnie juniorzy trafili na trudną przeszkodę. Po trzech łatwych wygranych, Skalnik Gracze postawił im trudne warunki. Rywale od początku meczu ruszyli mocno z atakiem, czym zaskoczyli młodych brzeżan, którzy podeszli do spotkania zbyt rozluźnieni. W wyniku tego w 11. minucie Skalnik prowadził już 2:0. Dopiero wtedy Stal się "obudziła", ale w pierwszej połowie do bramki rywali trafił tylko Przemysław Szczupakowski.

Po przerwie, w 60. minucie wyrównał Andrzej Wolański, a 10 minut później Mateusz Fabiszewski dał Stali prowadzenie. Zespół z Graczy zdołał jednak jeszcze wyrównać, ale najskuteczniejszy zawodnik brzeskiego zespołu w 82. minucie znów zdobył gola i Stal prowadziła 4:3. Wydawało się, że jest już po meczu, ale gospodarze nie zamierzali się poddawać i minutę przed końcem ponownie wyrównali. Na szczęście to nie był ostatni gol w tym meczu, bowiem w doliczonym czasie gry Mateusz Fabiszewski zapewnił swojej drużynie zwycięstwo, a sobie hat tricka i 13. trafienie w tym sezonie (w 4 meczach).

Spotkanie juniorów ze Skalnikiem przyniosło dużo twardej walki, co zakończyło się między innymi kontuzją Marcina Zajączkowskiego.

Juniorzy młodsi podejmowali z kolei w Brzegu Piasta Strzelce Opolskie. Po pierwszej połowie zespół Mariusza Świtonia prowadził 2:1, a po przerwie podwyższył na 3:1. Goście tuż przed końcem uzyskali kontaktowego gola, ale nie zdołali już wyrównać.

Juniorzy
Skalnik Gracze - Stal Brzeg 4:5 (2:1)
1:0 (8); 2:0 (11); 2:1 - Przemysław Szczupakowski (30); 2:2 - Andrzej Wolański (60); 2:3 - Mateusz Fabiszewski (70); 3:3 (75); 3:4 - Mateusz Fabiszewski (82); 4:4 (89); 4:5 - Mateusz Fabiszewski (90)
Stal: Mateusz Wolański - Marcin Moroziński (70, Kamil Sinkowski), Rafał Ożóg, Andrzej Wolański, Bartosz Nesterów, Wiktor Bardega, Damian Michalak, Marcin Zajączkowski (46, Dawid Wojciechowski), Adam Jakubowski, Przemysław Szczupakowski, Mateusz Fabiszewski; trener Zbigniew Marzec