statystyki szczegółowe

Aktualności

Druga wygrana juniorów i porażka młodszych

• autor: stalbrzeg, 2009-08-26 21:28
Juniorzy Stali odnieśli drugie zwycięstwo w drugim meczu nowego sezonu. Tym razem na wyjeździe pokonali 5:2 rezerwy Oderki Opole. Wygrana ta mogła być znacznie wyższa. Z kolei juniorzy młodsi (na zdjęciu) przegrali 0:5 na własnym boisku z Rodłem Opole.
Zespół Zbigniewa Marca zdecydowanie przeważał nad rywalem z Opola i powinien go pokonać znacznie wyżej niż 5:2. "Dzisiaj, w przeciwieństwie do poprzedniego meczu, zawiodła nas skuteczność - mówił po spotkaniu trener Zbigniew Marzec; powinniśmy byli strzelić kilka naście bramek, a nie pięć, ale piłka częściej trafiała w poprzeczkę i w słupek niż do bramki Oderki". Na pierwszego gola Stal czekała do 35. minuty, kiedy to Rafał Ożóg wykorzystał rzut karny podyktowany za faul na Przemysławie Szczupakowskim. Chwilę później opolanie wyrównali.

Po przerwie nadal trwał napór na opolską bramkę, ale ta była jak zaczarowana. Niespodziewanie, w 65. minucie, kontratak miejscowych zakończył się dla nich bramką i prowadzeniem 2:1. Jak się okazało, ten gol podziałał na brzeżan jak płachta na byka, którzy w końcu się odblokowali. Mateusz Fabiszewski i Przemysław Szczupakowski w kilkuminutowych odstępach zdobyli razem cztery bramki i zapewnili swojemu zespołowi zwycięstwo.

Juniorzy młodsi z kolei podejmowali Rodło Opole, które było faworytem tego spotkania. Goście wygrali ostatecznie 5:0.

Juniorzy
Oderka II Opole - Stal Brzeg 2:5 (1:1)
0:1 - Rafał Ożóg (35, karny); 1:1 (40); 2:1 (65); 2:2 - Mateusz Fabiszewski (69), 2:3 - Przemysław Szczupakowski (75); 2:4 - Mateusz Fabiszewski (78); 2:5 - Przemysław Szczupakowski (84)
Stal: Maciej Łukasiewicz - Marcin Moroziński (52, Szymon Bogdan), Rafał Ożóg, Andrzej Wolański, Bartosz Nesterów, Wiktor Bardega (46, Piotr Bodura), Damian Michalak, Marcin Zajączkowski (72, Dawid Wojciechowski), Adam Jakubowski, Przemysław Szczupakowski, Mateusz Fabiszewski; trener Zbigniew Marzec