dzisiaj: 7, wczoraj: 385
ogółem: 5 194 108

Stal wygrała 5:1 w pierwszym sparingu

• autor: stalbrzeg, 2009-07-11 21:09
Piłkarze Stali w pierwszym sparingu przed nowym sezonem pokonali występujący w Klasie B LKS Rybna 5:1. Bramki dla zespołu Janusza Dziury zdobywali Mateusz Krzywda (na zdjęciu z prawej), Jarosław Hałas (z rzutu karnego), Bartosz Woźniak, Bartosz Kruk oraz Tomasz Szczupakowski. Brzeski zespół zagrał w tym meczu w mocno osłabionym składzie.
Pierwszy sparing, dzień po wznowieniu treningów, miał na celu sprawdzenie młodych zawodników oraz tych, którzy ewentualnie mogliby zasilić Stal, przechodząc z innych klubów. Dlatego też w składzie na spotkanie z B-klasowym LKS Rybna znalazło się tylko siedmiu graczy ze składu, który w minionym sezonie występował w IV lidze. Stal ostatecznie pewnie wygrała mecz 5:1, ale w pierwszej połowie to rywale byli nieznacznie groźniejsi i prowadzili po tej części 1:0. Zespół z Rybnej mógł nawet prowadzić 2:0, ale nie wykorzystał rzutu karnego, posyłając piłkę obok bramki. W drugiej połowie brzeżanie całkowicie przejęli inicjatywę i co kilka minut dokładali kolejne bramki.

W drużynie z Rybnej zagrało aż sześciu wychowanków brzeskich klubów (Stali, bądź BTP): Jacek Bonia (grający trener), Tomasz Rabanda, Rafał Bogdanik, Patryk Bojko, Jacek Tyszkiewicz i Marcin Kucharski oraz Grzegorz Chmielewski, mając za sobą grę w zespole brzeskich juniorów.

Stal Brzeg - LKS Rybna 5:1 (0:1)
Bramki dla Stali: Mateusz Krzywda, Jarosław Hałas (karny), Bartosz Woźniak, Bartosz Kruk, Tomasz Szczupakowski
Stal: Kamil Smuga - Michał Fabiszewski, Krzysztof Kowalczyk, Piotr Grzyb, Jarosław Hałas, Marek Skibiński, Tomasz Mencel, Damian Dziura, Bartosz Kruk, Mateusz Krzywda, Tomasz Szczupakowski oraz Wojciech Dudzik, Bartosz Woźniak, Marcin Dwojak; trener Janusz Dziura