dzisiaj: 351, wczoraj: 177
ogółem: 5 201 804

Stal przegrała ze Śląskiem 0:2

• autor: stalbrzeg, 2009-05-23 22:43
Piłkarze Stali przegrali ze Śląskiem Łubniany 0:2. Wynik mógł być jednak z goła inny, gdyby brzescy zawodnicy mieli lepiej nastawione celowniki. Brzeżanie mieli kilka znakomitych okazji do zdobycia bramek, ale te padały jedynie po strzałach rywali.
Brzeski zespół wystąpił w tym meczu bez Tomasza Szczupakowskiego i Jarosława Hałasa oraz z Bartoszem Woźniakiem na ławce rezerwowych, który obecnie jest potrzebny broniącej się przed spadkiem drużynie juniorów. Brak dwóch napastników okazał się widoczny podczas trwania meczu.

Całe spotkanie było dość wyrównanym widowiskiem, ale to Stal miała więcej okazji do zdobycia bramki, szczególnie w pierwszej połowie, kiedy to Marek Zagórski aż trzykrotnie stawał przed szansą uzyskania prowadzenia dla swojej drużyny, ale w decydujących momentach zabrakło mu precyzji.

Po przerwie groźniej zaatakowali goście, którzy częściej przebywali na połowie Stali, ale niewiele z tego wynikało. Po kwadransie gry w drugiej połowie znów Stal stanęła przed szansą objęcia prowadzenia. Najpierw Silnym strzałem popisał się Mariusz Świtoń, który jednak minimalnie chybił, a chwilę później po uderzeniu Łukasza Szpaka bramkarz Śląska z trudem przeniósł piłkę nad poprzeczką. W 76. minucie w końcu padła bramka, ale nie dla Stali, a dla gości. Od tego momentu brzeżanie ruszyli do ataku z większym impetem, ale tego dnia nie było im dane pokonać bramkarza rywali. Udało się to natomiast Śląskowi, który już w doliczonym czasie gry przeprowadził kontratak, zakończony drugą bramką.

BTP Stal Brzeg - Śląsk Łubniany 0:2 (0:0)
0:1 (76); 0:2 (90)
BTP Stal: Kamil Smuga - Piotr Grzyb (73, Bartosz Woźniak), Krzysztof Kowalczyk, Marcin Suchodolski, Łukasz Strząbała, Tomasz Kamiński (67, Tomasz Raczyński), Mariusz Świtoń, Kamil Mazurkiewicz, Bartosz Kruk (83, Mateusz Woszczyk), Łukasz Szpak, Marek Zagórski; trener Janusz Dziura