statystyki szczegółowe

Aktualności

Seria Stali przerwana, porażka 1:4 w Oleśnie

• autor: stalbrzeg, 2009-05-10 19:14
Piłkarze brzeskiej Stali po serii siedmiu meczów bez porażki, znaleźli pogromcę. Zespół Janusz Dziury przegrał z OKS w Oleśnie 1:4. Bramkę dla Stali zdobył Bartosz Kruk, który trafił na 1:0, jednak pozbawiony napastników w tym spotkaniu zespół nie poprawił tego dorobku, a dodatkowo stracił 4 bramki.
Z różnych przyczyn w meczu w Oleśnie nie mogli zagrać Tomasz Szczupakowski, Marek Zagórski i Bartosz Woźniak. Nie było więc ani jednego napastnika, w ataku z konieczności musieli więc wystąpić Tomasz Raczyński i Łukasz Szpak. Mimo to już w pierwszej połowie Stal miała nieznaczną przewagę. W 25. minucie Bartosz Kruk po indywidualnej akcji i strzale zza pola karnego zdobył prowadzenie. Szanse na trafienie mieli też jego koledzy, ale tuż przed przerwą to gospodarze doprowadzili do wyrównania po problematycznej decyzji o przyznaniu rzutu karnego.

Po przerwie gra nadal się toczyła pod dyktando brzeżan i wydawało się, że są w stanie ponownie wyjść na prowadzenie. W 67. minucie w polu karnym OKS faulowany był Bartosz Kruk, sędzia jednak nie dopatrzył się przewinienia. Chwilę później piłka była już pod drugą bramką i zamiast 2:1 dla Stali było 2:1 dla OKS. W 76. minucie drugą żółtą, a w konsekwencji czerwoną kartkę ujrzał Jarosław Hałas, osłabiając swój zespół. Mimo osłabienia Stal musiała ruszyć do przodu, aby zmienić niekorzystny wynik. To wiązało się z odkryciem w tyłach i zakończyło się niestety stratą dwóch kolejnych bramek w ostatnich minutach meczu. "Brak siły przebicia z przodu i odrobiny więcej szczęścia, stanęły nam na przeszkodzie w osiągnięciu dobrego wyniku - mówił po meczu Janusz Dziura, trener Stali; ten wynik z pewnością nie odzwierciedla przebiegu meczu".

OKS Olesno - BTP Stal Brzeg 4:1 (1:1)
0:1 - Bartosz Kruk (25); 1:1 (45, karny); 2:1 (67); 3:1 (87); 4:1 (88)
BTP Stal: Marek Świder - Piotr Grzyb, Jarosław Hałas, Krzysztof Kowalczyk, Łukasz Strząbała, Tomasz Kamiński, Mariusz Świtoń (84, Łukasz Żędzianowski), Kamil Mazurkiewicz, Bartosz Kruk, Tomasz Raczyński (67, Mateusz Woszczyk), Łukasz Szpak; trener Janusz Dziura