dzisiaj: 166, wczoraj: 50
ogółem: 5 193 882

Sparing: Stal – Orzeł Źlinice 1:1

• autor: stalbrzeg, 2013-02-23 21:36

W bardzo trudnych warunkach atmosferycznych przyszło piłkarzom Stali grać w kolejnym meczu kontrolnym. Przy gęsto padającym śniegu i na śliskim boisku zespół Waldemara Sierakowskiego zremisował 1:1 z wiceliderem IV ligi Orłem Źlinice. Bramkę dla Stali zdobył Mateusz Fabiszewski.

Warunki panujące podczas spotkania sprawiły, że nie należało ono do najciekawszych, a i sytuacji do zdobycia gola nie było wiele. Mimo to, już w 2. minucie przed szansą stanął Tomasz Rabanda, ale jego strzał zablokował obrońca Orła. Brzeżanie w pierwszej połowie byli zespołem nieznacznie lepszym i groźniejszym. W 30. minucie na listę strzelców mógł z kolei się wpisać Dawid Kotecki, ale nie trafił w piłkę. Znacznie lepiej zachował się 8 minut później Mateusz Fabiszewski, który po dośrodkowaniu Damiana Michalaka z trudem opanował piłkę w polu karnym przeciwnika, ale już pewnym strzałem zdobył prowadzenie dla Stali.

W drugiej części meczu boisko było jeszcze bardziej zasypane śniegiem, co nie pozostało bez wpływu na obraz gry. W tej części działo się znacznie mniej ciekawego, ale wydawało się że brzeżanie powinni wygrać. Jednak w 80. minucie goście wykorzystali błąd miejscowych i wyrównali na 1:1. Takim też wynikiem zakończył się mecz.

Stal Brzeg – Orzeł Źlinice 1:1 (1:0)
Bramka dla Stali: Mateusz Fabiszewski
Stal: Marek Szymocha – Dawid Domański, Piotr Józefkiewicz, Dawid Kotecki, Mateusz Ptak, Mateusz Fabiszewski, Tomasz Mencel, Tomasz Raczyński, Adam Jakubowski, Damian Michalak, Tomasz Rabanda oraz Marcin Raczkowski, Dominik Sierakowski, Andrzej Wolański, Piotr Grzyb, Marcin Łobodziec, Janusz Fabijaniak, Piotr Pączek i zawodnik testowany. Trener Waldemar Sierakowski.