dzisiaj: 120, wczoraj: 474
ogółem: 5 202 047

Sparing: Stal – Otmęt Krapkowice 4:1

• autor: stalbrzeg, 2013-02-16 15:10

Brzeska Stal nadspodziewanie łatwo uporała się z liderem grupy II Ligi Okręgowej w kolejnym sparingu przed rundą wiosenną. Brzeżanie wygrali 4:1, prowadząc 3:0 po pierwszej połowie (trzy bramki Mateusza Fabiszewskiego). Czwarty gol to trafienie samobójcze gości.

W pierwszej połowie brzeski zespół miał wyraźną przewagę, miejscowi znacznie częściej przebywali pod bramką gości, którzy z kolei nie niepokoili zbyt często stojącego w brzeskiej bramce Marka Szymochę. Najgroźniejsza akcja Otmętu zakończyła się trafieniem w poprzeczkę. Stal za to już w 5. minucie prowadziła 1:0. Po zagraniu Bartosza Nesterowa Mateusz Fabiszewski otworzył wynik meczu. Ten sam zawodnik w 21. minucie wykończył zagranie Mateusza Ptaka i po strzale głową było 2:0. Napastnik Stali w 30. minucie skompletował klasycznego hat-tricka, kiedy ponownie strzałem głową umieścił piłkę w bramce, a po raz kolejny asystę zaliczył Bartosz Nesterów.

W drugiej połowie na boisku pojawiła się całkiem nowa „jedenastka” Stali i już w 47. minucie było 4:0. Po dośrodkowaniu Tomasza Mencla jeden z graczy Otmętu pokonał własnego bramkarza. Od tego momentu gra się nieco wyrównała, broniący w drugiej połowie Marcin Raczkowski miał więcej pracy niż jego poprzednik i w trzech sytuacjach w ładnym stylu obronił zespół przed utratą gola. Brzeżanie również mieli kilka okazji do podwyższenia prowadzenia, a po najlepszej z nich Wojciech Krawców trafił piłką w poprzeczkę. W 88. minucie Rafał Ożóg zagrał ręka we własnym polu karnym i sędzia podyktował rzut karny dla gości, który został zamieniony na bramkę. Mecz zakończył się wygraną Stali 4:1.

Stal Brzeg –Otmęt Krapkowice 4:1 (3:0)

Bramki dla Stali: Mateusz Fabiszewski 3, samobójcza
Stal: Marek Szymocha – Dawid Domański, Piotr Józefkiewicz, Dawid Kotecki, Mateusz Ptak, Damian Michalak, Tomasz Raczyński, Marcin Łobodziec, Bartosz Nesterów, Tomasz Rabanda, Mateusz Fabiszewski oraz Marcin Raczkowski, Dominik Sierakowski, Andrzej Wolański, Rafał Ożóg, Przemysław Mykita, Wojciech Tatara, Tomasz Mencel, Adam Jakubowski, Bartłomiej Jermak, Wojciech Krawców, Piotr Pączek. Trener Waldemar Sierakowski.