dzisiaj: 176, wczoraj: 50
ogółem: 5 193 892

Liga Okręgowa: Stal – LZS Proślice 6:2

• autor: stalbrzeg, 2012-09-01 22:12

Stal wygrała kolejne spotkania i znów wygrała je wysoko. Brzeski zespół pokonał 6:2 LZS Proślice, ale wbrew pozorom wygrana ta nie przyszła łatwo. Kolejny raz skutecznością błysnął Tomasz Rabanda, który zdobył cztery bramki, dwie dołożył Mateusz Mika.

Stalowcy przez cały mecz mieli wyraźną przewagę, ale też przez większą jego cześć nie potrafili tego przełożyć na bramki. Już w pierwszej połowie sytuacji bramkowych było bez liku, ale wynik się nie zmieniał i po 45 minutach utrzymywał się wynik bezbramkowy. Pod koniec pierwszej części jeden z zawodników gości został ukarany żółtą kartką, czym osłabił swoją drużynę, a po kilku minutach po przerwie przyjezdni grali już w „dziewiątkę”.

W 49. minucie, po rzucie rożnym strzał Tomasza Rabandy został zatrzymany ręką co oznaczało czerwoną kartkę dla sprawcy i rzut karny dla Stali.”Jedenastkę” na gola zamienił Mateusz Mika i wydawało się, że teraz pójdzie „z górki”, ale tak sie nie stało. Gra brzeskiego zespołu, mimo przewagi, nie układała się i zwycięstwo wciąż nie było pewną sprawą. Szczególnie wtedy, kiedy w 63. minucie po faulu Dawida Malca goście wykonywali rzut karny i go wykorzystali.

10 minut później Stal prowadziła jednak 3:1, bowiem w ciągu kilkudziesięciu sekund Tomasz Rabanda i Mateusz Mika dwukrotnie umieścili piłkę w bramce. ale i na to Proślice znalazły odpowiedź i znów zdobyły gola z rzutu karnego. Brzeżanie wciąż bardzo się trudzili, by pokonać rywala, ale grający w osłabieniu goście w końcu musieli stracić siły i w ostatnich 10 minutach Stal zdobyła trzy bramki (wszystkie autorstwa Tomasza Rabandy), co przyniosło jej w efekcie wysokie zwycięstwo 6:2.

Stal Brzeg – LZS Proślice 6:2 (0:0)
1:0 Mateusz Mika - 62. (karny); 1:1 Damian Woźny - 63. (karny); 2:1 Tomasz Rabanda – 72.; 3:1 Mateusz Mika – 73.; 3:2 Damian Woźny – 78. (karny); 4:2 Tomasz Rabanda – 82.; 5:2 Tomasz Rabanda – 87.; 6:2 Tomasz Rabanda – 89.
Stal: Grzegorz Wierzba – Marcin Krajewski, Rafał Ożóg, Andrzej Wolański, Bartosz Nesterów, Damian Michalak (80. Adam Jakubowski), Dawid Malec (67. Dawid Domański), Tomasz Raczyński (90. Michał Pawlak), Stefan Karnatowski, Mateusz Mika, Tomasz Rabanda. Trener Andrzej Szolc.
Żółte kartki: Rafał Ożóg, Bartosz Nesterów, Damian Michalak, Dawid Malec.