dzisiaj: 16, wczoraj: 27
ogółem: 5 201 035

Liga Okręgowa: Start Dobrodzień – Stal 0:4

• autor: stalbrzeg, 2012-08-30 11:44

Brzescy piłkarze w pełni się zrehabilitowali za porażkę z Silesiusem Kotórz Mały i pokazali, że to był jedynie wypadek przy pracy. W środę podopieczni Andrzeja Szolca wygrali w Dobrodzieniu ze Startem 4:0. Bramki zdobywali Mateusz Mika (dwie), Tomasz Raczyński i Bartosz Nesterów.

Już w 5. minucie Stal miała idealną okazję do objęcia prowadzenia. Po faulu na Dawidzie Malcu sędzia podyktował rzut karny, który pewnie wykorzystał Mateusz Mika. Niespełna kwadrans później gospodarze mieli znakomitą szanse na wyrównanie, ale Grzegorz Wierzba zwycięsko wyszedł z pojedynku sam na sam z rywalem. Drugi gol dla brzeskiego zespołu padł w 38. minucie, kiedy to po zagraniu Marcina Krajewskiego do bramki trafił Tomasz Raczyński.

Niedługo po wznowieniu gry w drugiej połowie było już 3:0. Po podaniu Dawida Malca Mateusz Mika idealnie przymierzył w „okienko” bramki Startu. Wynik został ustalony pięć minut przed upływem regulaminowego czasu gry. Bartosz Nesterów wykorzystał podanie od Tomasza Rabandy i głową skierował piłkę do bramki. Stal wygrała 4:0.

Start Dobrodzień – Stal Brzeg 0:4 (0:2)
0:1 Mateusz Mika – 5. (karny); 0:2 Tomasz Raczyński – 38.; 0:3 Mateusz Mika – 55.; 0:4 Bartosz Nesterów – 85.
Stal: Grzegorz Wierzba – Marcin Krajewski (80. Adam Jakubowski), Rafał  Ożóg, Dawid Kotecki (62, Mateusz Sitek), Andrzej Wolański, Damian Michalak (70. Michał Pawlak), Dawid Malec (88. Bartłomiej Jermak), Tomasz Raczyński, Bartosz Nesterów, Mateusz Mika, Tomasz Rabanda. Trener Andrzej Szolc.