dzisiaj: 32, wczoraj: 27
ogółem: 5 201 051

Liga Okręgowa: Stal – Skalnik Tarnów Op. 6:2

• autor: stalbrzeg, 2012-08-23 10:48

Stal w II kolejce pewnie pokonała Skalnika Tarnów Opolski 6:2 i utrzymała się na pozycji lidera w swojej grupie. Bohaterem spotkania był Tomasz Rabanda, który zdobył trzy bramki i przy dwóch asystował. Pozostałe gole strzelali Damian Michalak (dwie) i Mateusz Mika.

Podopieczni Andrzeja Szolca już od pierwszej minuty ruszyli do ataku i bardzo szybko nadarzyły się okazje do zdobycia pierwszej bramki. Jednak ani Dawid Domański, ani Mateusz Mika (obaj dwukrotnie), ani też Dawid Malec nie zdołali pokonać bramkarza gości. Pierwszy gol padł w 18. minucie, kiedy po dośrodkowaniu z rzutu wolnego w wykonaniu Mateusza Miki Tomasz Rabanda strzałem głową trafił do bramki.

Dwie minuty później akcja tej samej dwójki przyniosła drugiego gola, ale tym razem na listę strzelców wpisał sie Mateusz Mika. W 24. minucie było już 3:0. Kontratak Stali zakończył się podaniem Dawida Domańskiego do Tomasza Rabandy, który pewnie wykorzystał swoją okazję. Stal miała miażdżącą przewagę i z dużą łatwością dochodziła do sytuacji bramkowych. W 33. minucie Tomasz Rabanda znów po podaniu Mateusza Miki zdobył gola i było już 4:0. Na tym jednak nie koniec, bo 5 minut później Tomasz Rabanda będąc w sytuacji sam na sam z bramkarzem podał do lepiej ustawionego Damiana Michalaka, który skierował piłkę do pustej bramki. Stal – Skalnik 5:0, a prowadzenie mogło być znacznie wyższe, bo między bramkami mnożyły się kolejne świetne okazje do zdobycia kolejnych goli.

Tuż przed przerwą goście zdobyli gola na 5:1, a w drugiej połowie tempo ataków brzeskiego zespołu znacznie się obniżyło. Pewna zwycięstwa Stal nie była już tak groźna i jej gra nie była już tak miła dla oka jak to miało miejsce wcześniej. Nie brakowało jednak sytuacji bramkowych, ale również i przyjezdni takie mieli. W 77. minucie wykorzystali rzut wolny i zmniejszyli stratę do trzech bramek. Ostatecznie jednak zakończyło sie na wyniku 6:2, bowiem już w doliczonym czasie gry Damian Michalak wykorzystał podanie Stefana Karnatowskiego i przypieczętował zwycięstwo Stali.

Stal Brzeg – Skalnik Tarnów Opolski 6:2 (5:1)
1:0 Tomasz Rabanda – 18.; 2:0 Mateusz Mika – 20.; 3:0 Tomasz Rabanda – 24.; 4:0 Tomasz Rabanda – 33.; 5:0 Damian Michalak – 38.; 5:1 Michał Baliga – 43.; 5:2 Kamil Skóra – 77.; 6:2 Damian Michalak – 90.
Stal: Grzegorz Wierzba – Marcin Krajewski, Rafał Ożóg, Andrzej Wolański, Bartosz Nesterów (64. Mateusz Sitek), Dawid Domański (46. Stefan Karnatowski), Dawid Malec (61. Michał Pawlak), Tomasz Raczyński (72. Bartłomiej Kulczycki), Mateusz Mika, Damian Michalak, Tomasz Rabanda. Trener Andrzej Szolc.
Żółte kartki: Tomasz Rabanda, Dawid Malec.