dzisiaj: 364, wczoraj: 50
ogółem: 5 194 080

IV liga: Stal – Polonia Nysa 4:0

• autor: stalbrzeg, 2012-06-02 21:33

Dwa trafienia Mateusza Fabiszewskiego, jedno Michała Nowosielskiego i jedno samobójcze dało Stali wygraną 4:0 nad Polonią Nysa. Wygrana Olimpii Lewin Brzeski ze Spartą Paczków sprawiła jednak, że Stal nie zajmie miejsca wyższego niż 13., ale ma jeszcze o co walczyć, bo nie wiadomo ile zespołów spadnie.

Na obecną chwilę oficjalnie z IV ligi spadają 4 drużyny, ale oficjalna jest również informacja o tym, że z III ligi wycofa się Skałka Żabnica. To oraz nieoficjalne wieści o wycofaniu innych zespołów, sprawiają że najprawdopodobniej IV ligę opuści mniej drużyn. Stal musi więc we wtorek walczyć o zwycięstwo z Olimpią Lewin Brzeski, tak aby na mecie rozgrywek zająć jak najwyższe miejsce, które może jej dać utrzymanie.

Wygrana konieczna była również w meczu z Polonią Nysa i podopieczni Andrzeja Szolca wypełnili plan w stu procentach. Wygrali 4:0, a mogli zwyciężyć znacznie wyżej, gdyby byli tego dnia bardziej skuteczni. Nie ulega jednak wątpliwości, że tego dnia Stal była zdecydowanie lepszym zespołem i jej zwycięstwo było jak najbardziej zasłużone. Brzeżanie już od początku ruszyli do ataku i w ciągu pierwszych 5 minut 3 razy zagrozili bramce gości. Pierwszy gol padł jednak w 11. minucie i to w dość dziwnych okolicznościach. Rzut wolny z prawej strony boiska wykonywał Tomasz Raczyński, ale zagranie to mu nie wyszło, było za niskie i piłka trafiła do obrońcy Polonii, który jednak skierował piłkę do własnej bramki. Stal prowadziła 1:0.

Po tym trafieniu Stal nadal atakowała, miała wyraźną przewagę, ale miała problem z wykończeniem swoich akcji. Nysanie tylko na chwilę przejęli inicjatywę w pierwszej połowie, ale tylko raz zdołali zagrozić brzeskiej bramce. W 32. minucie po dośrodkowaniu z rzutu wolnego Grzegorz Kuglarz pokonał Krzysztofa Wołkanowskiego, ale uczynił to ręką, za co został ukarany żółtą kartką.

Pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 1:0, ale już na początku drugiej Stal zadała dwa ciosy, które nie tylko pozwoliły obrobić straty z rundy jesiennej, kiedy to Polonia wygrała 2:0, ale i wybiły rywalom jakąkolwiek myśl o korzystnym dla nich wyniku. W 48. minucie Tomasz Raczyński zagrał do Mateusza Fabiszewskiego, który podwyższył na 2:0. Minutę później miała miejsce bliźniacza akcja, ale tym razem podawał Mateusz Fabiszewski, a bramkę zdobył Michał Nowosielski.

Po szybko zdobytych dwóch golach Stal jeszcze przez kwadrans dyktowała warunki gry, ale później nagle stanęła i oddała inicjatywę gościom. Polonia nie potrafiła jednak wykorzystać kilku błędów brzeskiego zespołu i choć miała kilka okazji, to nie zdołała trafić do bramki Stali. Brzeżanie za to po tym przestoju znów ruszyli do ataku i... zmarnowali kilka wyśmienitych okazji bramkowych, z których najlepsze mieli Mateusz Fabiszewski i Przemysław Szczupakowski. Wreszcie w 84. minucie udało się zdobyć czwartego gola. Po raz trzeci w tym meczu asystował Tomasz Raczyński, a po raz drugi do bramki trafił Mateusz Fabiszewski, który wykorzystał sytuację sam na sam z bramkarzem.

Stal efektownie wygrała i z wiarą w utrzymanie podejmie we wtorek Olimpię Lewin Brzeski.

Stal Brzeg – Polonia Nysa 4:0 (1:0)
1:0 Sławomir Słowik – 11. (samobójcza); 2:0 Mateusz Fabiszewski – 48.; 3:0 Michał Nowosielski – 49.; 4:0 Mateusz Fabiszewski – 84.
Stal: Krzysztof Wołkanowski – Marcin Krajewski, Piotr Warzyc, Dawid Kotecki, Andrzej Wolański (68. Szymon Bogdan), Michał Nowosielski, Damian Michalak, Tomasz Raczyński, Bartosz Nesterów, Bartosz Frąckowiak (63. Przemysław Szczupakowski), Mateusz Fabiszewski (86. Wojciech Tatara). Trener Andrzej Szolc.
Polonia: Piotr Kowalczyk – Wojciech Bajor, Sławomir Słowik, Mateusz Pietrzak, Krzysztof Pluta, Mateusz Młyńczak, Dawid Kamiński (57. Dawid Żeligowski), Marcin Wandas (53. Kacper Gmur), Mateusz Duda (46. Robert Stankala), Grzegorz Kuglarz, Kamil Kotrys. Trener Zbigniew Wandas.
Sędziował Adam Jochem (Kędzierzyn-Koźle). Żółte kartki: Grzegorz Kuglarz, Mateusz Pietrzak. Widzów 150.