dzisiaj: 255, wczoraj: 385
ogółem: 5 194 356

Czas na wyjazdową wygraną

• autor: stalbrzeg, 2012-05-12 10:54

Po ostatnim efektownym zwycięstwie nad Orłem Dzierżysław apetyty naszych seniorów są z pewnością duże, a dodatkowo potęguje je pragnienie utrzymania się w IV lidze. Przed podopiecznymi Andrzeja Szolca jednak dwa bardzie trudne mecze. W niedzielę Stal jedzie do Olesna na mecz z OKS.

Kolejnym rywalem, tym razem w Brzegu będzie lider – Swornica Czarnowąsy. Najbliższy przeciwnik Stali – OKS Olesno, to również bardzo silny zespół, nie bez powodu przecież zajmuje trzecie miejsce w tabeli. Jesienią niewiele brakowało, a brzeżanie pokonaliby tego rywala w Brzegu. OKS wygrał wówczas 4:3, ale dwie bramki zdobył w ostatnich minutach spotkania.

Niedzielne spotkanie w Oleśnie będzie dla brzeżan okazją do przerwania serii gier bez zwycięstwa na wyjeździe. Stal nie zdołała wygrać na obcym boisku już w 12 kolejnych meczach. Ostatnia wygrana 13 sierpnia w Kotórzu Małym, w I kolejce tego sezonu. Tamten mecz przerwał podobną serię, która wynosiła również 12.

OKS Olesno - Stal Brzeg
XXVI kolejka IV ligi – 13.05.2012 (niedziela); godzina 17.00
Stadion Miejski w Oleśnie, ul. Wachowska

Kadra naszego rywala

Bramkarze:
Dawid Bator, Rafał Halski, Jacek Korzonek
Obrońcy: Bartłomiej Czop, Mateusz Jeziorowski, Tomasz Knaga, Dariusz Rozik, Arkadiusz Świerc, Mariusz Trawiński
Pomocnicy: Adrian Brzenska, Łukasz Cieśla, Mateusz Flak, Paweł Klonowski, Sebastian Kopel, Grzegorz Pietrzak, Kamil Więdłocha
Napastnicy: Kamil Jasina, Dawid Klonowski, Michał Kowalski, Marcin Piątek
Trener: Andrzej Świerc

Tak grali w rundzie jesiennej

15.10.2011
Stal Brzeg – OKS Olesno 3:4 (0:1)
0:1 Dawid Klonowski – 22.; 1:1 Tomasz Szczupakowski – 49.; 1:2 Grzegorz Pietrzak – 58. (karny); 2:2 Tomasz Raczyński – 66.; 3:2 Przemysław Szczupakowski – 86.; 3:3 Dawid Klonowski – 88.; 3:4 Piotr Dziób – 90.
Stal: Marek Szymocha – Bartosz Nesterów, Piotr Józefkiewicz, Marcin Zajączkowski, Bartłomiej Jermak (59. Krzysztof Tarnowski), Tomasz Mencel, Damian Michalak, Bartosz Kruk, Tomasz Szczupakowski (81. Wojciech Dudzik), Tomasz Raczyński (90. Wiktor Bardega), Przemysław Szczupakowski. Trener Jacek Opałka.
OKS: Rafał Halski – Mateusz Jeziorowski, Dominik Kniejski (90. Piotr Dziób), Kamil Jasina (85. Marcin Piątek), Tomasz Knaga, Łukasz Warzecha (76. Mariusz Trawiński), Kamil Więdłocha (46. Mateusz Flak), Dawid Klonowski, Grzegorz Pietrzak, Łukasz Cieśla, Dariusz Rozik. Trener Andrzej Świerc.
Sędziował Przemysław Dudek (Opole). Żółte kartki: Bartłomiej Jermak, Krzysztof Tarnowski – Kamil Więdłocha. Czerwone kartki: Marek Szymocha (77.; faul), Krzysztof Tarnowski (88., niesportowe zachowanie). Widzów 120.

Bilans meczów ligowych i pucharowych między oboma zespołami (od 1994 roku)

2011/12
IV liga: Stal – OKS 3:4 (bramki dla Stali: Tomasz Szczupakowski, Tomasz Raczyński, Przemysław Szczupakowski)

2009/10
IV liga: Czajda Stal – OKS 1:0 (Piotr Grzyb)
IV liga: OKS  – Czajda Stal 1:4 (Marcin Banowicz, Tomasz Szczupakowski, Mateusz Raczkowski, Bartosz Woźniak)

2008/09
IV liga: BTP Piast – OKS 2:0 (Tomasz Szczupakowski, Bartosz Kruk)
IV liga: OKS – Stal 4:1 (Bartosz Kruk)

2001/02
Puchar Polski: BTP  – OKS 3:1 (Tomasz Drobniak, Krzysztof Pawlik, Janusz Dziura)

razem: 6 meczów; 4 zwycięstwa Stali; 2 zwycięstwa OKS; bramki 14:10
Stal jako gospodarze: 4 mecze; 3 zwycięstwa Stali; 1 zwycięstwo OKS; bramki 9:5
Stal jako goście: 2 mecze; 1 zwycięstwo Stali; 1 zwycięstwo OKS; bramki 5:5