dzisiaj: 289, wczoraj: 385
ogółem: 5 194 390

IV liga: Stal – Pogoń Prudnik 3:0

• autor: stalbrzeg, 2012-03-31 19:30

Piłkarze brzeskiej Stali odnieśli trzecie zwycięstwo w rundzie wiosennej, pozostając niepokonanymi w tym roku na własnym boisku. Stal, po dwóch bramkach Bartosza Nesterowa (na zdjęciu) i jednej Mateusza Fabiszewskiego, wygrała 3:0 z Pogonią Prudnik.

Pierwsza połowa meczu nie przyniosła wielu emocji i sportowych wrażeń. Padający deszcz i przenikliwe zimno utrudniały grę piłkarzom obu zespołów. Przez pierwszy kwadrans optyczną przewagę mieli goście, ale nie przekładało się to na sytuacje do zdobycia gola. Później gra się wyrównała, ale na okazje bramkowe trzeba było jeszcze poczekać.

W 25. minucie po strzale z dystansu jednego z graczy Pogoni i rykoszecie, do interwencji został zmuszony Krzysztof Wołkanowski, ale obrona tego strzału nie sprawiła mu większych kłopotów.  Dwie minuty później Stal powinna była prowadzić 1:0, po tym jak bardzo dobrym prostopadłym podaniem do Mateusza Fabiszewskiego popisał się Damian Michalak. Napastnik Stali znalazł się w sytuacji sam na sam z bramkarzem, ale piłka po jego strzale przeleciała nad poprzeczką.

Chwilę później było znacznie lepiej. Brzeżanie wykonywali rzut wolny z odległości około 25 metrów od bramki gości. Przy piłce stanęło czterech graczy, Michał Nowosielski trącił piłkę do Bartosza Nesterowa. Ten oddał płaski i silny strzał, a bramkarz Pogoni popełnił fatalny błąd, przepuszczając piłkę pod brzuchem. To była ostatnia okazja bramkowa w pierwszej połowie i wynik 1:0 utrzymał się do przerwy.

Już na początku drugiej połowy goście byli bliscy wyrównania. Po rzucie rożnym, jeden z graczy Pogoni oddał strzał głowa, po którym piłka minęła bramkarza, ale z linii bramkowej wybił ją Dawid Kotecki. Po tej akcji, przez kolejny kwadrans niewiele sie działo na boisku, ale z biegiem czasu gra Stali sie rozkręcała i zespół Andrzeja Szolca zdobywał coraz wyraźniejsza przewagę. Prudniczanie w pewnym momencie mogli się tylko przyglądać sytuacjom bramkowym stwarzanym przez Stal. Niestety, brzeżanom brakowało skuteczności. Swoich szans nie wykorzystali Dawid Domański, Damian Michalak i Bartosz Nesterów. W 80. minucie Damian Michalak po podaniu Mateusza Fabiszewskiego znalazł się w doskonałej sytuacji, ale zbyt długo zwlekał z oddaniem strzału i pozwolił sie zablokować rywalowi.

Kolejne bramki padły w samej końcówce spotkania. W 84. minucie Stal przeprowadziła kontratak, piłkę dostał Mateusz Fabiszewski, ale jako że był osamotniony w tym ataku, zwolnił akcję, odegrał na prawe skrzydło do Marcina Krajewskiego, który po krótkiej chwili dośrodkował piłkę na pole karne, gdzie Mateusz Fabiszewski precyzyjnym strzałem głową ulokował piłkę w bramce.

Chwilę później kropkę nad „i” postawił Bartosz Nesterów. Z prawego skrzydła znów zagrywał Marcin Krajewski, a lewy pomocnik Stali strzałem tuż obok słupka umieścił piłkę w bramce Pogoni. Dwa gole Bartosza Nesterowa były premierowymi trafieniami tego gracza w ligowych spotkaniach Stali.

W czterech kolejkach rundy wiosennej Stal zdobyła już 9 punktów, czyli o 1 więcej niż w całej rundzie jesiennej. Oby tak dalej.

Stal Brzeg – Pogoń Prudnik 3:0 (1:0)
1:0 Bartosz Nesterów – 30.; 2:0 Mateusz Fabiszewski – 84.; 3:0 Bartosz Nesterów – 88.
Stal: Krzysztof Wołkanowski – Marcin Krajewski, Piotr Warzyc, Dawid Kotecki, Damian Górski, Dawid Domański (65. Tomasz Raczyński), Michał Nowosielski, Damian Michalak, Bartosz Nesterów, Bartosz Frąckowiak (90. Szymon Bogdan), Mateusz Fabiszewski (89 Wojciech Ruszkiewicz). Trener Andrzej Szolc.
Pogoń: Franciszek Czerwiński – Tomasz Zając, Grzegorz Pietruszka, Marcin Wicher, Rafał Werner, Kamil Masternak (58. Mateusz Rudolf), Marcin Kłosowski, Przemysław Rudolf, Arkadiusz Grabowski, Łukasz Mazur, Marcin Rudzki. Trener Waldemar Sierakowski.
Sędziował Adam Czabanowski (Nysa). Żółte kartki: Damian Michalak, Michał Nowosielski, Dawid Kotecki – Tomasz Rudzki, Grzegorz Pietruszka, Grzegorz Pietruszka. Czerwona kartka: Grzegorz Pietruszka (90. za 2. żółtą kartkę). Widzów 150.